PDA

View Full Version : استفاده از installShield2009 در vb2008

khadem1386
پنج شنبه 23 آبان 1387, 13:12 عصر
سلام و خسته نباشید:

من می خوام از installShield2009 استفاده کنم برای ساختن ستاپ یک پروژه vb2008

اول اینکه این برنامه همش پاس می ده به خود vb 2008 و می خواد بقیه کار ساختن ستاپ را در آنجا ادامه بدهد.

دوم اینکه وقتی پاس میده هیچ اتفاقی در vb2008 یا پروژه من نمی افته.

من تقریبا تونستم با vb 2008 ستاپ بسازم. ولی . .

اما چه ستاپی؟ :متعجب:

یک وجب برنامه کلی طول می کشه تا نصب بشه و خیلی سنگین می شه

این بود که گفتم از installShield2009 استفاده کنم

چون توی vb6 خیلی کمک کارم بود.

آیا installShield2009 را کامل نصب نکردم ؟

البته من گزینه typical را انتخاب کردم. و چک کردم که مباحث .net نصب بشه.

ولی توی فولدر Utilities داخل دی وی دی installShield2009 هم کلی برنامه ستاپ داره دیگه هست. که برنامه های installShield2009 را نصب می کنه ولی من از آنها چیزی سر در نمی آرم.

راستش را بخواهید کلی هم سرچ کردم ولی نتوستم راه حل مشکل خودم را پیدا کنم

با تشکر از شما دوستان گرامی

khadem1386
سه شنبه 28 آبان 1387, 19:44 عصر
هیچ کس راه حلی نداره؟

Afshin160
چهارشنبه 29 آبان 1387, 08:37 صبح
سلام ...
دوست عزيز من با installShield2009 در vb2008 كار نكرده ام ولي فكر نكنم با ورژن قبلي انقدر فرق بكنه كه آموزش هاش بدردت نخوره...
اين فايل آموزشي رو نگاه كن شايد بدردت بخوره

موفق باشيد
افشين160

khadem1386
چهارشنبه 29 آبان 1387, 13:17 عصر
با تشکر از شما دوشت عزیز و همچنین لینکی که داده بودید.

این فایل را من قبلا هم مطالعه کرده بودم ( در همین سایت) چون قبلش توی سرچ پیدا کرده بودم ولی در این فایل چیزی در باره پرژه های vb.net2008 نمی گوید.

ببینید در حالت vb6، وقتی از installShield2009 استفاده می کنی خودش هم می یاد تمام فایلهای سیستمی که بعدا برای هر ویندوزی دیگه ای که به درد می خوره را لیست می کنه می گذاره کناره برنامه ات و به این ترییت که لیست جدیدی را generate می کنه که بتونی توی هر ویندوزی برنامه ات را نصب کنی. همه اینها در قسمت create a vb6 موجود است.

خوب در مورد vb.net هم باید همین طور باشد. یعنی من که فقط فایلهای فولدر debug را که نمی توانم توی اینستال و لیست فایلهام add کنم.

installShield2009 باید خودش پروژه را بررسی کند ببیند آیا مثلا چه ocx ها یی یا هرچیزه دیگری در برنامه استفاده شده بعد اینها را هم بیاید داخل فایل setup من قرار دهد. (یا مثلا همین فریم وورک 3.5 را )

خوب اگر کسی از vb.net استفاده کند چگونه این مراحل را باید طی کند؟

من از installShield2009 استفاده که می کنم نا گهان بعد از معرفی پروژه SLN ( یعنی بعدی از معرفی سولوشن) برنامه وصل می کنه به خود vb2008 و بعد هم هیچ چیزی اضافه نمی شود.

Afshin160
چهارشنبه 29 آبان 1387, 13:50 عصر
دوست عزيز
من با نسخه جديد كار نكرده ام و حرف شما متين ولي در نسخه قبلي اين نرم افزار همان طور كه در آموزش آن هم آمده حتي ميتوان crystal report هم اضافه كرد ... !!!!!!!
حتما" در اولين فرصت ورژن جديد را ميگيرم و نصب ميكنم ... چون نبايد فرق زيادي با قبليش داشته باشه ...

چيزي پيدا كردم در اختيار شما هم قرار ميدم

راستي چرا اين موضوع را تو خود قسمت installShield برنامه نويس مطرح نمي كني ؟؟؟!!!

اونجا زود تر به جواب ميرسي

موفق باشيد
افشين160

khadem1386
چهارشنبه 29 آبان 1387, 16:17 عصر
دست شما درد نکنه

مشکل من در مورد ورژن installShield2009
نیست بلکه مشکل من در مورد vb2008 هست.
من با installShield کار کردم ولی پرژوه ماله vb6 بوده.

