PDA

View Full Version : سوال: مفهوم این پیغام چیست ؟

alifatehi
دوشنبه 20 آبان 1387, 21:15 عصر
برای تکس باکس کد ملی فرمم مقدار زیر را تعریف کردم

Private Sub txtcodemeli_BeforeUpdate(Cancel As Integer)
If IsNull(Me.txtcodemeli) Or Me.txtcodemeli = "" Then
MsgBox "لطفا مقدار را الی نگذارید"

End If
End Sub

Cancel = True
اما زمانی که تغییر روی اطلاعات فرم تکس باکس می دی و می خواهی به رکورد بعدی بری . پیغام تصویر زیر رو می ده مشکلم کجاست و لطف کنید راهنمایی کنید که حلش کنم.
باتشکر

مهدی قربانی
یک شنبه 26 آبان 1387, 12:06 عصر
سلام
این پیغام برای اینه که فیلد کد ملی شما در جدول tbluserid کلیدیه و این فیلد با همین فیلد در جداول tblchekpolid و tblchekid دارای ارتباط یک به چند هست بنابراین اگر زمانی فیلد کد ملی در جدول tbluserid دارای مفادیر زیر مجموعه در جداول ذکر شده باشه شما نمی تونید فیلد کدملی رو ویرایش و یا حذف کنید مگر اینکه اطلاعات زیر مجموعه در دو جدول مذکور خذف شده باشه .

dadsara
یک شنبه 26 آبان 1387, 13:36 عصر
برای تکس باکس کد ملی فرمم مقدار زیر را تعریف کردم

Cancel = True
اما زمانی که تغییر روی اطلاعات فرم تکس باکس می دی و می خواهی به رکورد بعدی بری . پیغام تصویر زیر رو می ده مشکلم کجاست و لطف کنید راهنمایی کنید که حلش کنم.

باتشکر

باسلام
دوست عزیز همانگونه جناب قربانی فرمودند فیلد کد ملی شما کلید می باشد و در صورتیکه شما نیاز آنرا اصلاح کنید حتما باید در جداول زیر مجموع نیز این تغییرات را اعمال کند می توانید در قسمت RelationShip ( ارتباط تیبلها با یکدیگر) ، در صورتیکه شما گزینه دوم را تیک بزنید بصورت اتوماتیک اگر فیلد کلید را در جدول اصلی تغییر دهید کلیه جداول اصلاح می شوند
به فایل اصلاح شده خودتون یک نگاه بیندازید

alifatehi
یک شنبه 26 آبان 1387, 18:51 عصر
سلام خیلی مچکر بابت راهنمایی که کردی

می خواستم بدونم می تونم تغییرات کلی در قمست ارتباط داده ها بدم.
در حال حاضر جدول های tblchekpol , tblchek , tbil bedehi به وسیله کدملی با هم ارتباط دارند .می خواستم به جای استفاده از کد ملی در جدولtbluserid .از کد بیمه در جدول tblBimeid استفاده کنم.

چون یک کاربر یک شماره کد ملی داره درسته که مختص خودش این فرد ممکن است چندتا بیمه بخواد . در اینجا تنها چیز که یکی است و مختص خودشه کد بیمه نامه است . پس به روش کنونی انجام پذیر نیست.
به نظر من باید کد بیمه جای کد ملی در ازتباطات بگیره .

شرمنده خیلی مهمه چه باید بکنم .
راه حل چیست ؟ آیا راه حل بهتر وجود داره

dadsara
دوشنبه 27 آبان 1387, 11:44 صبح
سلام
دوست عزیز ، مهم تر از نگارش یک برنامه خوب ، من فکر کنم که یک طراحی بانک درست و صحیح می باشد
معمولا وقتی که روی طراحی یک بانگ گذاشته می شود خیلی بیشتر است .
شما نباید عجولانه تصمیم بگیرید . ابتدا نیازتان را از نرم افزار بررسی کنید سپس ارتباطات را تغییر دهید
- در مورد سوال (اشکال کجاست): باید بعرض برسانم هنگامی که شما ارتباطات را ایجاد می کنید گزینه دوم اختصاص دارد به اینکه" آیا می خواهید با تغییر دادن فیلد کلید تمامی رکوردهای مرتبط در جدوال زیر مجموعه تغییر یابد؟ " در اینحالت شما بسته نیازتان آنرا فعال می کنید.
- در مورد سوال دوم : در خصیصه فیلد باید تنظیمات زیر را انجام دهید
Format: Standard
Decimal Places : 0