PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با فیلدهای داخلی یک gridviwe

naser_feb8646
پنج شنبه 23 آبان 1387, 19:39 عصر
سلام دوستان
من به وسیله ی ItemTemplate یک CheckBox در Gridviwe قرار دادم حالا چطور می تونم بفهمم که این CheckBox علامت خورده یا نه :متفکر:

abbasegold
پنج شنبه 23 آبان 1387, 20:07 عصر
((CheckBox)GridViewName.Rows[RowIndex].Cells[CheckBoxColumnNumber].FindControl("ChackBoxName")).Checked

For GridViewCommands :

((CheckBox)GridViewName.Rows[e.RowIndex].Cells[CheckBoxColumnNumber].FindControl("ChackBoxName")).Checked

RoostaYeBekr
پنج شنبه 23 آبان 1387, 20:52 عصر
با سلام
:لبخند:
برنامه اش را برایتان فرستادم.

abbasegold
پنج شنبه 23 آبان 1387, 21:06 عصر
با سلام
:لبخند:
برنامه اش را برایتان فرستادم.

با این روش که شما گفتید اگر یک کنترل در ItemTemplate (قبل از CheckBox) اضافه شود = Exception

همچنین پیشنهاد می کنم در for به جای قرار دادن StartIndex برابر 1 و فراخوانی کانتر به شکل i-1 همان ابتدا StartIndex را برابر 0 قرار دهی ...

موفق باشید

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 23 آبان 1387, 21:50 عصر
با این روش که شما گفتید اگر یک کنترل در ItemTemplate (قبل از CheckBox) اضافه شود = Exception

همچنین پیشنهاد می کنم در for به جای قرار دادن StartIndex برابر 1 و فراخوانی کانتر به شکل i-1 همان ابتدا StartIndex را برابر 0 قرار دهی ...

موفق باشید

((CheckBox)GridViewName.Rows[RowIndex].FindControl("ChackBoxName")).Checked

اما این خطا نمی ده

abbasegold
پنج شنبه 23 آبان 1387, 22:00 عصر
عرض من هم همین هست ...

RoostaYeBekr
پنج شنبه 23 آبان 1387, 23:14 عصر
با سلام
ببخشید ، کجاش خطا می ده ؟

من یک کنترل دیگر هم قبل از کنترل چک باکس قرار دادم و برنامه اش را دوباره فرستادم.

بعد هم راستش من فکر کردم که در روش شما ، چون بالاخره دارد از متدی استفاده می شود که Find است ( به این معنی که احتمالا دنبال فیلد می گردد تا پیدایش کند ) ، ولی در روشی که برایتان فرستادم ، مستقیما آدرس می دهد ، احتمالا سرعت بیشتری دارد . ( گرچه برای گریدویوهای سبک ، زمان این گشتن ، آنقدر ناچیز است که شاید خیلی اهمیت نداشته باشد .)
البته مزیت روش شما هم این است که خوانایی بیشتری دارد.
روش من هم برای اینکه خوانایی پیدا کند ، مثلا می توانیم در ابتدای برنامه یک متغیر تعریف کنیم که Domain ای از محل قرار گیری کامپوننت های داخل گرید ویو است .
مزیت روش خودم ، علاوه بر آدرس دهی مستقیم ، شبیه بودن قاعده ی دستیابی به فیلدها به استانداردی است که ما حتی در Repeater یا DataList یا حتی DataTable و یا DataView استفاده می کنیم. منظورم هر ساختار جدول گونه ی فیزیکی یا منطقی است.

naser_feb8646
جمعه 24 آبان 1387, 11:11 صبح
دوستان ممنون از جواب هاتون ولی اگر ممکن این کد را با زبان vb برام بزارید:خجالت:

RoostaYeBekr
جمعه 24 آبان 1387, 13:00 عصر
دوستان ممنون از جواب هاتون ولی اگر ممکن این کد را با زبان vb برام بزارید:خجالت:
با سلام
شما به سایت زیر برو . در آنجا هم می توانی به راحتی vb را به c# تبدیل کنی و هم c# را به vb.
http://www.developerfusion.com/tools/convert/vb-to-csharp/