PDA

View Full Version : اجرای برنامه های VC++.net بدون .net frame work

MicroGalaxy
دوشنبه 27 مهر 1383, 20:14 عصر
سلام

آیا می توان برنامه Visual C++ .net ای نوشت که بدون Framework اجرا بشه ؟
اگه نه پس چرا حجم فایلا هایی که با این زبان درست می شه نسبت به فایل ها C# یا VB.net بیشتره ؟

Anti_Evil
سه شنبه 28 مهر 1383, 07:25 صبح
سلام؛

آیا می توان برنامه Visual C++ .net ای نوشت که بدون Framework اجرا بشه ؟

اگر منظور شما برنامه های نوشته شده بوسیله C++ Managed Code است باید بگم برای اجرا به Net Framework. احتیاج خواهید داشت.

اگه نه پس چرا حجم فایلا هایی که با این زبان درست می شه نسبت به فایل ها C# یا VB.net بیشتره ؟

من تجربه زیادی در دنیای دات نتی (!) ندارم اما فکر نمیکنم چنین چیزی باشد.

موفق و پیروز باشید،
هادی

MicroGalaxy
سه شنبه 28 مهر 1383, 08:44 صبح
هادی جان من دقیقا یک برنامه را هم با C# و Visual C++.net نوشتم البته از نوع
Managed Code ولی دقیقا حجم فایل C++.net ده برابر C# بود . یعنی برنامه C# حجمی برابر 6K داشت در صورتی که C++.net فایلی تولید کرد که دارای حجمی معادل 64K بود. چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :گیج: :strange:

Inprise
سه شنبه 28 مهر 1383, 11:53 صبح
کامپایلر سی مایکروسافت ، با اضافه کردن Managed Extentions به کتابخانهء کلاسش میتونه با بستر دات نت ارتباط برقرار کنه ( یعنی یه کامپایلر جدید مثل سی شارپ نوشته نشده ) استفاده از این افزونه ها و تنظیمات به خصوصی که کامپایلر داره باعث میشه کد معمولی تولید شده با Managed C حجم بیشتری داشته باشه . با تغییر تنظیمات کامپایلر VC میتونی حجم رو به یک دهم برسونی . تقریبا" معادل همون عددی که از کد سی شارپ به دست آوردی . اما با اعمال این تنظیمات - به عنوان مثال - کیفیت اجرای کد Managed C ات مانند سی شارپ تا حد زیادی کاهش پیدا میکنه . بسیاری از تنظیمات کامپایلر VC - مثلا" تنظیمات مربوط به Dynamic Memory Paging - باعث میشه بسته به نوع و نسخه سیستم عامل بهینه سازیهائی هنگام اجرای کد صورت بگیره ؛ این بهینه سازی ها به دات نت مربوط نیست .

موفق باشید

MicroGalaxy
سه شنبه 28 مهر 1383, 18:50 عصر
کامپایلر سی مایکروسافت ، با اضافه کردن Managed Extentions به کتابخانهء کلاسش میتونه با بستر دات نت ارتباط برقرار کنه ( یعنی یه کامپایلر جدید مثل سی شارپ نوشته نشده )

یعنی می تونیم روش کار کنیم که متمایز بشه یا یه همچین قابلیتی داره ؟

Anti_Evil
چهارشنبه 29 مهر 1383, 05:12 صبح
همونطور که Inprise عزیز هم اشاره کرد، کامپایلر VC++ .Net بهینه سازهایی برای کاهش حجم خروجی برنامه های مبتنی بر دات نت پیش بینی کرده است.

اسمش رو باید بزاریم قابلیت (:

موفق باشی،
هادی

حسن صفوی
سه شنبه 20 بهمن 1383, 07:31 صبح
در VS.NET نسخه های 2001 و 2003 کلیه برنامه های VC++.NETدر چارچوب دات نت اجرا نمی شود ولی ماکروسافت اجرا کلیه برنامه های VC++.NET را در فریم ورک VS.NET 2005 خواهد برد که باعث نگرانی خیلی از برنامه نویسان شد.

Inprise
سه شنبه 20 بهمن 1383, 14:56 عصر
ولی ماکروسافت اجرا کلیه برنامه های VC++.NET را در فریم ورک VS.NET 2005 خواهد برد

خیر . اینطور نیست .

باعث نگرانی خیلی از برنامه نویسان شد

عطف به جواب قبلی .

