PDA

View Full Version : نوشتن برنامه ای بدون فرم و تحت کنسول

hozouri
دوشنبه 13 آبان 1387, 08:26 صبح
با سلام

من می خواستم برنامه ای بنویسم که در هنگام برنامه اجرای برنامه فقط دستورات اجرا شوند
نه می خوام تحت کنسول داس باشه نه تحت ویندوز و نه تحت وب تقریباً مثل فایل های Bath باشند ؟

حالا چطور می تونم همچین برنامه ای بنویسم ؟

afsharm
دوشنبه 13 آبان 1387, 08:43 صبح
اگر منظورتان batch فایل‌ها باشد که باید برنامه را تحت کنسول (داس) بنویسید. ولی می‌توانید آن را طوری بنویسید که پارامترهای ورودی برای اجرایش را از خط فرمان گرفته و کارش انجام دهد و در بچ فایل مربوطه هم نام برنامه را با پارامترهای مورد نظرتان درج کنید تا بدون دخالت شما اجرا شود.

hozouri
دوشنبه 13 آبان 1387, 08:52 صبح
ممنونم از راهنماییتان ولی من میخوام هیچ پنجره ای نمایش داده نشود حتی کنسول و فقط بر روی حافظه بتواند خودکار کار خود را انجام دهد تقریباً مثل یک موتور . مثل موتور بانک اطلاعاتی , موتور گرافیکی و ...

shask00l
دوشنبه 13 آبان 1387, 09:57 صبح
میتونی پروژه ای از نوع windows form بسازی بعد form رو hide کنی. توی کلاس فرم همچین قابلیتی وجو داره .

hozouri
دوشنبه 13 آبان 1387, 10:38 صبح
خیر من اثلاً نمی خوام این کاری رو که شما میگید انجام بدم من یه راه منطقی و معقولانه تر می خوام لطفاً اگر کسی هست من را راهنمایی کند

mehdi.mousavi
دوشنبه 13 آبان 1387, 10:45 صبح
ممنونم از راهنماییتان ولی من میخوام هیچ پنجره ای نمایش داده نشود حتی کنسول و فقط بر روی حافظه بتواند خودکار کار خود را انجام دهد تقریباً مثل یک موتور . مثل موتور بانک اطلاعاتی , موتور گرافیکی و ...

سلام.
بنظر میرسه شما باید یه NT Service طراحی کنید... البته من جزییات کار رو دقیق نمیدونم، اما اگر فقط میخواهید به صرف اجرا شدن برنامه، کاری انجام بشه و برنامه از حافظه خارج بشه، (بدون اینکه پنجره کنسول یا سیستم عامل باز بشه)، نیازی به این کارها نیست.

کافیه تا یک Windows Application بسازید و در کلاس Program در فایل Program.cs، این سه خط رو Comment کنید.

Application.EnableVisualStyles();
Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(fals e);
Application.Run(new Form1());

و هر چی خواستید در تابع Main بنویسید. (البته فراموش نکنید که Reference به Assembly های اضافه رو هم حذف کنید).

علیرضا مداح
دوشنبه 13 آبان 1387, 10:52 صبح
سلام دوست عزیز،
کاری که شما میخواهید انجام دهید با ایجاد یک Windows Service قابل حل است ،
یک نمونه :
Creating a Windows Service in C# (http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/mahesh/window_service11262005045007AM/window_service.aspx)

،/