PDA

View Full Version : ارتباط وی بی با دلفی

ario
شنبه 04 مرداد 1382, 03:30 صبح
سلام
من یه برنامه وی بی دارم که با ید یه قسمتهای جدیدی بهش اضافه کنم اون قسمت با دلفی نوشته شده و آمادست میخوام بدونم میشه به همون برنامه از تو برنامه خودم لینک شم
چون برنامه خیلی سنگینه و تبدیل کدش تقریبا غیر ممکنه علاوه براینکه منم دلفی کار نکردم
اگه راهی داره خواهش میکنم کامل جواب بدید چون من مبتدیم
مرسی

houshmand
شنبه 04 مرداد 1382, 11:24 صبح
ایا می توانی برنامه Delphiخود را به یک DLL تبدیل کنی؟ :?:
(یک راه ساده و خوب)

شفیعی
دوشنبه 06 مرداد 1382, 23:16 عصر
سلام
چگونه می توان در بیسیک DLL ساخت چون یک برنامه دارم که قسمتی از آن با بیسیک است می خواهم این قسمت را تبدیل به DLL کرده ودر دلفی استفاده کنم

ario
سه شنبه 07 مرداد 1382, 04:30 صبح
لطفا بگید چطوری dllبسازم

Farhad.B.S
سه شنبه 07 مرداد 1382, 11:36 صبح
سلام.
برای ساختن یه dll تو vb شما ابتدا یه project جدید از نوع ActiveX Dll انتخاب میکنی و بعد توابع و یا کلاس هایی رو که میخوایید در محیط های دیگه ازش استفاده کنید رو به صورت Public مینویسید . (البته اگه منظور شما export کردن یه سری توابع در قالب API هست فکر نمیکنم vb چنین قابلیتی داشته باشه ... دوستان دیگه اگه اطلاعی دارن لطف کنن بگن )

برای استفاده از قابلیت های Delphi تو vb هم میطونید همونطور که آقای ali11ali112000 گفتند از dll ها استفاده کنید و هم ActiveX ها که فکر میکنم ActiveX راه بهتری باشه ..

برای ساختن ActiveX تو Delphi اول یه project جدید از نوع ActiveX Form (در تب ActiveX) ایجاد کنید و بعد کامپوننت های مورد استفاده رو روی فرم قرار داده و توابع مورد نظر رو به داخل اون بنویسید ( در بخش اینترفیس هدر اون ها رو و در بخش implementation هم بدنه توابع رو ) .

ario
چهارشنبه 08 مرداد 1382, 05:06 صبح
خیلی ازتون ممنونم
این برنامه دلفی یه برنامه کامله چطوری همشو activex کنم
ببخشید ؟آخه من تا حالا دلفی کار نکردم