PDA

View Full Version : طراحی یک محیط ساده گزارشگیری با کمک فست ریپورت؟

AlirezaBahredar
دوشنبه 20 آبان 1387, 11:21 صبح
با سلام به کلیه دوستان:
سئوال من شاید تکراری باشه اما چون در این بخش پستی با چنین عنوان وجود نداشت این تاپیک رو ایجاد کردم.
"آیا با کمک محیط دلفی و فست ریپورت امکان طراحی محیطی همانند Designer فست ریپورت وجود دارد؟"
ببینید دوستان من بایستی محیطی بعنوان یک محیط Designer برای یک شرکت طراحی کنم که افراد براحتی بتونند بدون نیاز به محیط Designer فست ریپورت خودشون داینامیک گزارششون رو تهیه کنند.
سئوال من اینجاست که:
با کمک اسکریپت های فست ریپورت و برقراری ارتباط با دلفی اصولا این کار امکان پذیر است؟ یا نه؟
یا اصلا اسکریپت های فست ریپورت برای چنین منظوری تهیه نشده؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر.

vcldeveloper
دوشنبه 20 آبان 1387, 17:13 عصر
یا اصلا اسکریپت های فست ریپورت برای چنین منظوری تهیه نشده؟
نه، برای کنترل Designer طراحی نشدند. می تونید باهاشون گزارش های پویا بسازید، ولی نمی تونید باهاشون قابلیت های Designer را شبیه سازی کنید. مثلا مکانیزمی برای شبیه سازی یک Data Band وجود نداره. اگر میخواید یک Designer طراحی کنید، باید تمام این کارها را خودتان انجام بدید، بعد اسکریپتی از طرح کاربر که توسط Designer شما کشیده شده، فراهم کنید، و آن را به FastReport بدید تا براتون آن را پرینت بگیره.

AlirezaBahredar
دوشنبه 20 آبان 1387, 20:13 عصر
ممنون علی جان.

اگر میخواید یک Designer طراحی کنید، باید تمام این کارها را خودتان انجام بدید، بعد اسکریپتی از طرح کاربر که توسط Designer شما کشیده شده، فراهم کنید، و آن را به FastReport بدید تا براتون آن را پرینت بگیره.
میشه یکمی بیشتر موضوع رو باز کنی.اون چیزی که من از گفته های شما فهمیدم اینجوری هست که محیط Designer رو باید با دلفی طراحی کنم تا اینجا قبول .مثلا یک شیئ Memo1 از کلاس TfrxMemoView را ایجاد کنم و به همین ترتیب.اما آیا میشه کلیه شی های مربوط به یک فایل FR3 (فایل فست ریپورت ) رو تمام و کمال بدون نیاز به محیط Designer فست ریپورت را با کمک دلفی طراحی نمود.؟

vcldeveloper
سه شنبه 21 آبان 1387, 02:03 صبح
شدن که میشه، چون خودِ FastReport و Designerاش هم با دلفی نوشته شدند.

h_mohamadi
پنج شنبه 23 آبان 1387, 17:52 عصر
بله از راهنمای فست ریپورت در سایت دلفی مجیک استفاده کنید خیلی کامل است