PDA

View Full Version : برگرداندن

mahdi81p
شنبه 02 آبان 1383, 16:52 عصر
سلام
می خواستم ببینم تا حالا کسی برنامه اجرایی vb رو برگردونده یانه؟
البته برنامه reshack این کار رو انجام می ده ولی برای دلفی و ویژوال سی خوب کار می کنه
اگر داشتید ممنون می شم کمکم کنید

MM_Mofidi
شنبه 02 آبان 1383, 19:25 عصر
reshack چی کار میکنه؟
DeCompile?امنم vb?
از کجا میگی؟

Payam Moradi
شنبه 02 آبان 1383, 21:14 عصر
اگه این طوری باشه که تمام برنامه نویس های وی بی ورشکست میشن. :wink:
بی خیال بابا 8)
آقا اگه کسی هم پیدا کرد بهش نده. ممنون. :mrgreen:
جدی نگیرید :wink:

اگه پیدا کردید منم بی نصیب نگذارید. بیشتر ممنون. 8)

vbprogramer
یک شنبه 03 آبان 1383, 08:29 صبح
نه بابا به این راحتی ها هم نیست :mad:
اگر هم نرم افزاری باشه دنگ و فنگ خیلی داره

حامد مصافی
سه شنبه 05 آبان 1383, 17:05 عصر
نخیر , تا جایی کا من می دونم برای زبان VB هیچ دیکامپایلری وجود نداره

reshack چی کار میکنه؟

ResHacker یه نرم افزار برای استخراج Resource از یک فایل اجرایی است
دی کامپایلر VB نیست !
Resource که دیگه می دونین چیه؟
اجزای بصری فایل مثل دیالوگ ها (فرم) و منو ها و غیره Resource نامیده میشن

vbprogramer
سه شنبه 05 آبان 1383, 20:04 عصر

خوب خدا رو شکر :wise1:

کم حوصله
جمعه 08 آبان 1383, 23:17 عصر

چنین چیزی امکان پذیر نیست
مطمئن باشید که هست و برنامه های فراوانی هم هست !!! :(

hmm
شنبه 09 آبان 1383, 07:24 صبح
برای تمام زبانهای سطح بالا حتما decompile وجود داره
ولی نکته اینجا است که برای تمامی زبانهایی که exe مستقل میسازند(مثلا foxpro خدابیامرز نمیتونه exe مستقل بسازه) decompiler ها مجبورند از مهندسی معکوس برای رسیدن به سورس استفاده کنند و همون طور که میدونید این روش صددرصد نمیتونه تضمین کنه که سورس بدست آمده همون سورس نوشته شده توسط برنامه نویس اصلیه
البته من هم هنوز decompiler قوی در این زمینه ندیدم دیگه vb ارزش این کار ها رو نداره
نارحت نشید ها :mrgreen:
ما بهتر بجای ترسیدن از لو رفتن سورسمون به فکر اپن سورس باشیم

Payam Moradi
شنبه 09 آبان 1383, 10:20 صبح

اقای hmm اوپن سورس بدرد ایرانی جماعت نمیخوره. کلی میگم. :wink:

vbprogramer
شنبه 09 آبان 1383, 10:59 صبح

بهترین راه همینه

اقای hmm اوپن سورس بدرد ایرانی جماعت نمیخوره. کلی میگم.

تا حدودی هم این درسته
چون بعضی ها خیلی ببخشید ظرفیت این حرفها رو ندارن :sorry:

