PDA

View Full Version : سوال: تقسیم کد به پارامترهای تشکیل دهنده آن (مهم)

emami.sie
سه شنبه 21 آبان 1387, 08:02 صبح
با سلام خدمت همه دوستان...
این سئوال ممکنه سئوال خیلی از ماها باشه، که البته شاید هم قبلا توی همین بخش حل شده باشه، ولی من خیلی گشتم و چیزی پیدا نکردم... به هر حال...
سئوال:
من سه تا جدول دارم (بخش، سمت، مدرک) و یک جدول اصلی که کدش از ترکیب کد این سه تا جدوله...
حالا من میخوام وقتی اپراتور سیستم کد جدول اصلی رو وارد کرد خود سیستم به طور اتومات بقیه قسمتها رو تشخیص بده...
مثلا کد بخش من هست: 11 (فنی مهندسی)، کد سمت : 20 (مدیر) ، کد مدرک : 1 (فوق لیسانس)
حالا می خوام وقتی کاربر کد اصلی جدول Main من رو وارد کرد: 11201 سایر فیلدهام اتومات بشه:
بخش: فنی مهندسی، سمت: مدیر ، مدرک: فوق لیسانس...
به نظر من اگه این مشکل حل بشه مطمئنا کساییکه با تولید سروکار دارن و کدهای مختلف مثل کد مواداولیه، کد قطعات ، کد محصول و غیره حالا می تونن با این سیستم یک کد واحد تعریف کنن و توی اون پارامترهای مختلفشون رو قرار بدن و بقیه کارها رو به سیستم بسپارن...
امیدوارم منظورم رو تونسته باشم برسونم...
در ضمن من این جداول رو توی فایل ضمیمه گذاشتم، ممنون می شم اگه دوستان مشکلم رو حل کنن...
البته اینم بگم که این در حد یک مثاله و می تونه این کد اصلی دهها پارامتر رو داشته باشه... منظورم اینه که یه راه حلی ارائه بشه که قابل تعمیم و تغییر باشه...
با تشکر از همه شما عزیزان... یا علی

amirzazadeh
سه شنبه 21 آبان 1387, 10:21 صبح
دوست من با استفاده از توابع MID, DLOOKUP اين كار به راحتي فابل انجامه. تابع MID عمل جداسازي MAIN CODE رو برات انجام ميده و تابع DLOOK UP مقادير متناظر از جدول هاي مربوطه برات لود ميكنه (البته به صورت UNBOUND).
..................................
موفق باشيد

emami.sie
سه شنبه 21 آبان 1387, 10:32 صبح
دوست من با استفاده از توابع MID, DLOOKUP اين كار به راحتي فابل انجامه. تابع MID عمل جداسازي MAIN CODE رو برات انجام ميده و تابع DLOOK UP مقادير متناظر از جدول هاي مربوطه برات لود ميكنه (البته به صورت UNBOUND).
..................................
موفق باشيد

با تشکر
ببخشید ولی من توی برنامه نویسی مشکل دارم...
می دونم که زحمتش میفته گردنه شما، ولی اگه امکانش هست روی فایل ضمیمه این کارو انجام بدید تا من بتونم توی برنامم ازش استفاده کنم...:ناراحت:
واقعا ممنون...

amirzazadeh
سه شنبه 21 آبان 1387, 12:07 عصر
با تشکر
ببخشید ولی من توی برنامه نویسی مشکل دارم...
می دونم که زحمتش میفته گردنه شما، ولی اگه امکانش هست روی فایل ضمیمه این کارو انجام بدید تا من بتونم توی برنامم ازش استفاده کنم...:ناراحت:
واقعا ممنون...
ببينيد اين نمونه به دردتون ميخوره
.............
موفق باشيد

emami.sie
سه شنبه 21 آبان 1387, 13:01 عصر
ببينيد اين نمونه به دردتون ميخوره
.............
موفق باشيد

واقعا ازتون ممنونم... خیلی لطف کردید...
--------------------------------------------------------
(((تعلیم و تعلم عبادت است)))