PDA

View Full Version : join دو تا كوئري

mohsen_r
شنبه 18 آبان 1387, 10:46 صبح
سلام و راهنمايي
چطور ميشه دو تا كوئري يكي در accsse و ديگري در sql 2005 را join كرد
البته من ميخوام تو fast report گزارش گيري كنم اگه تو fast report بشه اين join را انجام بدم مشكلي ندارم

mohsen_r
یک شنبه 19 آبان 1387, 08:43 صبح
????????????

SYNDROME
یک شنبه 19 آبان 1387, 16:42 عصر
فکر نکنم چنین کاری را بتوانی انجام دهید.
بهتر است اطلاعات یکی جداول را به جدولی Temp در کنار جدول دیگر انتقال دهید و سپس این کار را انجام دهید.
موفق باشید

mohsen_r
سه شنبه 21 آبان 1387, 12:51 عصر
فکر نکنم چنین کاری را بتوانی انجام دهید.
بهتر است اطلاعات یکی جداول را به جدولی Temp در کنار جدول دیگر انتقال دهید و سپس این کار را انجام دهید.
موفق باشید

آيا اين امكان وجود دارد كه من يك temp مجازي درست كنم و از اون استفاده كنم

ghabil
سه شنبه 21 آبان 1387, 13:49 عصر
دقیقا منظورت از Join خود Join به معنی دیتابیسی هست یا منظورت اینه که این اطلاعات به هم اضافه بشند ؟ یعنی مثلا اگر 20 تا رکورد توی اکسس و 10 توی اس کیو ال هست میخوای 30 تا رکورد داشته باشی؟

اگر منظورت دومی هست CreateDataSet رو اینجا جستجو کن ... در مورد اولی هم میتونی استفاده کنی ولی یکمی پیچیده تر میشه.

SYNDROME
سه شنبه 21 آبان 1387, 16:16 عصر
آيا اين امكان وجود دارد كه من يك temp مجازي درست كنم و از اون استفاده كنم
منظور من انتقال اطلاعات از یکی به دیگری بود.
مثلا اطلاعات را از Access به یک جدول در SQL انتقال دهید و سپس کلیه عملیاتهایتان را در SQL انجام دهید.
موفق باشید

mohsen_r
شنبه 25 آبان 1387, 08:43 صبح
دقیقا منظورت از Join خود Join به معنی دیتابیسی هست یا منظورت اینه که این اطلاعات به هم اضافه بشند ؟ یعنی مثلا اگر 20 تا رکورد توی اکسس و 10 توی اس کیو ال هست میخوای 30 تا رکورد داشته باشی؟

اگر منظورت دومی هست CreateDataSet رو اینجا جستجو کن ... در مورد اولی هم میتونی استفاده کنی ولی یکمی پیچیده تر میشه.

چطور من مي تونم كل يك جدول را در CreateDataSet ذخيره كنم وبعد از اون استفاده كنم البته نميخوام فيلدها را يكي يكي تعريف كنم

ghabil
دوشنبه 27 آبان 1387, 09:38 صبح
کل یک جدول رو در CreateDataSet دخیره کردن اصولا جمله درستی نیست. شما با استفاده از امکان CreateDataSet موجود در ClientDataSet میتونید یک ساختار جدولی داخل حافظه درست بکنید بعد با زدن دوتا کوئری مقادیر رو از دو تا جدولت در اسکیوال و اکسس بخونی و با دوتا لوپ جفتشون رو به اون جدول داخل حافظه اضافه کنی:
یعنی یک بار با مثلا یک ADODataSet وصل بشی به اس کیو ال و دیتا رو بخونی بعد روی اطلاعات ADODataSet یک While not Eof بزنی و همه رو به ClientDAtaSet اضافه کنی و یکبار هم همین کار رو با اکسس بکنی، بعد نهایتا این ClientDataSet رو بعنوان DataSet گزارش پاس بکنی

mohsen_r
دوشنبه 27 آبان 1387, 11:17 صبح
کل یک جدول رو در CreateDataSet دخیره کردن اصولا جمله درستی نیست. شما با استفاده از امکان CreateDataSet موجود در ClientDataSet میتونید یک ساختار جدولی داخل حافظه درست بکنید بعد با زدن دوتا کوئری مقادیر رو از دو تا جدولت در اسکیوال و اکسس بخونی و با دوتا لوپ جفتشون رو به اون جدول داخل حافظه اضافه کنی:
یعنی یک بار با مثلا یک ADODataSet وصل بشی به اس کیو ال و دیتا رو بخونی بعد روی اطلاعات ADODataSet یک While not Eof بزنی و همه رو به ClientDAtaSet اضافه کنی و یکبار هم همین کار رو با اکسس بکنی، بعد نهایتا این ClientDataSet رو بعنوان DataSet گزارش پاس بکنی

تشكر ساختار فيلدها رو نميشه آورد كه مجدد clientdataset تعريف نكنيم چون تعداد زياد هست

mohsen_r
چهارشنبه 29 آبان 1387, 12:53 عصر
تشكر ساختار فيلدها رو نميشه آورد كه مجدد clientdataset تعريف نكنيم چون تعداد زياد هست

????????????????

mohsen_r
یک شنبه 03 آذر 1387, 12:30 عصر
آيا امكان آن هست كه از ClientDataSet و يك جدول يك كوئري جديد بسازيم

ghabil
چهارشنبه 06 آذر 1387, 19:23 عصر
می تونی لیست فیلدها رو که خوندی از روی ADOTable.Fields یک لوپ بزنی و همه رو توی کلاینت دیتاست اضافه کنی...

ببخشید یک مدتی نبودم...