PDA

View Full Version : ذخیره کردن بدون SQL SERVER

ramin_h
جمعه 24 آبان 1387, 16:18 عصر
سلام به همه
من یه پروِژه دارم باید یه دفترچه تلفن بنویسم توی C#.تنها مشکل اینه که نباید برای ذخیره شدنش از SQL SERVER استفاده کنم یعنی باید خودم ذخیرش کنم یا دوباره بخونمش.مطلبهای توی سایت در مورد XML رو خوندم ولی هنوز نفهمیدم.مثلا یه مثال
توی TEXTBOX1 نام هست و توی TEXTBOX2 شماره و یه دکمه ذخیره من چه کدی رو باید بنویسم که این دو تا رو توی یه رکورد جدید توی XML ذخیره کنه و چه کدی باید بنویسم که دوباره بخونتشون.

ممنون میشم اگه منو کمک کنید

mohammad272005
جمعه 24 آبان 1387, 23:29 عصر
DataTable قدرت خوندن و نوشتن اطلاعات رو تو فایل XML هم داره. خیلی کار کردن باهاش آسونه. کافیه ستوهای مورد نظر رو به dataTable.Columns اضافه کنی و با متدهای ReadFromXml و WriteToXml هر چیزه معنی داری رو توی فایل XML بنویسی و بخونی.

CYCLOPS
شنبه 25 آبان 1387, 09:46 صبح
ميشه يه مثال بزنيد ( در مورد همين دو تا متد كه گفتيد) منم به يه همچين چيزي نياز دارم ؟؟؟
پيشاپيش ممنون . . .

ramin_h
شنبه 25 آبان 1387, 11:10 صبح
محمد آقا همین موردی رو که میگش دقیقا مشکل دارم میشه یه لطف کنی یه مثال از کدش رو برام بذاری؟؟
ممنون

mohammad272005
شنبه 25 آبان 1387, 22:50 عصر
به چشم

DataTable table = new DataTable("SimpleTable");

DataColumn idColumn = table.Columns.Add("Id");
idColumn.AutoIncrement = true;
idColumn.Unique = true;
table.Columns.Add("Name");
table.Columns.Add("Age", typeof(int));
if (File.Exists("SimpleTable.xml"))
try
{
table.ReadXml("SimpleTable.xml");
}
catch
{
}
table.Rows.Clear();
DataRow row;
row = table.NewRow();
row["Name"] = "Ali"; //1st row
row["Age"] = 26;
table.Rows.Add(row);
row = table.NewRow(); //2nd row
row["Name"] = "Mohammad";
row["Age"] = 31;
table.Rows.Add(row);
row = table.NewRow(); //3th row
row["Name"] = "Reza";
row["Age"] = 28;
table.Rows.Add(row);
table.WriteXml("SimpleTable.xml");
تو خط اول که مثل همه DataTable]ای دیگه یه DataTable ایجاد کردم. بعد شروع کردم به سخت Schemaی tableم. سه تا فیلد Name، Age، و ID که خودبخود زیاد میشه و یکتا هم هست.
اگه فایل به نام SimpleTable.xml پیدا کردم، سعی می کنم اطلاعاتشو بخونم.
بعد از پاک کردم تمام اطلاعاتش، یه سری اطلاعات از پیش تعریف شده، میریزم تو DataTable. دست آخر هم ذخیرش می کنم.