hmm
شنبه 09 آبان 1383, 11:37 صبح
اگه هدفتون از برنامه نویسی حداکثر نوشتن دفترچه تلفن و فروختن به ایهاالناسه خب همون طور که گفتید باید برنامتون رو هفت قفله کنید
ولی
اولا :اگه گروهی کار میکنید و حداقل برنامه های شما اتوماسیون اداریه(که شامل 10 و شاید بیشتر زیر سیستم مختلفه) چه ترسی از لو رفتن (بهتر بگم در اختیار گذاشتن) سورس دارید چون فرضا من بیسواد که این سورسها رو بدست بیارم حداقل 5 یا 6 سال طول میکشه بفهمم چگونه این سیستم طراحی شده و ارتباطاطش چطوریه
ثانیا : شرکتهای مهم که نمیان از فروشنده های درپیتی خرید کنند که همشون فقط بلدند سورسها رو کپی کنند
ثالثا : از لحاظ مالی هم دوستان قبلا گفتند اپن سورس به معنی رایگان بودن نیست
رابعا : بقیه افراد (مثلا استفاده کنندگان که از برنامه نویسی هم سررشته دارند) میتوانند با خواندن سورس کد شما معایب سیستم را گوشزد نمایند
خامسا : شما اگه حرفه ای برنامه بنویسید خیلی راحت همه از تخصص شما اگاهی پیدا میکنند و اینطوری برای خودتون بازاریابی میکنید
سادسا(اگه اشتباه نگم :wink: ) : شما با تحویل سورس عملا به استفاده کننده این اطمینان رو میدهید که کد مخربی در برنامه شما وجود ندارد (مثلا بعد از یکسال برنامه از کار بیافته :mrgreen: )
سادسا+1 (دیگه تو شمارش کم آوردم ) : استفاده کننده با دریافت سورس این اطمینان رو داره که سیستمش به یک نفر یا یک گروه و حتی به یک شرکت خاص وابسته نیست و خود این دلیلی قوی برای انتخاب شما بعنوان پیمانکاره
سادسا +2 : استفاده کننده این اطمینان رو داره که نرم افزار میتونه توسط شخص یا اشخاص یا شرکتهای دیگه توسعه داده بشه یعنی شما یک نسخه رو به شرکتی فروختید حتی پشتیبانی هم میکنید ولی حاضر به ارتقا سیستم به هر دلیل نیستید خب این حق استفاده کننده هست که از یک شرکت دیگه مدد بخواد خود این آیتم هم دلیل مطمئن برای خرید از شماست
سادسا +3 : با تحویل سورس شما عملا دست استفاده کننده را برای ارتباط سیستمهای مختلف بازگذاشته اید با این روش سیستمها مختلف (از گروهها و شرکتهای مختلف) براحتی و با مسالمت میتوانند در کنار هم فعالیت کنند با این شیوه سرعت انجام پروژه های بزرگ به حداقل میرسه و این یعنی اعتماد به شرکت/گروههای کوچک برای برعهده گرفتن قسمتی از سیستم کلی

دیگه خسته شدم بقیه رو دوستان ادامه بدن البته با رعایت شمارش
سادسا+4
سادسا+5
.
.
.
سادسا+n :mrgree n:

Payam Moradi
شنبه 09 آبان 1383, 20:16 عصر
سلام
جناب hmm
واقعا خسته نباشید. تمام سخنان شما متین و من موافقم ولی ....
اولا خوشبختانه ما ازون در پیت ها نیستیم.
ثانیا برنامه های که شما مثال زدید مثل دفتر تلفن و غیره که دیگه برنامه ای نیست که بخواد آدم سوررس بده یا نده.
ثالثا من برنامه ای چند وقت اخیر داشتم که به علت واگذاری سورس باز به یک شرکت گردن کلفت، مهندساش برنامه رو ازم قاپیدن. و به خاطر قدرت و نفوذی که داشتند نتونستم شکایتی بکنم. حتما که یک شرکت کامپیوتری نمی اید از ما سورس باز بگیره و تفصیر و شاید بدزده، ممکنه یک شرکت یا سازمان دیگه باشه. یا حتی یک نفر ناشناخته باشه. اون وقت میخوای چی کار کنی؟ نه تنها اسم و رسم رو ازت میگیرند بلکه حق و حقوقت هم ضایع میشه. تو ایران هم که قانون درست حسابی برای کپی رایت وجود نداره. چه جوری میخوای ثابت کنی این سورس مال خودته یا کسی دیگه؟ امضا یا دست خط یا اثر انگشت که نیست. 8)
تا وقتی یک قانون درست حسابی نباشه که برنامه رو به نام خود شرکت ثبت کنه، نمیشه اوپن سورس کار کرد. :wink:
متاسفانه هنوز که هنوزه یکی از پروژه های بزرگ من رو با سورس باز هر کار میخوان باهاش میکنند و بدون اینکه من بفهمم میبینم که ورشن جدید برنامم اومده. :mrgreen:
حالا باز بگو سورس باز. والا مخالفتی ندارم. :wink: :cry:

اولا ثانیا ثالثا رابعا خامسا سادسا تاسعا ثانما سابعا عاشرا .... الا آخر
:mrgreen:

به امید روزی که حقوق احقاق بشه. :)
موفق باشید :flower:

mokh_pascal_sangesary
شنبه 28 آبان 1384, 17:52 عصر
این چرتو پرتا چیه مینویسین بابا
هیچم این جوری نیست
by ta hi