PDA

View Full Version : Macro

emami.sie
یک شنبه 12 آبان 1387, 11:14 صبح
با سلام
دوستان فرض کنید که من یه button روی فرمم دارم که توسط اون یه proceder که توی ماژول نوشتم (توی رخداد Click) با کلیک کاربر اجرا می شه، حالا می خوام همون رخداد Click رو یک Macro اجرا کنه، باید چی کار کنم؟؟؟ (RunCode جواب نمی ده)
این ماکرو مربوط به منوی منه...

مهدی قربانی
یک شنبه 12 آبان 1387, 13:18 عصر
سلام
بهتره در قالب نمونه طرح سئوال كنيد تا اولاً اطاله بحث نشه و ثانياً عيب يابي بهتر و سريعتر صورت بگيره .

emami.sie
یک شنبه 12 آبان 1387, 13:39 عصر
سلام
بهتره در قالب نمونه طرح سئوال كنيد تا اولاً اطاله بحث نشه و ثانياً عيب يابي بهتر و سريعتر صورت بگيره .

با عرض سلام و خسته نباشید
ببینید توی فایل ضمیمه من می خوام عملی که با کلیک روی دکمه Backup در Form1 اتفاق میفته، با کلیک روی دکمه فایل و زیر منوی (تهیه نسخه پشتیبان) در منوی طراحی شده اتفاق بیفته...
ممنون می شم اگه علاوه بر اصلاح فایل توضیح مختصری هم ارائه بشه،،،،بی زحمت...
(البته ضمیمه فقط یک فایل نمونه است)
با تشکر
یا علی

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 12 آبان 1387, 13:52 عصر
ببين بدين شكل مي خواستي

داخل فرم الان دوكليد وجود داره يكي قبلي ويكي كه يكMacro اجرا مكنه

emami.sie
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:18 عصر
ببين بدين شكل مي خواستي

داخل فرم الان دوكليد وجود داره يكي قبلي ويكي كه يكMacro اجرا مكنه

نه... فکر کنم منظورم رو خوب متوجه نشدید...
من اصلا نمی خوام کلیدی باشه... فقط می خوام یه ماکرو باشه که کار کلیک کردن رو انجام بده...
لطفا به کد نوشته شده روی کلید Backup روی فرم 1 در فایل ضمیمه توجه کنید... من می خوام اون کد با یه ماکرو اجرا بشه...
با تشکر

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:32 عصر
دوست خوب شما نتيجه نهاي در واقع همون پكاپ را مخواي يا نه مخواي اين كدها درون يك ماكرو قرار بگيره

اگه هدف بكاپ گري از روشهاي بهتري متوني استفاده كني اگر اجراي اين كدهاست كه خوب هيچ

مهدی قربانی
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:39 عصر
سلام
اين نمونه رو تست كنيد ...

emami.sie
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:40 عصر
دوست خوب شما نتيجه نهاي در واقع همون پكاپ را مخواي يا نه مخواي اين كدها درون يك ماكرو قرار بگيره

اگه هدف بكاپ گري از روشهاي بهتري متوني استفاده كني اگر اجراي اين كدهاست كه خوب هيچ

ببنید من هدفم Backup نیست، بلکه اجرای یک رخداد بدون استفاده از Button هستش...
یعنی کاربر با کلیک روی یک قسمت از منو (در این مثال: فایل/تهیه نسخه پشتیبان) یک رویداد در ماژول رو اجرا کنه...

emami.sie
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:43 عصر
سلام
اين نمونه رو تست كنيد ...

دقیقا همونی بود که می خواستم...
خیلی ممنون...

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:44 عصر
ببين بعضي از كدها همطور كه درنمونه كه گذاشتم دقت كني ميشه توسط ماكرو اجرا بشه حلا بايد دايد اون كه كه قرار توسط ماكرو اجرا كنيم

مثلان در مثال آقاي قرباني كدهاي شما تبديل به يك Function شده و بعد اون توسط Macro اجرا ميشه

emami.sie
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:49 عصر
ببين بعضي از كدها همطور كه درنمونه كه گذاشتم دقت كني ميشه توسط ماكرو اجرا بشه حلا بايد دايد اون كه كه قرار توسط ماكرو اجرا كنيم چي

ببنید من فهمیدم که فقط از طریق تعریف Function یک ماژول رو توسط یک ماکرو می شه اجرا کرد... درسته؟؟؟
به هر حال خیلی خیلی از توجه تون ممنون...