PDA

View Full Version : چگونه کار با دلفی را آغاز کنم

Vahab
جمعه 03 مرداد 1382, 14:32 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان.
من الا VB6 - Vb.Net کار میکنم اینقدر از دلفی تعریف کردن که منم میخوام در کنار VB دلفی رو هم یاد بگیرم لطفا بگید برای شروع کردن از پایه از چه منبعی میتونم استفاده کنم :?:

پیشاپیش از پاسخی که میدید متشکرم.

Farhad.B.S
جمعه 03 مرداد 1382, 15:54 عصر
سلام.
من اول رفتم انقلاب یه کتاب خریدم به نام "Delphi6 راهنمای جامع برنامه نویسان" بعد از یه مدت خوندن حالم از هر چی دلفی بود بهم خورد !! البته به خاطر ترجمه بسیار بسیار مزخرف اون کتاب بود.
و اما راه درستش چیه ؟
احتمالا تو statt menu و منوی مربوط به دلفی اون help های خود دلفی رو دیدی
اول از همه از Object pascal refrence شروع کن و بعد هم Programming with Delphi و بعد هم بقیه ..
بعد از خوندن اونا نظرم کلی عوض شد !! :oops: :wink:

Vahab
جمعه 03 مرداد 1382, 16:22 عصر
سلام.
من اول رفتم انقلاب یه کتاب خریدم به نام "Delphi6 راهنمای جامع برنامه نویسان" بعد از یه مدت خوندن حالم از هر چی دلفی بود بهم خورد !! البته به خاطر ترجمه بسیار بسیار مزخرف اون کتاب بود.
و اما راه درستش چیه ؟
احتمالا تو statt menu و منوی مربوط به دلفی اون help های خود دلفی رو دیدی
اول از همه از Object pascal refrence شروع کن و بعد هم Programming with Delphi و بعد هم بقیه ..
بعد از خوندن اونا نظرم کلی عوض شد !! :oops: :wink:

:roll: آقا فرهاد دمت گرم اینجام مارو شرمنده کردی :oops:

خیلی ممنون

Mohammad_Mnt
جمعه 03 مرداد 1382, 21:58 عصر
... یه کتاب خریدم به نام "Delphi6 راهنمای جامع برنامه نویسان" بعد از یه مدت خوندن حالم از هر چی دلفی بود بهم خورد !! :oops: :wink:
متاسفانه به یکی از بدترین ترجمه ها خوردید !!
وهاب جان ! یه کلاس هست توی سایت پرشیا که خیلی عالیه ! حتما ثبت نام کنین
http://www.persiaelearning.com
8)

بیگدلی
جمعه 24 مرداد 1382, 02:59 صبح
من کتابی را خریدم و بدک نیست به شرطی که درست مطالعه شود اسم این کتاب دلفی 5
از انتشارات مرکز فرهنگی نشر گستر است :shock:

hamid_Sadeghian
پنج شنبه 27 شهریور 1382, 00:09 صبح
سلام.من کتاب اموزش دلفی 4 در 21 روز رو گرفتم کتاب خوبیه.
برای انتشارات نص هست.
موفق باشی

cpuman
پنج شنبه 27 شهریور 1382, 14:52 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان.
من الا VB6 - Vb.Net کار میکنم اینقدر از دلفی تعریف کردن که منم میخوام در کنار VB دلفی رو هم یاد بگیرم لطفا بگید برای شروع کردن از پایه از چه منبعی میتونم استفاده کنم :?:

پیشاپیش از پاسخی که میدید متشکرم.
سلام من حامد هستم
من یک کتابی را خواندم که سه جلدی می باشد و خیلی خوب ولی به زبان انگلیسی توضیح داده است . من با خواندن این کتاب به طور کامل در مورد database ها و.. اطلاعات بدست آوردم
اسم این کتاب delphi developer guide می باشد که همچنین سایت این کتاب www.sams.com می باشد

قربانت
خداحافظ :P :D