PDA

View Full Version : تاخیر replication

whitehat
دوشنبه 27 مهر 1383, 19:22 عصر
با سلام
برای دو سرور که باید هر دفعه دیتا بیسشان Synchoronize شود و حداقل تاخیر را داشته باشیم چه روشی را پیشنهاد می کنید؟این زمان باید حداقل باشد .
از تمامی دوستان پیشاپیش تشکر می کنم

AminSobati
دوشنبه 27 مهر 1383, 20:52 عصر
دوست عزیزم،
برای داشتن حداقل زمان تاخیر در Synch شدن، قبل از هر چیز اطمینان حاصل کنین که ارتباط بین دو سرور قابل اطمینان باشه و Down نشه. و اما برای اینکه هر دو سرور با کمترین تاخیر همدیگه رو Synch کنن، میتونین از Merge Replication استفاده کنین و Merge Agent رو طوری تنظیم کنین که همیشه در حال کار باشه(در Wizard برای ساختن Subscription، آیتم Continuously -- Provide minimal latency رو انتخاب کنین)
موفق باشید،
امین ثباتی MCSD

whitehat
سه شنبه 28 مهر 1383, 19:25 عصر
سلام
ممنون آقای ثباتی از راهنمایی شما. :flower:
من این روش را امتحان کردم ولی هنوز زمان مورد نظر را بدست نیاوردم :? ولی باز هم ممنون
حالا چند تا سوال ؟
فرق بین Transactional و merge چیست؟
یکی از سرور ها از دیگری قوی تر است من می خواهم update ها با یک زمان انجام شوند الان یکی از دیگری زود تر انجام می شود .باید publication را روی کدام سرور نصب کنم ؟
سوال آخر اینکه آیا میشه این تاخیر را update را دقیقا محاسبه کرد؟
با تشکر

AminSobati
چهارشنبه 29 مهر 1383, 01:24 صبح
دوست عزیزم،
من فرمولی برای محاسبه زمان تاخیر ندارم، اما به طور تجربی معمولا در Merge حدودا یک دقیقه تاخیر رو دیدم.
در مورد تفاوتی که سوال کردین، در حالت Transactional این وظیفه Log Reader هستش که مرتبا Log File دیتابیس رو مانیتور کنه و Transactionهایی که برای Replication علامت خوردن رو به Distributor منتقل کنه تا Distribution Agent اونها رو به Subscriber برسونه. اما در Merge، اینجا Transactionها نیستن که مانیتور میشن، بلکه تک تک دستورات Update و Insert و Delete با مقادیرشون به Subscriber انتقال پیدا میکنن. اگر چه راه اندازی Merge و نگهداریش کمی پیچیده تر از transactional هست، اما در عوض انعطاف پذیریهای ویژه ای هم داره و همچنین دارای Conflict Resolver قدرتمندی هست. البته تصور نکنید که همیشه Merge به Transactional برتری داره، بلکه گاهی اوقات کاملا بلعکسه. این به سناریوی شما بستگی داره. برای انتخاب صحیح، توصیه ها و راهنمایی های خوب و کلیدیی در Books Online وجود داره.
در مورد اینکه سوال کردین Publication رو کجا نصب کنین، این رو در نظر بگیرین که سرور اصلی شما باید به اندازه کافی قدرتمند باشه تا به کار یوزرها جواب بده. طبیعتا Publication هم روی سرور اصلی قرار میگیره تا از اونجا بتونه Subscriberها رو تامین کنه.
به احتمال زیاد Publisher و Distributor شما از هم جدا نیست و یک سروره. پس نباید سرور ضعیفی براش در نظر بگیرین تا بتونه همه این وظایف رو انجام بده.

موفق باشید

whitehat
چهارشنبه 29 مهر 1383, 09:44 صبح
سلام
ممنون آقای ثباتی از مطالب مفید شما. :flower:
شما هم موفق باشید :sunglass:
با تشکر

AminSobati
چهارشنبه 29 مهر 1383, 13:02 عصر
:flower: :)