PDA

View Full Version : ایجاد تیبلی شبیه تیبل اس کیو ال با دیتا گرید ویو

hojjat_gh
دوشنبه 13 آبان 1387, 22:35 عصر
با سلام
ایا در بین دوستان کسی تجربه ای در زمینه ساخت تیبلهایی با استفاده از دیتا گرید ویو شبیه تیبل های اس کیو ال داره؟

hojjat_gh
دوشنبه 13 آبان 1387, 22:39 عصر
منظورم تیبلهایست که در زمان تعریف ایجاد میکنیم که ستون اول اون برای تعریف فبلد وستون دوم با ظاهر شدن یک کمبو باکس برای تعریف نوع اون فیلد استفاده میشه!؟؟

smt_414
سه شنبه 14 آبان 1387, 11:08 صبح
سلام

ساخت تیبلهایی با استفاده از دیتا گرید ویو

ستون اول اون برای تعریف فبلد وستون دوم با ظاهر شدن یک کمبو باکس برای تعریف نوع اون فیلد

برای انجام این اعمال ، در واقع تعریف هر ستون از دیتاگرید ویو از نوع خاصی (تکست باکس ، کمبو باکس ،چک باکس و ..)

می تونید در زمان طراحی فرم و یا با کد نویسی این کار رو انجام بدید

که در زمان طراحی به این صورته
در دیتاگرید از properties اون collection رو انتخاب کنید و بعد از اون در زمان اضافه کردن ستونها نوع اون رو هم همون چیزی که می خواید انتخاب کنید

اگر بتونید از امکان جستجو سایت هم استفاده کنید خیلی سریعتر می تونید جواب اکثر سوالها رو پیدا کنید

موفق باشید

hojjat_gh
چهارشنبه 15 آبان 1387, 10:39 صبح
دوست عزیز من میدونم که میشه ستونهای گرید رو به حالتهای مختلف(کمبو,باتن,چک باکس,...) تعریف کرد ولی همون طور که گفتم وشما هم نقل قول کردید من مخوام با وارد شدن به سلول یه کمبو ظاهر بشه و کاربر مقدار رو از کمبو انتخاب و بعد از خارج شدن از سلول کمبو به تکس باکس تبدیل بشه!؟
همون طور که گفتم یه چیزی دقیقا شبیه تعریف تیبلهای اس کیو ال
و اگه از قبل مثلا نوع ستون رو کمبو تعریف کنیم تو همه سطر های گرید اون کمبو ها دیده میشن ومن اینو نمیخوام من میخوام زمانی که وارد سلول اون ستون شد کمبو ظاهر بشه!!؟؟

smt_414
چهارشنبه 15 آبان 1387, 12:17 عصر
سلام

به لحاظ تئوری عملی که شما می خواید انجام بدید
به چندین روش قابل پیاده سازی هست

یکیش اینه که شما با کد نویسی و در رویداد enter و یا click و ... سلولها مثلا سلولی که از نوع کمبو باکس هست
با کد نویسی اون ستون رو از نوع کمبو باکس تعریف کنید مقادیر رو بهش بدید و بعد از اینکه از کمبو مقدار مورد نظر رو انتخاب کردید و از سلول خارج شدید و در رویداد leave اون سلول ،نوعش رو به حالت معمولی(تکست باکس) برگردونید ,Text اون رو مقدار انتخابی قرار بدید
و در ورود دوباره به ستون کمبو باکس با نمایش کمبو، مقدار انتخابی از قبل رو بعنوان پیشفرض کمبو قرار بدید
(البته شاید راهی باشه که دیگه قرار نباشه دائما نوع یک فیلد رو تغییر بدید)

با توجه به

من میدونم که میشه ستونهای گرید رو به حالتهای مختلف(کمبو,باتن,چک باکس,...) تعریف کرد

پیاده سازی تئوری فوق براتون کاری نداره

موفق باشید

hojjat_gh
چهارشنبه 15 آبان 1387, 14:23 عصر
با کد نویسی اون ستون رو از نوع کمبو باکس تعریف کنید مقادیر رو بهش بدید و بعد از اینکه از کمبو مقدار مورد نظر رو انتخاب کردید و از سلول خارج شدید و در رویداد leave اون سلول ،نوعش رو به حالت معمولی(تکست باکس) برگردونید ,Text اون رو مقدار انتخابی قرار بدید

ممنون میشم یه مثال بزنید و کدش رو بزارید

پیاده سازی تئوری فوق براتون کاری نداره
منظورم این بود که به شکل دستی میتونم نوع ستونها رو تعین کنم ولی با کد نویسی تلاشم نتیجه نداد

smt_414
چهارشنبه 15 آبان 1387, 16:29 عصر
سلام

سریعترین راه حل جستجو در مطالب بخش
مطالب بسیاری وجود داره که می تونه مفید واقع شه

موفق باشید

xxxxxxxxxx
چهارشنبه 15 آبان 1387, 22:53 عصر
سلام كد خاصي نياز نداره خاصيت DisplayStyleآن ستون رو Nothingكني حل ميشه.