PDA

View Full Version : نیاز فوری به کمک دوستان hWnd کمـــــــــــــــــــک

سعید قدیری مقدم
جمعه 03 مرداد 1382, 18:56 عصر
سلام . من تو طراحی یک برنامه با مشکل بزرگی مواجه شدم برنامه من از یک فرم( Form ) در چند نسخه نیاز داره برای این منظور من از کد زیر استفاده کردم تا هر وقت نیازی به فرم شد یک نسخه از فرم اجرا بشه
Dim frmPm As Form1
Set frmPm = New Form1
frmPm.Show

خوب تا اینجا مشکلی نیست اما وقتی جند تا فرم باز شد و من خواستم متن داخل یک label رو داخل فقط یکی از قرم ها تغییر بدم با مشکل مواجه شدم :( اول فکر کردم هر وقت فرم جدیدی رو set میکنم hWnd اون فرم رو یک جایی ذخیره کنم یا تو متغییر یا تو یک فایل tmp بعد متن label مربوط به فرم با hWnd مشخص که در اختیار دارم رو عوض کنم اما مشکل من ایجاست که چطوری از داخل برنامه فرم با hWnd مشخص رو (به قلی) صدا بزنم و تغییرات به او بدم :(
از دوستان عزیز خواهش میکنم من رو راهنمایی کنند.

Farhad.B.S
جمعه 03 مرداد 1382, 19:45 عصر
خوب تا اینجا مشکلی نیست اما وقتی جند تا فرم باز شد و من خواستم متن داخل یک label رو داخل فقط یکی از قرم ها تغییر بدم با مشکل مواجه شدم.

میشه بگی چه مشکلی ؟!
البته فکر مینم کار با handle ها زیاد جالب نباشه ولی اگه به نظرت تنها راه همینه میتونی از پیغامهای ویندوز استفاده کنی .
همونطور که میدونید هر کنترلی یه handle داره که شما میتونی با داشتن اون handle و با استفاده از تابع SendMessage ویندوز پیغامهای مختلف رو به اون کنترل بفرستی ... از جمله ست کردن caption یا پاک کردن محتویات اون و ...
یه search تو MSDN در مورد SendMessage بکن چیزای خوبی داره ! :wink:

سعید قدیری مقدم
جمعه 03 مرداد 1382, 20:10 عصر
سلام دوست عزیز . بابت راهنمایی شما ممنون اما من برای اینکه سوال رو پیچیده نکنم label رو مثال زدم در حقیقت میخوام یک روال رو داخل اون فرم ها اجرا کنم
باز هم ممنون

سعید قدیری مقدم
شنبه 04 مرداد 1382, 08:57 صبح
کسی نیست به داد من برسه :cry: