PDA

View Full Version : ایجاد پسورد

فرزاد دلفی باز
شنبه 02 آبان 1383, 00:00 صبح
با سلام
من می خواهم بعد از وارد شدن در Enterprice Manager در زمان وارد شدن به Databases یک پسورد ایجاد کنم تا هر کسی نتواند اطلاعات را دستکاری کند.
از شما متشکرم

vcldeveloper
شنبه 02 آبان 1383, 02:11 صبح
البته با وجود اساتید SQL Server مثل آقایان ثباتی و ودود جاش نیست که من اینجا چیزی بگم...
ولی فکر کنم شما می تونید در هر دیتابیس در قسمت Users برای هر دیتابیسی user جدید ایجاد کنید و بعد در همون قسمت مجوزهای دسترسی (Permissions) اون user رو براش تعریف کنید.

hmm
شنبه 02 آبان 1383, 07:20 صبح
میتوانید رو سرور راست کلیک کنید و بعد edit server... و بعد گزینه always prompt... را تیک بزنید

فرزاد دلفی باز
سه شنبه 19 آبان 1383, 00:47 صبح
دوستان عزیز :
از شما متشکرم ولی نکته دوست عزیز hmm جواب نداد

hmm
سه شنبه 19 آبان 1383, 07:10 صبح
سلام
مشکل شما در این مورد چی بود دقیقا بنویسید

فرزاد دلفی باز
پنج شنبه 28 آبان 1383, 00:06 صبح
دوست عزیز hmm
من می خواهم کاربر در لحظه ورود به اینتر پرایس منیجیر در حالتی که نصب از نوع سرور و کلاییت است نتواند به دیتا ها دسترسی داشته باشد .
متشکر

AminSobati
پنج شنبه 28 آبان 1383, 00:25 صبح
من هم برای مشکل شما راه حلی جز اونچه که hmm گفتن ندارم! اگر از SQL Server Authentication استفاده کنین، میتونین Enterprise Manager رو وادار کنین تا موقع کار، اول Password بخواد.

Mohsen_4194
پنج شنبه 28 آبان 1383, 19:24 عصر
علاوه بر کارهایی که دوستان گفتند در قسمت Security کاربرهایی مثل Builtin Administrator رو هم Deny Access کن.

فرزاد دلفی باز
سه شنبه 10 آذر 1383, 00:43 صبح
بعد از کلی پرس و جو من به این نتیجه رسیدم که باید در موقع نصب ار حالت فقط کلایت استفاده بشه تا کابر نتونه به بانک ها بصورت مستقیم دسترسی پیدا بکنه

AminSobati
سه شنبه 10 آذر 1383, 01:18 صبح
دوست عزیزم،
اگر کاربر دارای username و password باشه حتی با نصب Client Tools Only هم میتونه وارد بانک اطلاعاتی شما بشه. من هنوز متوجه نشدم شما دنبال انجام چه کاری هستین! تمام دوستان راه حل صحیح رو به شما نشون دادن..

_alish_
سه شنبه 10 آذر 1383, 06:57 صبح
با سلام خدمت دوستان
راه حلهای شما درست حال چند سوال
1- این روندی که آقای hmm فرمودند از طریق کد چگو نه می شود اعمال نمود (از طریق برنامه های دیگر)
2-در صورتی که چندین شرکت برنامه نویسی بانکهای جدا برروی یک سرور داشته باشند و تنها بخواهم روی یک BD خود لاگین پسوورد بگذارم (مانند Access,...) نه برروی کل Server چه مراحلی را باید ایستا و پویا طی کنم

باز هم از محببتان ممنونم

hmm
سه شنبه 10 آذر 1383, 07:34 صبح
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما ابتدا یک یوزر با سطح دسترسی فقط به اون دیتابیس رو بساز بعد کارهای مربوط به EM رو انجام بده که یوزر مجبور بشه در EM پسوردش رو بزنه (این کار قبلا توضیح داده شد) دیگه فکر کنم حله

AminSobati
سه شنبه 10 آذر 1383, 11:03 صبح
-در صورتی که چندین شرکت برنامه نویسی بانکهای جدا برروی یک سرور داشته باشند و تنها بخواهم روی یک BD خود لاگین پسوورد بگذارم (مانند Access,...) نه برروی کل Server چه مراحلی را باید ایستا و پویا طی کنم
دوست عزیزم،
اول باید یک لاگین در قسمت Security > Logins ایجاد کنین ولی عضو هیچ کدوم از Server Roleها نکنین. بعد براش Username در دیتابیس مورد نظرتون ایجاد کنین و Permissionهای مورد نیاز رو بدین.
الان فردی که با اون username و password وارد SQL Server بشه فقط میتونه به همون دیتابیس مربوطه دسترسی داشته باشه. ضمنا دقت کنین که در هیچ دیتابیسی Guest در usernameها نداشته باشین. البته Northwind و Pubs دارند که مهم نیست.
موفق باشید
امین ثباتی MCSD

_alish_
سه شنبه 10 آذر 1383, 14:53 عصر
از هر دوی شما ممنونم
ابتدا مراحلی که فرمودید را درست انجام داده ام ، سپس روی Server راست کلیک کرده و Edit SQL Server Regestration property را به Mode ,SQL Server تغییر داده ام و User , Pass یکی از User های بخش Security >Login را در آن قرار داد و پایان کار کرد و متشکرم

ولی یک نکته دیگر که من دوباره با راست کلیک کردن بر روی Server دوباره می توانستم آنرا به Use Windows تغییر دهم و همه چیز بهم می خورد :گیج:

AminSobati
سه شنبه 10 آذر 1383, 15:58 عصر
زمانیکه شما لاگین میسازین، این لاگین یا برای کاربر ویندوز NT تعریف شده یا جدای از اون، فقط داخل خود SQL Server معنی داره. اگر لاگین شما از نوع دومه، باید همچنان Server از حالت SQL Server Authentication استفاده کنه، نه اینکه فقط موقتا برای ساخت لاگین تغییرش بدین.