PDA

View Full Version : سوال: طریقه fix کردن header یک گرید ویو

bachebahal_1363
سه شنبه 21 آبان 1387, 15:49 عصر
سلام خدمت دوستان
بنده یک page دارم که در اون از یک GridView استفاده کردن اما به دلیل اینکه اطلاعات من زیاد هست کاربر مجبور هست برای مشاهده اطلاعات اسکرول کند و در این صورت header به بالا اسکرول می شه و دیگه قابل مشاهده نیست و کاربران برای مشاهده اینکه اکنون کدوم ستون رو نگاه می کنن مجبور به اسکرول به سمت بالا می شوند و تکرار این کار ملال آور هست . اگر کسی راه حلی سراغ داره لطفا ارائه بده .
ممنون

merlin_vista
سه شنبه 21 آبان 1387, 16:08 عصر
دوست عزيز شما اين كار را ميتونيد انجام بديد (راهي كه من ميشناسم )
1 - Heder مربوط به GridView را كلاً بر داريد .
2 - يك صفحه خالي درست كنيد و گريدويو را داخل آن بگزاريد .
3 - در صفحه اي كه قصد نمايش اطلاعات را داريد . يك جدول ايجاد كنيد كه شامل 2 سطر باشد .
4 - در Row بالا (1) به صورت دستي و با استفاده از Tabel ها خودتان يك Heder بسازيد .
5- در Row پايين (2) با استفاده از ifrem آن صفحه اي را كه GridView در آن قرار دارد را نمايش بدهيد !

اگه بشه براي تگ Div يه Scrol گزاشت كارت راحت ميشه و ديگه احتياج به ifrem نيست . البته نميدونم بشه يا نه !!!
فعلاً همين را به ذهنم رسيد . اگه راه ديگري پيدا كردم دوباره اينجا مينويسم .

Behrouz_Rad
سه شنبه 21 آبان 1387, 16:53 عصر
Header کنترل GridView رو بیخیال شو. GridView رو در یک div با overflow برابر با scroll قرار بده. هدرها رو خودت با HTML برای GridView بساز و بیرون از div قرار بده.

موفق باشید.

bachebahal_1363
سه شنبه 21 آبان 1387, 20:56 عصر
Header کنترل GridView رو بیخیال شو. GridView رو در یک div با overflow برابر با scroll قرار بده. هدرها رو خودت با HTML برای GridView بساز و بیرون از div قرار بده.

موفق باشید.

در این صورت آیا table هایی که با Html ساختم به چه صورت هم اندازه column های DataView می شن ؟
یعنی با بزرگ و کوچیک شدن صفحه همونطور که DataView بزرگ و کوچیک می شه این ها رو چه طوری بزرگ و کوچیک کنم ، البته با درصد دادن به هر <tr> می شه این کار رو کرد اما واقعا برای مثلا 15 Column این کار خیلی سخته .

Behrouz_Rad
سه شنبه 21 آبان 1387, 21:43 عصر
هر چیزی که برای اندازه ی ستون های GridView تعریف کردی، همون رو هم به ستون های تگ table ای که عنوان ها رو در اون بیرون از div میسازی نسبت بده.

موفق!