PDA

View Full Version : سوال: سواالات من در پی اچ پی

bluedream3964
سه شنبه 21 آبان 1387, 23:51 عصر
سلام دوستان
واسه بعضی موارد تو فروم گشت زدم از لعضی ها استفاده کردم اما از بعضی ها نه خوب من تازه پی اچ پی رو شروع کردم اما یه چند تا مشکل اساسی دارم:
1. نمدونم چطوری سایز عکس رو که میخوام از کاربر بگیرم ظ thumbliane کنم وهمراه عکس گرفته شده در دیتابیس ذخیره کنم.
2.چطور به رادیو باتن ها یا چک باکس مقادیر داده ودر دیتا بیس ذخیره کنم...
ممنو میشم یه راهنمائی منو بکیند.

I,Nobody
چهارشنبه 22 آبان 1387, 07:23 صبح
1- توي سايت phpclasses.org برو و تعداد زيادي از كلاس هاي مربوط به thumbnail يا image resize مي توني پيدا كني.
2- منظورتو درست نفهميدم. كجاش مشكل داري؟ چك باكس ها كه معمولاً اگر تيك خورده باشن، مقدارشون رو ارسال ميكنن و اگر نخورده باشند، ارسال نمي كنن. راديو ها هم كه وضعشون معلومه

پيشنهاد : عكسها رو توي ديتابيس ذخيره نكن. بلكه به صورت فايل ذخيره كن و فقط آدرسشون رو توي ديتابيس ذخيره كن

yaqubian
چهارشنبه 22 آبان 1387, 09:07 صبح
دوست عزیز
یه تکنیک دیگه هم اینه که موقع ذخیره کردن عکس داخل یه folder اسمش رو به ID همون رکوردی که اطلاعات عکس مانند پسوندش، رو ذخیره می کنید تغییر بدین.
موفق باشید

bluedream3964
چهارشنبه 22 آبان 1387, 16:23 عصر
1- توي سايت phpclasses.org برو و تعداد زيادي از كلاس هاي مربوط به thumbnail يا image resize مي توني پيدا كني.
2- منظورتو درست نفهميدم. كجاش مشكل داري؟ چك باكس ها كه معمولاً اگر تيك خورده باشن، مقدارشون رو ارسال ميكنن و اگر نخورده باشند، ارسال نمي كنن. راديو ها هم كه وضعشون معلومه

پيشنهاد : عكسها رو توي ديتابيس ذخيره نكن. بلكه به صورت فايل ذخيره كن و فقط آدرسشون رو توي ديتابيس ذخيره كن
ممنو ن اینارم میرم میخونم
منظورم از رادیو باتن ها ثبت مقادیر انتخابی توسط کاربر است مثلا تو زبان های تحت دات نت ساده میشه توسط یک if چک کرد که چی انتخاب شده اما تو پی اچ پی رو نمیودنم...

I,Nobody
پنج شنبه 23 آبان 1387, 09:39 صبح
ممنو ن اینارم میرم میخونم
منظورم از رادیو باتن ها ثبت مقادیر انتخابی توسط کاربر است مثلا تو زبان های تحت دات نت ساده میشه توسط یک if چک کرد که چی انتخاب شده اما تو پی اچ پی رو نمیودنم...
شما وقتي يك گروه از راديو ها رو داريد، در نهايت فقط مي توني يكي رو انتخاب كني و مقدار راديوي انتخابي رو به عنوان مقدار نام اون گروه ارسال ميكنه.

bluedream3964
جمعه 01 آذر 1387, 18:21 عصر
سوال جدید من اساتید کمک مجدد
من الان میخوام یک بخش ویرایش بسازم مثلا میخوام چندین فیلد رو تغیر بدم من از رو سینتکس که اینجوریه:

UPDATE table_name
SET column1=value, column2=value2,...
WHERE some_column=some_value

منم میام به شکل زیر عمل میکنم:

$sql="UPDATE infos SET username=$_POST[usernames], userinfo=$_POST[usersinfo] WHERE IDS=$_POST[sids]";

اما ارور میده.
درضمن میشه یه راهنمایی هم بکنید که چی کار کنم که مثلا رو دکمه ویرایش کلیک کنم خودش ( تو همه سیستم ها هم است) بره به بخش ویرایش اون مطلب...

bluedream3964
جمعه 01 آذر 1387, 18:35 عصر
بخش اول رو حل کردم اشباهمو یافتم البته اگه بیشتر هم بگین بنده دانش ناچیزم میره بالا یخوده فقط سوال دوم من میمونه لطف راهنمائیم کنید:
منظورم اینه که تو یک ردیف که اطلاعات است دکمه ویرایش هم باشه که با کلیک بر روی اون بشه اطلاعات رو ویرایش کرد.

shahriyar3
جمعه 01 آذر 1387, 18:56 عصر
منظورم اینه که تو یک ردیف که اطلاعات است دکمه ویرایش هم باشه که با کلیک بر روی اون بشه اطلاعات رو ویرایش کرد.
سلام
میخوای وقتی روی ویرایش کلیک کردند وارد صفحه ی دیگه بشن .
اینجا رو بخون

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=132200
موفق باشی

bluedream3964
جمعه 01 آذر 1387, 21:02 عصر
نه منظورم این نیست نمیودنم چطوری رو گزینه ویرایش لینک بدم که وقتی کلیک کرد مثلا تو ردیف اول مشخصات است آخرش یه دونه ویرایش و یه دونه حذف است میخوام تو هر ردیف وقتی رو ویرایش کلیک کرد اون ردیف قابل ویرایش باشه..

shahriyar3
جمعه 01 آذر 1387, 21:29 عصر
تاحالا با phpmyadmin کار کردی , اونجا هم وقتی میخوای یک فیلد رو مقدارشو ویرایش کنی اول با checkbox انتخابش میکنی بعد روی ویرایش که بزنی مقدار چک باکس به صفحه بعد فرستاده میشه بعد اینجا میتونی از دیتابیس کوئری بگیری مقدار کوئری رو به هرچی که خواستی ادیت کنی دوباره insert کنی تو دیتابیس. به همین سادگی:چشمک:

bluedream3964
جمعه 01 آذر 1387, 23:00 عصر
تاحالا با phpmyadmin کار کردی , اونجا هم وقتی میخوای یک فیلد رو مقدارشو ویرایش کنی اول با checkbox انتخابش میکنی بعد روی ویرایش که بزنی مقدار چک باکس به صفحه بعد فرستاده میشه بعد اینجا میتونی از دیتابیس کوئری بگیری مقدار کوئری رو به هرچی که خواستی ادیت کنی دوباره insert کنی تو دیتابیس. به همین سادگی:چشمک:

اینو هستم ونوشتم... اما فکر کنم منظورمو تو عکس بیان کنم قابل درک تر باشه چون انگار نمیتونم نوشتنی منظورمو برسونم...
اما بازم تشکر کالی چیز یاد گرفتم:قلب: