PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد انتقال دیتابیس ؟

Modifier
جمعه 17 آبان 1387, 04:03 صبح
سلام علیکم

1- خیلی جاها برای انتقال دیتابیس sqlserver2000 ، استفاده از enterprise manager و import/eport رو پیشنهاد مکنن . آیا این راه همیشه شدنیه ؟

2- یه راهی بگید برای انتقال دیتابیس sqlserver2000 ، که نخواهیم چند دفعه با پشتیبانی تماس بگیریم ، و در اکثر اوقات شدنی باشه . ؟

3- اکثر اوقات از userID = sa استفاده میکنم بدون پسورد. آیا روی host هم میش همین sa باشه و بدون پسورد ؟ تا اونجایی که من میدونم باید پسورد داد. آیا همین طوره ؟

4- راههای انتقالی که توسط خودمون انجام میشه رو هم بگید. یعنی پشتیبانی دخالت نکنه.

ممنون

یا علی.

mahdi_farhani
جمعه 17 آبان 1387, 10:22 صبح
1-بله ، به شرطی اینکه هاستت اجازه ریموت به سرور SQL رو بده
2-ریموت یا استفاده از نرم افزار های موجود در کنترل پنل (مثل SQL Enterprise نرم افزار PLESK ) یا از طریق نرم افزارت اول اسکریپت رو اجرا کنی و بعد دیتا رو کپی کنی
3-باید حتماً User,pass بزاری ، خوب مرد مومن خودت بگو اگر نذاری چه اتفاقی می افته ، هکر به عنوان اولین امتحان همین User و Pass رو امتحان میکنه و لاگین میکنه و یا علی هر کاری دوست داشته باشه انجام میده
4-اونم گفتم.

Modifier
شنبه 18 آبان 1387, 02:20 صبح
1-بله ، به شرطی اینکه هاستت اجازه ریموت به سرور SQL رو بده
اگه نده ؟ اون موقع چه جوری میشه ؟

2-ریموت یا استفاده از نرم افزار های موجود در کنترل پنل (مثل SQL Enterprise نرم افزار PLESK )

کنترل پنل من helm هست برای اون چی ؟

یا از طریق نرم افزارت اول اسکریپت رو اجرا کنی و بعد دیتا رو کپی کنی
میشه بیشتر توضیح بدید ؟

3-باید حتماً User,pass بزاری ، خوب مرد مومن خودت بگو اگر نذاری چه اتفاقی می افته ، هکر به عنوان اولین امتحان همین User و Pass رو امتحان میکنه و لاگین میکنه و یا علی هر کاری دوست داشته باشه انجام میده
یعنی همین الان برم connectionstring رو تغییر بدم ؟

4-اونم گفتم.
مرسی

5- من تا حالا Sql آپ نکردم کلاً ... مطمئنا اول باید دیتا بیس رو بفرستم و بعد user و pass رو بسازم . همین طوره ؟

6- ما معمولا آدرس لوکال رو با "." یا "localhast" یا "(local)" میزاریم. من معمولا "." میزارم. بعضی جاها دیدم که میگن فرق میکنه . قضیه اش چیه ؟ با چی بهتر و همه کار میده ؟

ممنون

یا علی.

mahdi_farhani
شنبه 18 آبان 1387, 09:54 صبح
اول تو کنترل پنل فقط باید دیتا بیس رو درست کنی و User و Pass بدی.
بعد از اون با این توصیفی که شما داشتید که ریموت بهتون نمیده ، باید یک اسکریپت از دیتابیست ( همون لوکال خودت ) بگیری .
بعد به وسیله برنامت این اسکریپت رو اجرا کنی
و برای درج دیتا هم از دیتابیست یک خروجی XML بگیر و اون درج کن و یا یکی یکی از برنامت بخون و تو هاست درج کن.
. و local و نام سرور localو Ip سرور هیچ فرق با هم نمیکنه.
البته اینجا بستگی داره که سرور روی چی تنظیم شده باشه ( Instance SQL ) رو چی گذاشتن

Modifier
یک شنبه 19 آبان 1387, 01:43 صبح
اول تو کنترل پنل فقط باید دیتا بیس رو درست کنی و User و Pass بدی.
اون چیزی که من دیدم توی database manager در کنترل پنل میان نوع دیتا بیس رو انتخاب میکنن ، نام دیتا بیس رو منویسن ، و user , pass رو وارد میکنن.
ببخشید من سوال زیاد مکنم فقط میخوام روند اصلی کار رو بدونم ...
ببینید ما توی کامپیوتر خودمون sqlserver که نصب میشه به طور پیشفرض نام داره و میتونیم براش پسورد هم بزاریم و همینطور میتونیم بعدا user,pass جدید اضافه کنیم ...

