PDA

View Full Version : کمک در برنامه نویسی Q basic

picture of 5
سه شنبه 21 آبان 1387, 14:54 عصر
سلام دوستان عزیز . من به تازگی عضو این سایت شدم . قسمتی را راجع به زبان q basic
ندیدم. گفتم سوالاتم رو اینجا مطرح کنم شاید کسی جوابمو بده. باز هم اگه اشتباه تاپیک زدم معذرت می خواهم.
لطفا برنامه های زیر را بنویسید:
فقط از دستورات زیر استفاده شود.
print
input
cls
else
let
swap
if
then
end
goto
int
rnd
mod
/

برنامه ای بنویسید که با اجرای آن رایانه سه عدد از ماگرفته و میانگین ان ها را بنویسد.سپس روی صفحه بنویسد:
Aya edame midahid?
1.bale
2.na
ان گاه یک عدد از ما بگیرد. اگر 1 بود به اتدای برنامه برود و اگر 2 بود برنامه پایان پذیرد.
2.برنامه ای بنویسید که رایانه از ما یک عدد بگیرد اگر برابر 1386 نبود برنامه پایان پذیردو اگر بود چهارعدد بگیرد و میانگین آن ها رابنویسد.

3.برنامه ای بنویسید که یک کلمه بپرسد.اگرسلام نبود برنامه پایان پذیرد درغیر این صورت دو عدد گرفته و باقی مانده تقسیم اولی بر دومی را بنویسد. Salam
4.برنامه ای بنویسید که رایانه با گرفتن ساعت به ما صبح بخیر ضهر بخیر و عصر بخیر و شب به خیر بگوید.
تا10:صبح به خیر
10تا14:ظهر به خیر
14تا19:عصربه خیر
19 به بعد:شب به خیر

5.برنامه ای بنویسید که قابلیت انجام کارهای زیر را داشته باشد:
1.محاسبه محیط و مساحت مستطیل
2.محاسبه محیط و مساحت دایره
3.محاسبه میانگین سه عدد.
پس از اجرای برنامه ابتدا نوشته شود:
Kodam ra mikhahid?
1.mostatil
2.dayereh
3.miangin
سپس رایانه یک عدد از کاربر بپرسد و بر مبنای ان به قسمت انتخاب شده رفته و ان را اجرا کند و بعد برنامه تمام شود.
6.برنامه ای بنویسید که دوعدد گرفته و خارج قسمت صحیح و باقی مانده تقسیم اولی بر دومی را بدون استفاده از دستورات زیر بنویسد.
Mob
/
یعنی از دستورات بالا نباید استفاده شود.
7.برنامه ای بنویسید که دو عدد گرفته و بگوید عدد اول به دوم بخشپذیر است یا نه.

8.برنامه بنویسید که یک عدد گرفته و ان را گرد کرده و حاصل ان را نمایش دهد.

9.برنامه ای بنویسید که یک عدد گرفته و بگوید زوج است یا فرد.
10.برنامه ای بنویسید که یک عدد صحیح اتفاقی بین 7 تا 540 بنویسد.
11.برنامه ای بنویسید که رایانه دو عدد صحیح اتفاقی بین 10 تا 99بنویسد.سپس حاصل ضرب ان دو عدد را بپرسد.اگرحاصل درست نوشته شد بنویسد افرین و اگر اشتباه بود حاصل درست را بنویسد.

لطفا تا جمعه پاسخ دهید دوستان.....
با تشکر از شما