PDA

View Full Version : مرتب کردن dbgrid با کلیک بر روی ستونی از نوع calculated

NewLife2008
شنبه 25 آبان 1387, 08:30 صبح
سلام
من فیلدی در dbgrid دارم که از نوع Calculated , String هستش .(از AdoDataSet استفاده کردم). الان میخوام با کلیک روی ستون مربوط به این فیلد در dbgrid مرتب سازی انجام بشه. نحوه مرتب سازی سایر ستونها و حتی ستونهای LookUp رو میدونم.

ممنون

behzad_dr
شنبه 25 آبان 1387, 10:39 صبح
پاسخ شما دوست گرام

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=9364&highlight=%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8+%D8%B3%D8%A7%D8 %B2%DB%8C+dbgrid

NewLife2008
شنبه 25 آبان 1387, 21:33 عصر
ممنون از لطفتون ، به این تاپیک مراجعه کردم و از کدی که آقای کشاورز در پست 4 گذاشته بودند استفاده کردم ، تمام ستونها مرتب میشند(قبلا هم مرتب میشدند) ، اما همچنان با کلیک بر روی ستون از نوع calculated علاوه بر error هیچ گونه مرتب سازی صورت نمیگیره!!

vcldeveloper
شنبه 25 آبان 1387, 23:06 عصر
به این تاپیک مراجعه کردم و از کدی که آقای کشاورز در پست 4 گذاشته بودند استفاده کردم ، تمام ستونها مرتب میشند(قبلا هم مرتب میشدند) ، اما همچنان با کلیک بر روی ستون از نوع calculated علاوه بر error هیچ گونه مرتب سازی صورت نمیگیره!!
استفاده از خصوصیت Sort مخصوص فیلدهای داده هست، نه فیلدهای Calculated. برای همین هم خطا می گیرید. فیلد Calculated بصورت لحظه ایی محاسبه میشه، و مقدارش ثابت نیست که بشه براساس آن یک جدول را مرتب کرد. اگر واقعا بهش نیاز دارید، سعی کنید محاسبه را سطح سرور با استفاده از دستورات SQL یا Stored Procedure انجام بدید، تا دلفی با آن فیلد مثل یک فیلد داده معمولی برخورد کند، و امکان Sort بر روی آن را به شما بدهد.

accpascal
شنبه 25 آبان 1387, 23:28 عصر
من اینگونه فیلد ها را با استفاده از فیلدهای دیگر که معمولا مبنای محاسبه فیلد calculate می باشند sort می کنم و معمولا نتایج خوبی می دهد

SYNDROME
یک شنبه 26 آبان 1387, 06:20 صبح
من اینگونه فیلد ها را با استفاده از فیلدهای دیگر که معمولا مبنای محاسبه فیلد calculate می باشند sort می کنم و معمولا نتایج خوبی می دهد
اگر امکان دارد یک مثال بزنید تا همه دوستان استفاده کنند.
موفق باشید