PDA

View Full Version : سوال: مشاهده و کار با بخشی از سایت فقط برای گروه خاصی

odiseh
چهارشنبه 22 آبان 1387, 15:51 عصر
سلام
من یه سایت با دات نت ایجاد کرده ام که علاوه بر صفحات دیگه ، توش 3 تا صفحه وجود داره که مخصوص گروه خاصی از کاربراست مثلا اونایی که رشته تحصیلی شون مکانیک هست می تونند با این 3 تا صفحه کار کنن.

برای این که این محدودیت رو اعمال کنم ، توی منویی که در صفحه اول سایت دارم ، این 3 تا صفحه رو داخل یه panel گذاشتم و در event مربوط به PageInit اون صفحه ، کنترلها مو انجام میدم و اگه مثلا User ای که وارد سایت شده رشته تحصیلیش مکانیک باشه اون panel رو visible می کنم و در غیر اینصورت unvisible. راستی اول این EventHandler ، برای اینکه برای کاربری که قبلا رشته تحصیلیش رو کنترل کرده ام و تکلیف visible بودن اون panel رو براش معلوم کرده ام، موقع کلیک روی بقیه صفحات این منو، دوباره نیاد این کنترلها رو برای همون کاربر تکرار کنه، گفتم که اگه اون متغیر Session ام Nothing نیست، از روتین کنترل بره بیرون و کنترل ها رو انجام نده.
جالبه بعد از حدود 3 ماه Pilot این سایت، می بینم که افرادی که رشته شون غیر مکانیک هست هم برای این 3 تا صفحه DataEntry کرده اند.
به نظر شما حرفه ای ها، کجای کار من مشکل داره؟ انتخاب اشتباه event ام (Page_Init) ? یا مشکل به خاطر session هستش؟ یا چی؟ :)
ممنون

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 23 آبان 1387, 16:51 عصر
دوست من فکر کنم مشکل شما با وب پارت ها حل بشه منم اطلاعات کاملی ندارم اما می دونم با این کارت را می افته

peymannaji
پنج شنبه 23 آبان 1387, 23:09 عصر
منم فکر میکنم وب پارت راه خوبی باشه لینک زیر هم مطالعه کنید کامل در موردش توضیح داده :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/kswx7h7e.aspx

mahdi_farhani
جمعه 24 آبان 1387, 00:03 صبح
برای استفاده از Webpart حتماً باید از Profile استفاده کنی و تا جایی که من میدونم برای استفاده از profile هم باید از سیستم Membership خوده دات نت استفاده کنی .پس اگر دوست نداری از این سیستم استفاده کنی از فکر webpart بیا بیرون

m.hamidreza
جمعه 24 آبان 1387, 12:40 عصر
Telerik هم ابزارهای خوبی در این زمینه داره که از WebPart ها به مراتب تپل تره! :چشمک:

odiseh
شنبه 25 آبان 1387, 10:34 صبح
با تشکر از دوستان خوب
حالا اگه بخواهیم این مشکل رو بدون WebPart ها حل کنیم و از امکاناتی مثل Session و ....استفاده کنیم،
میشه راهنمایی فرمایید.

Saber_Fatholahi
شنبه 25 آبان 1387, 11:41 صبح
با تشکر از دوستان خوب
حالا اگه بخواهیم این مشکل رو بدون WebPart ها حل کنیم و از امکاناتی مثل Session و ....استفاده کنیم،
میشه راهنمایی فرمایید.

اما دوست من فکر نمی کنه استفاده از سشن به این منظور کاراریی و سرعت سایت میاره پایین فرضا ما 10 رل داریم و در هر صفحه 50 کنترل چطور می خوای اینارو ذخیره کنی؟

odiseh
شنبه 25 آبان 1387, 13:54 عصر
شما فکر می کنین اصلا علت این مشکل چی هستش ؟

Saber_Fatholahi
یک شنبه 26 آبان 1387, 11:00 صبح
شما فکر می کنین اصلا علت این مشکل چی هستش ؟
دوست من سشن تا حدی بدرد می خوره اگه یه طور نامناسب ازش استفاده کنی می تونه تاثیرات خیلی بدی رووی کارایی سایت داشته باشه می تونی یه سرچ در مورد سشن بزنی همه چی دستت بیاد

odiseh
یک شنبه 26 آبان 1387, 12:45 عصر
پیدا کردم.
علت مشکل این بود که برای اولین بار که می رفت تابع کنترل رو اجرا می کرد و اون پنل رو UNVISIBLE می کرد، دفعه بعدی که کاربر روی یه گزینه دیگه از اون منو کلیک می کرد چون اول روتین کنترلی گفته بودم که دیگه نره ، بنابراین دوباره نمی رفت سراغ اجرای اون کد برای کنترل و پنل هم دوباره به حالت اول reset می شد و visible میشد.خط اول کدم رو برداشتم و درست شد.
ولی خوب این به نظرم زیاد روش جالبی نیست چون با هر بار کلیک روی یه گزینه از اون منو، هی هی روتین کنترل برای همون کاربر اجرا میشه و این یعنی یه سربار . باید یه فکری به حالش بکنم.