PDA

View Full Version : سوال: مقدار دهی به radio

هادی2020
سه شنبه 21 آبان 1387, 17:22 عصر
در صورتی که بخواهم بیرون از دستورات html، توسط زبان php به یه radio button که در داخل کد html با نام radio قرار دارد مقدار دهم چطور عمل کنم؟

<input type="radio" name="d" value="1" >1 <input type="radio" name="d" value="2">2 <input type="radio" name="d" value="3">3 <input type="radio" name="d" value="4" >4 <input type="radio" name="d" value="5">5</font>
ضمنا یه چندتا تاپیک جستجو زدم ولی نتیجه نگرفتم و بخاطر فوری بودن ناچار شدم یه تاپیک ارسال کنم.

narsic
سه شنبه 21 آبان 1387, 22:19 عصر
با سلام

<input type="radio" name="d" value="<?php echo '3';?>">

صفحه را به صورت فایل php ذخیره نمایید .
موفق باشید

هادی2020
چهارشنبه 22 آبان 1387, 19:39 عصر
همونطور که در ابتدا گفتم چندتا ریدیو باتن دارم و می خواهم با توجه به مقدار گرفته شده از متد post دکمه رادیویی که با مقدار مورد نظر برابری می کنه را انتخاب کنم.

emm_it
پنج شنبه 23 آبان 1387, 22:04 عصر
سلام
مثلا چند تا ريديو باتن داري به همشون يك نام مي دي فقط مقداراشون (value) رو بر اساس چيزي كه مي خواي مي زاري وبعد با دستور if اون چك مي كني :
<input type="radio" name="admin" value="admin" checked>مديريت
<input type="radio" name="admin" value="user" > كاربري
if ($_POST['admin']=="admin")
{ مجموعه دستورات }
if ($_POST['admin']=="user")
{مجموعه دستورات}

هادی2020
جمعه 24 آبان 1387, 01:30 صبح
مرسی دوست عزیز تنها مشکل از ابتدا تا الان من اینکه، توی همین دومین if ارسالی توسط emm_it چطور می شه دومین radio button را برابر با خاصیت checked قرار داد.

narsic
جمعه 24 آبان 1387, 11:06 صبح
با سلام
از این استفاده کنید .

$cheked= ($_POST['admin']=='yes') ? "checked=\"checked\"":"";
echo "<input name=\"radiobutton\" type=\"radio\" value=\"radiobutton\" ".$cheked."/>";
موفق باشید

امید امرایی
جمعه 24 آبان 1387, 13:07 عصر
narsic (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=74202) عزیز درست فرمودن و اگه اجازه بدن بنده یه خورده سادش کنم
به این شکل هم می تونید عمل کنید :

echo '<input name="UserType" type="radio" value="Admin" '.($_POST['admin'] == 'yes'? 'checked': '').'>';

هادی2020
جمعه 24 آبان 1387, 20:42 عصر
فقط یه سوال دیگه شاید یه کم مسخره بیاد ولی برای راحتی خودم و دیگرانی که بلد نیستند عرض می کنم.
اگه 5تا radio با نام "d" و value از 1 تا 5 داشته باشیم. با توجه به مقدار ارسالی باید 5تا شرط (if)بنویسیم تا radio، مورد نظر انتخاب بشه یا اینکه راه بهتری هم وجود داره؟

as13851365
جمعه 24 آبان 1387, 20:52 عصر
ببینید شما Radio رو با نام D دریافت می کنید و مقدار Value یکی از اون پنج تا ارسال می شه و نیازی به شرظ و غیره نیست

echo $_POST['d'];

یا

$r=$_POST['d'];
echo $r;

هادی2020
سه شنبه 28 آبان 1387, 23:04 عصر
مرسی دوست عزیز تنها مشکل از ابتدا تا الان من اینکه، توی همین دومین if ارسالی توسط emm_it چطور می شه دومین radio button را برابر با خاصیت checked قرار داد.
5تا radio را در این صفحه درست می کنم و با توجه مقدار دریافت شده می خوام مثلا اگر 3 را دریافت کردم سومین radio انتخاب بشه

as13851365
چهارشنبه 29 آبان 1387, 08:51 صبح
تا radio را در این صفحه درست می کنم و با توجه مقدار دریافت شده می خوام مثلا اگر 3 را دریافت کردم سومین radio انتخاب بشه

این یک نمونه کد است که شما اگر مقداری از 1 تا 5 رو براش ارسال کنید radio متناظر با آن رو برات انتخاب می کنه .
محتوای فایل a.php

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
</head>

<body>
<?php
$i=$_POST['admin'];
?>
<input name="D" type="radio" value="1" <?php if($i==1) echo 'checked="checked"' ?> />
<input name="D" type="radio" value="2" <?php if($i==2) echo 'checked="checked"' ?> />
<input name="D" type="radio" value="3" <?php if($i==3) echo 'checked="checked"' ?> />
<input name="D" type="radio" value="4" <?php if($i==4) echo 'checked="checked"' ?> />
<input name="D" type="radio" value="5" <?php if($i==5) echo 'checked="checked"' ?> />

<form action="a.php" method="post">
<input type="text" name="admin" /><br />
<input type="submit" value="send" />
</form>
</body>
</html>

این کد رو با نام a.php ذخیره کنید ونتیجه رو ببینید