PDA

View Full Version : سیستم تلفن گویا با دو خط مودم...

farzad_vb62
پنج شنبه 23 آبان 1387, 17:04 عصر
با سلام خدمت اساتید برنامه نویس ،
این چندمین تاپیک من در مورد سیستم تلفن گویاست. ولی نمیدونم چرا اصلا هیچ تاپیکی در این مورد به نتیجه درست حسابی نرسیده...:ناراحت:

سوال اصلی من در مورد راه اندازی سیستم گویا با دو خط تلفن ( مودم ) هست. با کامپوننت های vtapi ، KDTELE و ... هم این امکان پذیر نشد... دیگه نمی خوام خطا و مشکلات تو این زمینه رو مطرح کنم.

ولی بهرحال مثل اینکه برای راه اندازی یه همچین سیستمی باید از API های خود ویندوز استفاده کرد. حالا اگر اساتید و برنامه نویس های محترم در این مورد اطلاعاتی دارن در اختیار ما هم قرار بدن تا مشکلمون حل بشه...:لبخندساده:
(اصلا کسی تا حالا این کارو کرده ؟ آقا هزینه هم هر چقدر بشه متقبل می شیم pm بزارین)!!!!

با تشکر

farzad_vb62
دوشنبه 23 دی 1387, 12:30 عصر
اين همه استاد و يک سوال بي جواب؟!؟!؟!؟!

hamed aj
دوشنبه 23 دی 1387, 19:47 عصر
سلام

به نظر من مودم رو فراموش کنید و از caller id device ها استفاده کنید. به چند دلیل :

- تا 8 خط و 16 خط رو هم پشتیبانی می کنند
- با همه switch های مخابراتی ایران (fsk , dtmf) سازگار هستند
- قابلیت های زیادی مثل ضبط مکالمات و ذخیره تماسهای گرفته شده و . . . را دارند
- . . .

Saeed_m_Farid
سه شنبه 24 دی 1387, 02:02 صبح
اين همه استاد و يک سوال بي جواب؟!؟!؟!؟!
البته با اجازه دوستان سي شارپ كار عزيز ميگم : شما چرا اومدين اينجا تاپيك زدين كه جواب نگيرين، اين كار شايد بشه با سي شارپ انجام بشه ولي شما به اندازه اي كه دستتون تو سي بازه اينجا باز نيست! خيلي محدوديتهايي رو اينجا دارين كه تو سي ندارين.
ضمنا بايد بفرماييد چقدر رو سيستمهاي IVR كار كردين، چرا با KDtele‌ نتونستين جواب بگيرين؟ به چه مشكلي برخوردين؟
همونطوريكه دوست عزيز hamed aj گفتن اگه دوست دارين يه سيستم كامل و تجاري آماده كنين و هزينه هم واسه سخت افزار در يه حد قابل قبول واستون ايراد نداره (كه درعوض پرفورمنس و كيفيت به مراتب بالاتري خواهيد داشت) بايد برين سراغ كارتهاي DSP دار كه حداقل از 4 تا مثلا 24 يا 32 خط رو ساپورت ميكنن (البته واسه خطوط آنالوگ)
بحث سيستمهاي IVR با خطوط ديجيتال بماند (مثلا 16 تا E1! ميشه 480 خط)

اگه مشتاق به ادامه بحث بودين فكر كنم اينجا (البته با احترام به نظر مديران محترم) جاي مناسبي نيست.

با تشكر

farzad_vb62
چهارشنبه 25 دی 1387, 22:57 عصر
آقای سعید,
علت مطرح کردن این بحث تو قسمت سی شارپ اینه که تو قسمتهای دیگه نزدیکه دو ماهه که جواب نگرفتم. فکر کردم شاید حرفه ای های سی شارپ بتونن جواب بدن.

چیزی که من میخوام پیاده سازی یه سیستم گویا که یک شماره بگیره و یک عدد بخونه (همین) فقط با دوخط مودم همزمان هستش.
من این کارو با یک مودم انجام دادم (با kdtele) ولی وقتی میخوام دو تا مودم همزمان استفاده کنم نمیشه. خطا میده که sound device in exclusively used by another application
در ضمن با کامپوننتهای Tapiex, Vtapi و ... هم استفاده کردم نشده.:افسرده:
تنها راه حلی که تونستم سراغ بگیرم استفاده از API ویندوز هست (بدون کامپوننت) که اگه کسی در این مورد راهنمایی کنه ممنون میشم.

با تشکر از توجه شما.

Saeed_m_Farid
جمعه 27 دی 1387, 02:15 صبح
ولی وقتی میخوام دو تا مودم همزمان استفاده کنم نمیشه.اگه نياز به كار همزمان با دو مودم دارين حتما بايد كامپوننت KDTELE رو تو THREAD هاي مختلف ايجاد كنيد. واسه هركدوم از مودم ها يه THREAD جداگانه درست كنين و همونجا كامپوننت رو ايجاد كنيد و كارتون رو باهاش انجام بدين بعد كامپوننت رو آزاد كنيد:

sound device in exclusively used by another applicationاينطوركه بنظر مياد شما فقط دارين با يكي از مودم ها كار ميكنين و قصد پخش همزمان 2 يا چندتا ANNOUNECE رو دارين ولي كامپوننت KDTELE كار با DEVICE موردنظر رو انحصاري كرده كه با توجه به محدوديت يك خط تلفن طبيعي هم هست.
اگه مشكل همونطوريكه گفتم باشه فرقي نميكنه از چي استفاده مي كنيد اين كامپوننت ها هم همون دستورات API رو پنهان سازي كردن و در نهايت نتيجه يه چيزه ولي اگه تو THREAD هاي جداگانه دارين با مودمها كار ميكنين و بازم با KDTELE يا هر كدوم از کامپوننتهای ديگه مشكل دارين كدتون رو قرار بدين تا بشه بهتر راهنمايي كرد.

باتشكر.

mpmsoft
جمعه 27 دی 1387, 16:33 عصر
دوست عزیز بنده از TapiEx استفاده کردم برای 4 مودم توسط multiline هیچ مشکلی نبود

واسه هركدوم از مودم ها يه THREAD جداگانه درست كنين

باید اضافه کنم که برای این منظور یک LineGroup به فرم اضافه می کنید توسط این کنترل خطوط رو معرفی می کنید.

نسخه آزمایشی این ابزارو می تونید از سایت http://www.tapiex.com دانلود کنید

s_ahmadneya
سه شنبه 01 بهمن 1387, 09:40 صبح
:قلب::قلب:یکی که کد تلفن گویا یک خط و یا چند خط را داره و می تونه بخشش کنه را در این تاپیک بذاره تا ما استفاده کنیم
با تشکر

mpmsoft
سه شنبه 01 بهمن 1387, 12:39 عصر
دوست عزیز شما وقتی این ابزارو نصب می کنید مثالهای خیلی خوبی برای c# داره

فقط یکم وقت بذار یه نگاه بنداز متوجه می شی

من ندارم به زبان C# وگرنه می ذاشتم