PDA

View Full Version : سوال: چگونه این پروژه را به پایان برسانم؟

zentex
جمعه 24 آبان 1387, 19:03 عصر
سلام به همه اساتید
(نمیخواستم موضوع جدید بسازم ولی دیدم ازجستجوچیزی پیدانکردم مجبورشدم)
عرضم به خدمتتون چندتا سوال داشتم...
1- کلیدی برای پاک کردن(که توی command buttomهست)ساختم ولی میخوام پیغامش فارسی باشه----------- همچنین برای کلید ذخیره.
*2-فیلدی بنام موضوع فعالیت دارم که برای هرفعالیت کدی درنظرگرفتم که بازدن کد ، نام موضوع فعالیت نمایش داده میشود...ولی سوالی که دارم اینه که میخوام فرمی بسازم که بازدن کد یا نام موضوع فعالیت تعداد و مشخصات آن موضوع فعالیت رو نشون بده.یا بعبارت دیگه نشان دهد که از فلان موضوع تعداد X داده بااین مشخصات ثبت شده.(ازطریق subform هم نتونستم)
3-برای بعضی از فیلد ها لازم است فرمی جدید باز شود (البته با تعریف کلید)میخوام که بعدازبازشدن فرم جدیدباانتخاب موردی که میخوام وبازدن کلید اینتر اون مورد وارد فیلدم بشه.
از همتون پیشاپیش تشکرمیکنم

http://pciranian.persiangig.com/barnamenevi/Untitled-1.gif

http://pciranian.persiangig.com/barnamenevi/Untitled-2.gif

مهدی قربانی
جمعه 24 آبان 1387, 19:54 عصر
سلام به همه اساتید
(نمیخواستم موضوع جدید بسازم ولی دیدم ازجستجوچیزی پیدانکردم مجبورشدم)
عرضم به خدمتتون چندتا سوال داشتم...
1- کلیدی برای پاک کردن(که توی command buttomهست)ساختم ولی میخوام پیغامش فارسی باشه----------- همچنین برای کلید ذخیره.

3-برای بعضی از فیلد ها لازم است فرمی جدید باز شود (البته با تعریف کلید)میخوام که بعدازبازشدن فرم جدیدباانتخاب موردی که میخوام وبازدن کلید اینتر اون مورد وارد فیلدم بشه.
از همتون پیشاپیش تشکرمیکنم

سلام
دوست عزيز خوب جستجو نكرديد ، براي موارد 1 و 3 يقيناً مباحث و نمونه هايي در بخش ايجاد و ارائه شده ، در مورد سئوال 2 هم شما از كوئري و يا ركوردست مي تونيد بهره بگيريد اگر راهنمايي بهتري خواستيد نمونه بذاريد .

zentex
جمعه 24 آبان 1387, 21:23 عصر
آقای قربانی ... من درمورد 1و3 جستجو کردم ولی مطالب بقدری زیادومتنوع بود که وقت زیادی ازمن میگرفت..
بنابراین گفتم این دوسوال رو همراه سوال دوم (که علامت ستاره هم گذاشتم)بپرسم...شاید زودتر به جواب برسم
درثانی فکرکنم اصلاً شماسوالاتم رو دقیق نخوندید من سعی کردم دقیق سوالمو مطرح کنم تا زودتر به جواب برسم

karmand
شنبه 25 آبان 1387, 08:11 صبح
برای شمردن تعداد و قرار دادن در یک فیلد راحترین کار استفاده از ado و recordset است

dim rs as recore
"(set rs=currentdb.openrecordset("select count(*) as tedad from tabel1
me.txt_tedad_sabt_shodeh=rs.fileds("tedad")

مهدی قربانی
شنبه 25 آبان 1387, 08:39 صبح
درثانی فکرکنم اصلاً شماسوالاتم رو دقیق نخوندید من سعی کردم دقیق سوالمو مطرح کنم تا زودتر به جواب برسم
سلام
دوست گرامی ، بنده اشاره ای به دقیق بودن یا نبودن سئوال شما نکردم بلکه فقط عرض کردم که اگر به راهنمایی بیشتر نیاز دارید می تونید نمونه بذارید درسته که شما سئوالاتتون رو در قالب تصویر مطرح کردید منتها تجربه ثابت کرده اغلب پاسخهای ارائه شده با ذهنیت و خواسته سئوال کننده مغایرت داشته و باعث اطاله بحث میشه .

در مورد سئوال1 از کدهای ارائه شده در لینک زیر بهره بگیرید و مطابق خواسته خودتون در کاند باتون مورد نظر استفاده کنید .
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=470082&postcount=4

در مورد سئوال 3 هم در نمونه به رخدادهای On Click کامند باتون موجود در فرم Table2 و همینطور رخداد On Key Down فیلد a و رخدادهای On Key Down فیلد a و فرم در فرم Table1 توجه کنید ، در فرم Table2 وقتی کامند باتون رو کلیک کنید یا کلید F2 رو استفاده کنید فرم Table1 که حاوی مقادیر مورد نیاز فیلد a هست باز شده و شما بعد از انتخاب رکورد مورد نظر با زدن کلید Enter اطلاعات رو به فیلد جاری در فرم Table2 منتقل کنید .

zentex
شنبه 25 آبان 1387, 21:17 عصر
آقای قربانی بابت جواب سوال 1 و 3 ممنون
آقای karmand (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=19755) ازراهنمایی شما ممنون

ولی اگه میشه لااقل جواب سوال دوم رو (که خیلی بیشتر مهمه)کمی ساده تر (آماتوری)
ودقیق تر جواب بدید....
تا اینجای قضیه هم بخاطر توجهتون خیلی ممنونم

مهدی قربانی
یک شنبه 26 آبان 1387, 07:35 صبح
سلام
برای سئوال 2 بهتره از تابع Dcount استفاده کنید که مبنای شمارش این تابع می تونه کد فعالیت باشه . برای اطلاعات بیشتر این تابع رو سرچ کنید هم نمونه هست و هم مبحث .

zentex
چهارشنبه 06 آذر 1387, 00:54 صبح
:تشویق:بالاخره جواب سوال دو را پیدا کردم:تشویق:
:ناراحت: با ایجاد "ساب فرم" فقط همین:ناراحت:
:عصبانی++: حالا مونده پاسخ سوال یک وسه:عصبانی++: