PDA

View Full Version : سوال: لینک فعال سازی

ابوذر محمودی
پنج شنبه 23 آبان 1387, 13:58 عصر
سلام
دوستان من یه کمک در مورد لینک فعال سازی کاربر می خوام. اگه دوستان لطف کنند.
تو سایت جستجو کردم ولی مربوط به asp بود ولی من php لازم دارم
می خوام بدونم بعد از اینکه کاربر مشخصات رو وارد کرد بعد از اون باید چه چیزی رو به ایمیلش بفرستم.

musiox
پنج شنبه 23 آبان 1387, 16:46 عصر
شما یه فیلد برای نمایش وضعیت فعال یا غیر فعال بودن کاربرت داری . بعد از ثبت نام کاربرت می تونی یه کلید فعال سازی ( یه رشته تصادفی ) درست کنی و توی یه فیلد دیگه مثلا کلید فعال سازی بریزی . این کلید رو برای کاربر ارسال می کنی . هم می تونی یه لینک به کاربر بدی که کاربر رو مستقیما به صفحه تایید ثبت نام ببره (مثلا activation.php?ID=236923g1293dy1293h123f2132131293 7h21o ) یا می تونی کلید رو بهش بدی بعد بگی برو فلان جا فلان فرم رو پر کن .
بعد از اینکه کاربر کلید رو وارد کرد . میای چک می کنی ببینی که آیا همچین کلید فعال سازی وجود داره یا نه . اگه وجود داشت میای کاربر رو فعال می کنی و...

ابوذر محمودی
پنج شنبه 23 آبان 1387, 22:18 عصر
من خودم کار زیر رو انجام می دادم ولی می خواستم متفاوت باشه.
بعد از ثبت نام کاربر من یه فایل پی اچ پی با یه نام تصادفی درست می کردم که توش دستوارت فعال سازی اون کاربر بود ، بعد لینک این صفحه رو به کاربر می دادم و وقتی صفحه باز می شد دستورات اجرا می شد و کاربر فعال می شد.

narsic
پنج شنبه 23 آبان 1387, 23:50 عصر
خوب الان مشکل چیه پس ؟؟؟؟

Bahram0110
جمعه 24 آبان 1387, 12:52 عصر
بعد از ثبت نام کاربر من یه فایل پی اچ پی با یه نام تصادفی درست می کردم که توش دستوارت فعال سازی اون کاربر بود ، بعد لینک این صفحه رو به کاربر می دادم و وقتی صفحه باز می شد دستورات اجرا می شد و کاربر فعال می شد.
اینجوری بی نظمی ایجاد می شه و روش خوبی نیست، از دیتابیس استفاده کنی معقول تره

I,Nobody
جمعه 24 آبان 1387, 15:18 عصر
روشت اصلاً مناسب نیست.
از روشی که musiox گفت استفاده کن