توی سرور هاست این طور که شما میگید اول دیتابیس رو با روش هایی که هست انتقال میدیم و بعد اون رو به سرور معرفی میکنیم . آیا همینطوره که من گفتم؟

البته بازهم ابهاماتی هست که جاش توی این بخش نیست که بپرسم.

بعد از اون با این توصیفی که شما داشتید که ریموت بهتون نمیده ، باید یک اسکریپت از دیتابیست ( همون لوکال خودت ) بگیری .
بعد به وسیله برنامت این اسکریپت رو اجرا کنی
و برای درج دیتا هم از دیتابیست یک خروجی XML بگیر و اون درج کن و یا یکی یکی از برنامت بخون و تو هاست درج کن.

چون از ابزارهای خود دات نت استفاده میکنم مثلا از login فکر کنم باید از XML استفاده کنم.
میخواستم بپرسم چطوری درج کنم.گفتم مطمئنا در همین بخش بحث در موردش زیاد شده. اما اگه شما هم کمک کنید خوبه

. و local و نام سرور localو Ip سرور هیچ فرق با هم نمیکنه.
البته اینجا بستگی داره که سرور روی چی تنظیم شده باشه ( Instance SQL ) رو چی گذاشتن
آیا منظورتون همون نامیه که توی کامپیوترم نوشته(local)windowsNT ؟
آیا میشه این نام رو از پشتیبانیه هاست پرسید ؟

ممنون.

یا علی.

mahdi_farhani
یک شنبه 19 آبان 1387, 16:15 عصر
اون چیزی که من دیدم توی database manager در کنترل پنل میان نوع دیتا بیس رو انتخاب میکنن ، نام دیتا بیس رو منویسن ، و user , pass رو وارد میکنن.
این اولین مرحله قبل از هرکار انتقال هست
حتی اگر ریموت هم خواستی وصل بشی ابتدا باید دیتا بیس را از طریق هاست ایجاد کنی و UserوPass بدی
تو کنترل پنل پلسک میتونی چندتا Username داشته باشی تو بقیه کنترل پنلها رو نمیدونم

توی سرور هاست این طور که شما میگید اول دیتابیس رو با روش هایی که هست انتقال میدیم و بعد اون رو به سرور معرفی میکنیم . آیا همینطوره که من گفتم؟
نه اول معرفی بعد انتقال

چون از ابزارهای خود دات نت استفاده میکنم مثلا از login فکر کنم باید از XML استفاده کنم.
ربطی نداره

میخواستم بپرسم چطوری درج کنم.گفتم مطمئنا در همین بخش بحث در موردش زیاد شده
همونطوری که یک رکورد مثلاً کاربر رو درج میکنی

آیا منظورتون همون نامیه که توی کامپیوترم نوشته
شما به جای نام سرور میتونی از . و (local)حتماً باید پرانتز رو بزاری . استفاده کنی اگر این دو رو نزاشتی نام سرور و یا IP سرور . دیگه بهتر از این نمیتونستم توضیح بدم
البته در این حالت شما فقط Default Inestance رو دارید
به فرض اگر رو سیستم SQL 2000 , SQl 2005 همزمان داری
اگر اول 2000 نصب شده باشه . میشه اس کیو ال 2000 چون Default instance رو داره
و 2005 هر Instance که بش داده باشی میشه
مثل
.\SQlExpress
.\SQL2005
یا
MSCO\SQL2005

آیا میشه این نام رو از پشتیبانیه هاست پرسید ؟

بله میشه پرسید ، همیشه همه چیز رو میشه پرسید ، ولی شاید جواب ندن

Modifier
دوشنبه 20 آبان 1387, 00:52 صبح
ربطی نداره
ببخشید حواسم پرت بود.

