PDA

View Full Version : تنظیم خودکار internet explorer با عکس در هر اندازه

samane_r
پنج شنبه 30 مهر 1383, 15:21 عصر
سلام به همه ی دوستان
من در asp.net چند تا صفحه ساختم که وقتی روی یک لینک کلیک شد یه عکس رو بره از بانک بخونه و در یک صفحه ی جدید باز کنه ... تا اینجا مشکلی نیست ولی من می خوام صفحه ی internet explorer جدید من به اندازه عکس باز بشه یعنی اگه عکس من کوچیک بود internet explorer بزرگ باز نشه و عکس رو بخواد در گوشه ی بالا و سمت چپ صفحه نشون بده و بقیه صفحه سفید باشه ... :roll:
مرسی ...

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 30 مهر 1383, 21:16 عصر
اگر عکس را در بانک ذخیره کرده اید احتمالا طول و عرض آنرا هم ذخیره کرده اید ... و یا می شود آنرا بدست آورد.
تابع جاوا اسکریپتی سمت مشتری window.open امکان تنظیم طول و عرض صفحه را می دهد.
برای مثال :

window.open("Sample.htm",null,
"height=200,width=400,status=yes,toolbar=no,menubar =no,location=no");

به مرجع زیر در این مورد مراجعه کنید:
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/workshop/author/dhtml/reference/methods/open_0.asp

samane_r
شنبه 02 آبان 1383, 09:57 صبح
ممنون از پاسخی که ارسال کردید ... من اونو امتحان می کنم :)

samane_r
شنبه 02 آبان 1383, 16:32 عصر
این کد رو باید کجا اضافه کنم ؟

Vahid_Nasiri
شنبه 02 آبان 1383, 17:53 عصر
Sample.htm صفحه ای است که باید باز شود. برای مثال یک لینک روی صفحه است که با کلیک بر روی آن قرار است صفحه ی جدید برای نمایش عکس باز شود و یا چنین چیزی. خیلی راحت می شود با استفاده از این تابع که به صورت دیتامیک به متن صفحه باید اضافه شود (بر اساس طول و عرضی که به آن می دهید) ، صفحه ی جدیدی به اندازه ی داده شده باز کرد.

arshia_
یک شنبه 03 آبان 1383, 17:30 عصر
اگر متوجه نشدی از مثالهای اون کمک بگیر. توی msdn مثالهای کاربردی بیشتری هم وجود داره

hmm
دوشنبه 04 آبان 1383, 07:14 صبح
خود asp.net تنظیماتی نداره که بشه ست کرد و از جاوا اسکریپت استفاده نکنیم
بهتر بگم میخواهم صفحه اول من به اندازه نصف اندازه ie معمولی باشه و وسط صفحه هم باشه

samane_r
دوشنبه 04 آبان 1383, 12:50 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون ... من اون کد رو برای دکمه اضافه کردم و تونستم کاری رو که می خوام انجام بدم ... ولی حالا اگه یه دیتا گرید داشته باشیم و بخوایم روی هر کدوم از لینک هایی که در اون وجود داره یک صفحه ی مخصوص به اون لینک در یک پنجره جدا باز بشه ... این کد رو باید چطوری و کجا اضافه کنم با توجه به اینکه هر کدوم از لینکهای این دیتا گرید آدرس منحصر به فردی دارن یعنی هر کدومشون یه صفحه باز می کنن ...

Vahid_Nasiri
سه شنبه 05 آبان 1383, 18:30 عصر
یک چنین تابع سمت کلاینتی باید بنویسید :

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!-- Begin
function photoShow(page) {
OpenWin = window.open(page, "photo", "width=300 height=100 left=0 top=0 toolbar=no,menubar=no,location=0,scrollbars=0,stat us=0,resizable=0");
}
// End -->
</SCRIPT>

سپس لینک شما چنین چیزی باید بشود:

<a href="javascript:photoShow('viewer.htm')";>Show</a>

در اینجا با کلیک بر روی لینک show ، صفحه ی viewer.htm باز میشه. این صفحه می تونه حاوی عکس شما باشه. که در محلی دلخواه الان باز میشه.

خوب حالا چطور باید در دیتاگرید قرار بگیره؟
در رخداد DataBind مربوط به هر ردیف ، مقدار سلول مورد نظر خود را معادل متن لینک فوق قرار بدید. به صورت هوشمند به شکل لینک رندر می شود. مشکل شما الان با صفحه ی viewer.htm است. این را هم می شود به صورت aspx‌ درست کرد. سپس یک کوئری استرینگ به آن پاس کرد تا مقدار منحصر بفرد شما را دریافت و نمایش دهد. (ایجاد رشته ی فوق هم بر این اساس داینامیک می شود بر اساس کوئری استرینگ دریافت شده)

موفق باشید.

samane_r
چهارشنبه 06 آبان 1383, 09:21 صبح
مرسی من اینو امتحانش می کنم ... :)