PDA

View Full Version : sort کردن هم زمان دو فیلد از یک table در پایگاه داده

bahar60
سه شنبه 28 مهر 1383, 14:09 عصر
سلام

چه جوری می تونم هم زمان دو فیلد یک table را در پایگاه داده ام sort کنم

البته می خواهم بعد از ورود اطلاعات جدید هم باز هم مرتب بمونه :confy2:

ــــــــــــــــــــــ
مرسی :flower:

mohsen-t
چهارشنبه 29 مهر 1383, 07:32 صبح
در اکسس هر فیلد مربوط به یک رکورد هست و اگر بخواهی دو فیلد را با هم sort رکوردهای فیلد به هم میخورد واطلاعات ممکن است اشتباه شود بنا بر این بهترین را ه این است که اگر auto noumber از آن برای sort استفاده کنی در غیر این صورت از فیلد کلید برای سخقف کردن استفاده کنی بهتر است

Payam Moradi
چهارشنبه 29 مهر 1383, 22:38 عصر
سلام

چه جوری می تونم هم زمان دو فیلد یک table را در پایگاه داده ام sort کنم

البته می خواهم بعد از ورود اطلاعات جدید هم باز هم مرتب بمونه :confy2:
ــــــــــــــــــــــ
مرسی :flower:

اگر میخواهید مستقیا Table اکسس را باز کنید دو فیلد مورد نظر را انتخاب کنید (علامتدار) و راست کلید کرده و گزینه Sort را نتخاب کنید. و هنگام بستن Table آن را ذخیره کنید که معمولا اکسس برای ذخیره کردن قبل از خروج هشدار میده.

اگر با SQL میخواهید این عمل انجام شود، خب بدین صورت عمل کنید :
مثلا :

SELECT * FROM MyTable ORDER BY Field1 ASC, Field2 ASC;

اگر به جای هر کدام از ASC ها DESC قرار دهید خلاف جهت اسکی Sort میشود.
ولی در این روی ترتیب ذخیره نخواهد شد. 8) :wink:

Nightbat
پنج شنبه 30 مهر 1383, 10:30 صبح
فکر کنم بدونی که هم زمان نمی شه دو تا فیلد با هم سورت باشن. مگر اینکه مقادیر اولی با هم برابر باشن. اگه نمی دونستی چی میگم بگو بیشتر توضیح بدم :sunglass:

Payam Moradi
پنج شنبه 30 مهر 1383, 15:53 عصر
فکر کنم بدونی که هم زمان نمی شه دو تا فیلد با هم سورت باشن. مگر اینکه مقادیر اولی با هم برابر باشن. اگه نمی دونستی چی میگم بگو بیشتر توضیح بدم :sunglass:

پس من چطور Sort میکنم. :roll:
خب شما بیشتر توضیح بدید. شاید تجربه شما بیشتر باشه. :mrgreen:

من میگم با دستور بالا اکسس ابتدا Field1 را بر مبنای حروف الفبا Sort میکنه. بعد شروع میکنه به Sort کردن Field2، البته با توجه به Field1، یعنی در Field1 مثلا در کاراکتر "A" شروع میکنه در Field2 مرتب کردن. بعد از "B" و "C" الا آخر ...
نمونه:

Field1 Field2
-----------------
A A
A B
A C
B A
B B
B C
C A
C B
C C
. .
. .
. .

:flower: :flower: :flower:

bahar60
شنبه 02 آبان 1383, 08:44 صبح
مشکل من این چیزا نیست
می دونید یکی از دوستان به من گفت می تونی برای این کار (ابتدا فیلد اولی مرتب بشه_که در اون فیلد تکراری هم هست ، بعد در ترتیب موجود برای فیلد اول فیلد دوم مرتب باشه)را با انتخاب هم زمان دو فیلد از یک تیبل
که حتی ترتیب انتخاب هم مهم است ،وبعد مرتب کردن ان انجام دهی که این کار امکان پذیر نیست چون همزمان نمی توان دو فیلد یک تیبل را هایلایت کرد نمی دونم اشکال از کار منه یا اینکه..... :(

اقای مرادی عزیز من از این guery زیاد استفاده کردم این کار رکوردست را مرتب می کنه نه تیبل را ،برای مرتب شدن تیبل نیاز است که رکوردست موجود بعد اجرای این query در جدول نوشته شود که این کار زمان بر است
:oops: :P (حتما خودتون بهتر می دونید دیگه)
ــــــــــــــــــــ
از راهنمایی وتوجه همه ممنمنم :flower: :flower:

Payam Moradi
شنبه 02 آبان 1383, 13:27 عصر
مشکل من این چیزا نیست ... »»»

اگه منظورتون اینه که میخواین مستقیما توی خود جداول اکسس سورت کنید خو ب شیفت بگیرید و دو تا را انتخاب کنید و سورت کنید. :roll:
غیر از این موارد دیگه من نمیدونم منظورتون چیه؟

Nightbat
یک شنبه 03 آبان 1383, 09:50 صبح
پس من چطور Sort میکنم.
در حقیقت شما اینجا اول فیلد اول را Sort می کنید بعد فیلد دوم را . درسته ؟؟ :sunglass:

bahar60
یک شنبه 03 آبان 1383, 12:31 عصر
مرسی از راهنمایی همه :flower: :flower: :flower:
خیلی خیلی ممنونم مشکلم حل شد البته مشکل پروژه ام نه ولی مشکلم با مرتب کردن حل شد :mrgreen:
من قبلا برای این کار برنامه می نوشتم :oops:

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ
انشا ا... یه روز بتونم جبران کنم(اگر کاری از دستم بر بیاد :sunglass: )