شما به جای نام سرور میتونی از . و (local)حتماً باید پرانتز رو بزاری . استفاده کنی اگر این دو رو نزاشتی نام سرور و یا IP سرور . دیگه بهتر از این نمیتونستم توضیح بدم
بعضی جاها دیدم هم IP دارن و همینطور پورت ...
پورت دیگه برا چی ؟
مگه برا لوکال پورت میزاریم که حالا برا غیر لوکال بزاریم ؟

بله میشه پرسید ، همیشه همه چیز رو میشه پرسید ، ولی شاید جواب ندن
آیا ممکنه که . یا (local) یا localhost کار نده ؟
خب اگه کار نده ، و پشتیبانی هم اسم سرور یا آی پی رو نده چی میشه ؟

ممنون.

یا علی.

Chris_Ronaldo
دوشنبه 20 آبان 1387, 08:22 صبح
در رابطه با انتقال دیتا میشه برنامه ای ایجاد کرد که به صورت اتومات دیتا را برایتان transfer بکنه اما می بایست بیشتر توضیح بدهید که دقیقا چه کار می خواهید انجام بدهید و محیط عملیاتی خود را کامل توضیح بدهید.

درباره بقیه مسائل دوست خوبمون پاسخ های کاملی دادند

mahdi_farhani
دوشنبه 20 آبان 1387, 13:20 عصر
بعضی جاها دیدم هم IP دارن و همینطور پورت ...
پورت دیگه برا چی ؟
مگه برا لوکال پورت میزاریم که حالا برا غیر لوکال بزاریم ؟
به خاطر اینه که با پورت پیش فرض مثلاً 1443 ( اگر اشتباه نکنم ) رو بستن اون دیگه بستگی به سرور داره من با یه سرور کار میکردم که با پورت پیش فرض باز نمیشد و باید حتماً با پورت 1531 باز میکردم ، حالا به چه دلیل و چرا نمیدونم . این چیزی بود که پشتیبانی هاست به من گفت /

آیا ممکنه که . یا (local) یا localhost کار نده ؟
خب اگه کار نده ، و پشتیبانی هم اسم سرور یا آی پی رو نده چی میشه ؟
همچی ممکنه ( بستگی به شرایط سرور داره ، نمیشه با قاطعیت گفت چرا و چگونه )
البته میدن . من شوخی کردم بالا
ولی در کل ، IP سرور رو که به راحتی میشه بدست اورد ، درضمن از خوده نام سایت هم میتونی به جای IP استفاده کنی ( این یک چیز واضح هست که شما به جای localhost میتونی بزنی 127.0.0.1 پس میتونی به جای IP اسم بدی )

peymannaji
دوشنبه 20 آبان 1387, 21:52 عصر
سلام مهدی جان یک سوال هم من بکنم . من یک webapplication نوشتم . که در واقع یک بانک اطلاعاتی هست . برای تغذیه اطلاعات میخوام یک win app بنویسم . در این مواقع connectionstring رو چگونه باید set کرد ؟ آیا باید از ip و port استفاده کرد ؟

mahdi_farhani
دوشنبه 20 آبان 1387, 23:26 عصر
<add name="IEK_Users.Properties.Settings.MousaPortalConnectio nString"
connectionString="Data Source=xxxxx.ir;Initial Catalog=MyDataBase;User ID=MyUserName;password=MyPassword"
providerName="System.Data.SqlClient" />

در حال حاضر من با این ConnectionString دارم به وسیله یک WinAPPبه یک وب سایت متصل میشم و اطلاعات از دیتابیس میخونم و حذف میکنم ، درج میکنم و ویرایش میکنم
( این کارو دارم انجام میدم ، روی یکی از سایتهام احتیاج به کنترل از طریق WinApp داشتم که اینو نوشتم )
حالا شما میتونی هم از طریق IP و هم از طریق نام سرور متصل بشی
و اون بحث Port بستگی به سرورت داره ( قبلاً توضیح دادم ) که اکثراً روی پورت پیش فرض هست .
مگر اینکه به دلایلی مجبور بشن اون پورت رو ببندن ( مثلاً گذاشتن فایر والی که اون پورت رو ببینده )