من هم نمی گم installShield2009 خیلی عوض شده

من می گم با vb2008 نمی تونم مَچ ش کنم.

شما هم موفق باشی

kablayi
پنج شنبه 30 آبان 1387, 13:24 عصر
منظورتون از مچ کردن اون با VB2008چیه؟
شما برنامتونو کامی بنویسید وقتی تموم شد از فایلهای کامپایل شده VB2008 درون installshield استفاده کنید ...
هنوز هم دقیقا نمیدونم منظور شما چیه ...؟؟؟؟
اگه منظورتون اضافه کردن dotnet3.5 که بایستی از درون installshield اونو دانلود کنید ... تا به نیازمندیهای برنامه اضافه شود ... بعد از اون در ساخت پروژه استفاده کنید ...

اگه اینطوری که من برداشت میکنم نیست .... اگه بیشتر توضیح بدین منظورتون از مچ بودن یعنی چی ... میشه کمکتون کرد !!!!!

khadem1386
پنج شنبه 30 آبان 1387, 19:22 عصر
1- آیا فایل های کامپایل شده همه در فولدر debug هستند؟ و همون فایلهای کافیه؟ برای اینکه در بقیه کامپیوتر ها برنامه راحت کار کنه؟

2- آیا frame work 3.5 را چه گونه باید به اینستال شیلد معرفی کرد که اون رو هم نصب کنه؟

البته من می توانم فایلی را در لیست add کنم ولی اضافه کردن فایل frame work3.5 و اینکه خود برنامه تست کنه آیا frame work قبلا نصب شده یا نه خوب همه اینها با اینستال شیلد هست دیگه؟ چطور می شه اینها را تنظیم کرد.

بعدشم خوب همینطور که اینستال شیلد برای vb6 wizard داره
برای vb2008 هم wizard داره ولی در این wizard بعد از معرفی فایل sln همه چی پاس داده می شه به خود برنامه vb2008 و برنامه vb2008 پروژه را run می کنه، بدون هیچ تغییری که در اون بده.
من فکر می کنم احتمالا باید یک چیزی به سولوشن اضافه بشه ( یعنی اگر درست کار کنه)
درست مثل ساخت setup خود vb2008

باز هم از راهنمایی تون تشکر

kablayi
جمعه 01 آذر 1387, 12:39 عصر
1- آیا فایل های کامپایل شده همه در فولدر debug هستند؟ و همون فایلهای کافیه؟ برای اینکه در بقیه کامپیوتر ها برنامه راحت کار کنه؟
بلی ... همه فایل ها وجود دارن حتی دیتابیس ... --- بلی کافیه ... به شرطی که فایلهایی رو که از جای دیگری استفاده میکنید در قسمت سولوشن add کرده باشین ... مثلا شما از یه فایل صوتی استفاده میکنید باید اون فایل رو به پروژه ضمیمه کنید یعنی به پنجره سولوشن در VS اضافه شده باشه تا موقع کامپایل به صورت اتوماتیک در پوشه debug کپی بشه ... اگر این کارو کرده باشین همون فایلها کافیه ...

2- آیا frame work 3.5 را چه گونه باید به اینستال شیلد معرفی کرد که اون رو هم نصب کنه؟
قسمتی (اگه اشتباه نکنم) به نام requirment در installshield وجود داره که از اونجا میتونید در لیست اون دات نت3.5 رو تیک بزنید تا به پروسه برنامه اضافه بشه ...بعد از ساخت برنامه نصب موقع اجرای فایل setup اول چک میکنه که دات نت نصب هست یا نه اگر نبود اونو نصب میکنه ... البته چون installshield رو سیستمم نصب نیس نمیتونم دقیق جای اونو بگم ولی چنین چیزی وجود داره ...

موفق باشید ...

khadem1386
دوشنبه 04 آذر 1387, 09:17 صبح
سلام و خسته نباشید من برای ایجاد یک setup مربوط به vb2008 در installShield2009
از آیکن visualBasice.nNet Wizard استفاده کردم. تا ویزارد مربوط به آن آشکار شود.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=25755&d=1227506755

و بعد از آن نوبت مشخص کردن آدرس پروژه وبی است .

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=25756&d=1227507100

بعد از آن ویزارد یک مرحله ای تمام می شود و بعد برنامه vb2008 فراخوانی می شود.

ولی در پروزه من یا در installShield2009 هیچ اتفاقی نمی افتد .

آیا روش من درست است؟
با تشکر
از راهنمایی شما بسیار ممنون هستم.