حسن صفوی
سه شنبه 20 بهمن 1383, 20:02 عصر
چرا همین طور هست من خودم در سایت های مختلف همین موضوع را دیدم

M.GhanaatPisheh
سه شنبه 20 بهمن 1383, 21:31 عصر
چرا همین طور هست من خودم در سایت های مختلف همین موضوع را دیدم
اگر منبع موثقی دارید اعلام کنید وگرنه بدون دلیل و مدرک اینجور ی با اطمینان اظهار نظر کردن دزست نیست.

جناب Inprise پست 28 مهرتون برام جالب بود.

حسن صفوی
سه شنبه 20 بهمن 1383, 23:49 عصر
مثلا یک جا در لینک زیر جناب dot_net_ lover

http://visualc6.persianblog.com/

اگر نظر شما چیز دیگریست به ما هم بگویید تا پیگیر شویم.

مچکرم از لطف شما

M.GhanaatPisheh
چهارشنبه 21 بهمن 1383, 00:42 صبح
ببخشید شما همیشه referenceهاتون اینجور weblogهاست؟
:flower:

حسن صفوی
چهارشنبه 21 بهمن 1383, 12:41 عصر
نه ایشون از دوستان نزدیک من هستند من حالا ازشون می پرسم که منابع معتبری معرفی کنند

Inprise
چهارشنبه 21 بهمن 1383, 13:47 عصر
- اون وبلاگ چرت نوشته

- منبع موثق اول عقل سلیم است و دوم سایت مایکروسافت . به هر دو مراجعه کنی جوابت رو میگیری . این بحث اونقدر خنده داره که فکر میکنم ادامه پیدا نکنه بهتره.

plus
پنج شنبه 22 بهمن 1383, 17:37 عصر
من یک برنامه که با C++.NET نوشته بودم رو توی کامپیوتری که FrameWork نداشت اجرا کردم و کار کرد.البته این برنامه رو با VisualStudio.NET 2003 (یا 2002) درست کردم.وقتی هم که توی همین سی دات نت از منوی Build گزینه ی Configuration Manager رو انتخاب کنین پنجره ای باز میشه که توش PlatForm برنامه رو Win32 نوشته نه دات نت فریم ورک. در صورتی که مثلا توی ویبی دات نت نوشته دات نت فریم ورک!یعنی اینکه این برنامه ها(برنامه های سی دات نت) تحت ویندوز اجرا میشن نه تحت فریم ورک دات نت.ولی در مورد ویژوال استادیو 2005 چیزی نمیدوونم.

حسن صفوی
جمعه 23 بهمن 1383, 12:14 عصر
آقا این نظر منه بدون هیچ سند و مدرک بعد از 7 سال برنامه نویسی با VC من اعتبارم رو معمولا خراب نمی کنم . در ضمن نگفتم VC به .NET Framework دسترسی نداره گفتم بطور کلی بدان وابسته نیست.
:mad:

حسن صفوی
جمعه 23 بهمن 1383, 16:48 عصر
ببینید شما وقتی یک دکمه فرمان یا جعبه ادیت یا هر چیز دیگر رو روی دیالوگ VC بذارید جنسیت انها همان جنسیت ویندوز است نه فریم ورک ولی در VB , #C چنین چیزی نیست هر چند که VC می تونه به اجزا فریم ورک هم دسترسی داشته باشه.

M.GhanaatPisheh
جمعه 23 بهمن 1383, 22:52 عصر
:wise2:

ali_hadian
جمعه 30 بهمن 1383, 13:12 عصر
سلام
هرچی هست الان خیلی از شرکتها هنوز با VC++ 6.0 برنامه مینویسند تو فولدر برنامشون فایل MSVCP60.DLL هست نه MSVCP70.DLL
دلیلش رو نمیدونم؟؟؟؟؟؟

حسن صفوی
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 13:27 عصر
دلیلش اینه که mfc در دات نت و 6 فرق چندانی نکرده و در دات نت پیچیده تر شده . در دات نت سی مدیریت شده غوغا کرده نه mfc

nastaran832005
یک شنبه 10 شهریور 1387, 12:25 عصر
سلام خسته نباشید، من به کامپایلر احتیاج دارم اگه کسی لینکشو داره ممنون می شم برام بذاره visual c++.net

mafia5
یک شنبه 10 شهریور 1387, 13:05 عصر
اگه به اين تاپيك سر بزنيد پيدا ميكنيد.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=115240