PDA

View Full Version : سوال: مشكل در جمع سه جدول

Fartash
پنج شنبه 16 آبان 1387, 13:23 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت كليه دوستان گرامي:
من سه تا جدول دارم بنام هاي Customer و Order و Check بدين ترتيب كه جدول مشتري بصورت يك به چند به جدول سفارش وصله و جدول سفارش هم بصورت يك به چند به جدول چك متصله حالا وقتي كه ميخوام كوئري بگيرم كه جمع بگيره با مشكل مواجه ميشه و جمع نادرست ميده چون من يك فيلد مبلغ سفارش در جدول سفارش دارم و يك فيلد مبلغ چك در جدول چك در ضمن من در فرمم از Order و Check بصورت subform استفاده كردم . لطفاً به نمونه ارسالي مراجعه فرمائيد .خواسته من اين است كه در كوئري جمع سفارش براي مشتري اول مبلغ 35.000 و براي دوم مبلغ 110.000 درج گردد لطفا راهنمايي ام كنيد با تشكر فراوان از شما دوستان
http://www.barnamenevis.org/forum/images/smilies/yahoo/102.gif

emami.sie
پنج شنبه 16 آبان 1387, 16:05 عصر
سلام
ببينيد اين فايل ضميمه مشكلتون رو حل مي كنه...
توجه كنيد كه Subform ها Continuous Form هستند...
يا علي...

Fartash
پنج شنبه 16 آبان 1387, 17:12 عصر
دستت درد نكنه و لي بيشتر مشكل من توي كوئري هست يعني و قتي ميخوام كه مثلا براساس نام مشتري كوئري بگيرم جمع رو اشتباه ميده . چون هم ميخوام حاصل جدول Order رو داشته باشم و هم چك رو كه در انتها بتونم اين نتايج رو از هم كم كنم. لطفاً بيشتر راهنمايي ام كنيد ممنون ميشم.

emami.sie
شنبه 18 آبان 1387, 13:06 عصر
دستت درد نكنه و لي بيشتر مشكل من توي كوئري هست يعني و قتي ميخوام كه مثلا براساس نام مشتري كوئري بگيرم جمع رو اشتباه ميده . چون هم ميخوام حاصل جدول Order رو داشته باشم و هم چك رو كه در انتها بتونم اين نتايج رو از هم كم كنم. لطفاً بيشتر راهنمايي ام كنيد ممنون ميشم.

ببینید شما نمی تونید همزمان توی یک کوئری هم جمع سفارش و هم جمع چک رو داشته باشید، چون گروهبندی این دو تا با هم متفاوته... بهتره شما از دو کوئری کمک بگیرید...
مانند فایل ضمیمه...
البته نمی دونم این بهترین راهه یا نه...

Fartash
پنج شنبه 23 آبان 1387, 16:09 عصر
از راهنمايي شما خيلي خيلي متشكرم
ميتونيد منو در جمع دو تا كوئري راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

emami.sie
شنبه 25 آبان 1387, 13:25 عصر
از راهنمايي شما خيلي خيلي متشكرم
ميتونيد منو در جمع دو تا كوئري راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

سلام...
منظورتون رو کامل متوجه نشدم، ولی برای جمع دو یا چند کوئری هم کافیه بجای جداول، کوئری های مورد نظرتون رو در کوئری جدید فراخونی کنید و برای فیلدهای مورد نظرتون GroupBy رو به Sum تغییر بدید...
یا علی