PDA

View Full Version : تشخیص هویت دات نت و مدیریت کاربران

mzamani
دوشنبه 13 آبان 1387, 11:56 صبح
سلام
من سایتی دارم که در آن بخش مدیریت کاربران این طوری کار می کنه: مدیر ابتدا ککاربران عضو را گروه بندی می کنه سپس برای هر گروه تعیین می کنه که به چه بخش هایی از فرم های کلی برنامه دسترسی داشته باشند یا مثلا چه دکمه هایی برای آنها فعال و غیر فعال باشه
این کار هم هر بار می تونه تغییر کنه. حالا می خوام بدونم اگه از سیستم تشخیص هویت دات نت استفاده کنم می تونم به راحتی چنین چیزی داشته باشم؟
لطفا مرا راهنمایی کنید.

mzamani
دوشنبه 13 آبان 1387, 13:00 عصر
می شه بیشتر توضیح بدین
ببینید من می خوام یک یا چند فرم طراحی کنم که در آن مدیریت کاربران که شامل تعیین roleهای آنها و نیز دادن حق دسترسی به آنهاست را انجام دهد
در ضمن حق دسترسی ها به این گونه نیست که مثلا برای یک فرم مجوز داشته باشد برای یکی نه بلکه برای فرم های کلی برنامه باید تعیین کند که به کدام کنترل ها دسترسی داشته باشد مثلا دکمه ویرایش یا مثلا سه عنوان از زیر منوی منوی اصلی....

mzamani
دوشنبه 13 آبان 1387, 13:54 عصر
لطفا یکی جواب بده
من این پرمیژن ها رو کجای کدها باید تعریف کنم

salehbagheri
دوشنبه 13 آبان 1387, 19:49 عصر
پرميژن لازم نيست! كافيه از Role ها استفاده كنيد!

مثلا اگر كاربرتون ارتقاي سطح پيدا كرد، كافيه Role اون رو عوض كنيد!

mahdi_farhani
دوشنبه 13 آبان 1387, 20:29 عصر
شما باید برای کلیه دکمه های که داری و میخواهی روش پرمیژن بزاری یک تابع رو صدا کنی و AccessLevel اون کاربر رو چک کنی ، دیگه بستگی به نحوه آشناییت با دستوراتت داری همه جوری میتونی پیداش کنی

mzamani
سه شنبه 14 آبان 1387, 10:42 صبح
با تشکر از راهنمایی تون ببینید کاری که من باید بکنم اینه؟: فرم تعیین دسترسی ها را که طراحی کردم داده های وارد در اونو در جداول وارد کنم سپس در فرم کلی برای هر کنترل در کدام تابع اون باید حق دسترسی را چک کنم و آیا این بعد از load شدن فرم است؟

mzamani
پنج شنبه 16 آبان 1387, 09:06 صبح
چرا کسی جواب نمی ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!:نار احت::متفکر:

panjereh
چهارشنبه 29 آبان 1387, 12:48 عصر
سلام
راه حل اون مشخص کردن rol برای کاربران (اون هم فقط با استاندارد membership دات نت) و برای هر کنترل فراخوانی تابع IsUserInRole هست که مشخص کنه این کاربر جزو rol مورد نظر هست یا نه تا تصمیم گیری انجام بشه

یا علی- پنجره