PDA

View Full Version : مشکل فارسی نویسی

Rambod
یک شنبه 03 آبان 1383, 14:36 عصر
سلام
من از ویندوز Xp استفاده میکنم. میخوام منوها و caption فرمهایم فارسی باشند ولی بصورت ???? نمایش داده میشوند. همچنین میخوام دکمه‌ها هم کپشن فارسی داشته باشند. البته برای دکمه ها میتونم از IPT استفاده کنم ولی در مورد کپشن فرم و منوها نمیدونم چیکار کنم.
همچنین من میخوام منوهای برنامه ام از راست به چپ باشند. ولی قابلیت righttoleft توی vb غیر فعاله و True نمیشه. در مورد این موضوع باید چه کار کنم؟!

خیلی ممنون

Payam Moradi
یک شنبه 03 آبان 1383, 16:05 عصر
سلام
چاره کارت اینه:
به کنترل پانل ویندوز برو. قسمت Regional and Language رو باز کن. در برچسب Advance قسمت Language for non-Unicode Program رو در لیست زبان فارسی انتخاب کن.
ضمنا در همان دیالوگ در برچسب Language باید گزینه "Install files for comlex script and right-to-left language" تیک خورده باشد. با این کار ویندوز کاملا فارسی رو ساپورت میکنه.
بعد سیستم رو ری استارت کن. و نتیجه رو ببین.

موفق باشید :flower:

Rambod
یک شنبه 03 آبان 1383, 17:50 عصر
آقا پیام از جوابتون خیلی ممنونم. فقط یه مشکلی... در توزیع این برنامه مشکل به وجود نمیاد؟! یعنی همه کسانی که برنامه رو اجرا میکنند، متنهای فارسی اون رو درست میبینند یا اینکه اونها هم باید این کارها رو انجام بدن؟!

Payam Moradi
یک شنبه 03 آبان 1383, 19:31 عصر
آقا پیام از جوابتون خیلی ممنونم. فقط یه مشکلی... در توزیع این برنامه مشکل به وجود نمیاد؟! یعنی همه کسانی که برنامه رو اجرا میکنند، متنهای فارسی اون رو درست میبینند یا اینکه اونها هم باید این کارها رو انجام بدن؟!

اولا جناب Rambod مشکل شما حل شد؟ :wink:

این تنظیمات که من گفتم برای فارسی کردن ویندوز Xp است. در اصل ویندوز Xp (نسخه 2002 به بالا) هنگام نصب به صورت پیش فرض انگلیسی نصب میشه. شما اگر مایلید ویندوز شما فارسی رو ساپورت باید تنظیمات بالا را انجام بدید.

معمولا تمام ویندوزهای XP رو فارسی نصب میکنند که سیستم شما لابد از قلم افتاده بود. پس نگران نباشید و اگر چنین مشکلی در سیستم های دیگر بود باید همین کار رو کرد.

ضمنا برای اینکه تنظیمات فارسی کاملتر بشه، در همون دیالوگ Regional and Language در برچسب Regional Option در قسمت Standards and formats رو از لیست فارسی و در قسمت Location نام کشور ایران رو انتخاب کنید. 8)
به طبع در ایران منطقی تر اینه که ویندوز با پشتیبانی فارسی رو استفاده کنیم. بنابراین همه باید این تنظیمات رو از قبل انجام داده باشند.
البته اگر ویندوز XP رو از طریق سایر ویندوزها شروع به نصب کنید، یک گزینه داره که کشور رو مشخص میکنه که هنگام نصب باید "Iran" انتخاب بشه. اگر ویندوز XP از طریق سی دی بوت (داس) نصب میشه باید این تنظیمات رو که در اواسط نصب سوال میشود، انجام بدید.

لپ کلام باید تمام ویندوزهای این تنظیمات رو داشته باشند اگه میخوان فارسی باشن. 8)

موفق و پیروز باشید :flower:

Rambod
یک شنبه 03 آبان 1383, 20:20 عصر
اولا جناب Rambod مشکل شما حل شد؟
بله آقا پیام مشکلم کاملاً حل شد از شما ممنونم... :تشویق:

vahid80
دوشنبه 18 مهر 1384, 00:42 صبح
با عرض سلام
سوال من در مورد فارسی کردن کپشن فرم است که اگر برنامه را در ویندوز98 پارسا2001 نوشته باشیم با وجود درست کردن تنظیمات ویندوز ایکس پی باز هم ن.شته ها ؟؟؟ یا فونت عجیب غریب می اید . در ضمن من از فوت تاهوما اصلاح شده استفاده کردم و ان را روی ویندوز ایکس پی هم نصب کرده ام. نکته جالب اینکه تکست باکس ها و کپشن های داخل فرم درست کار می کنند ولی کپشن خود فرم و هدرهای جدول ها نه.
با تشکر

ehsan_ansaripoor
دوشنبه 18 مهر 1384, 17:27 عصر
دوست عزیز من توی یکی از تاپیک ها یک راهنما برای کاربران در رابطه با مشکل فارسی نویسی داخل ویندوز XP گذاشته ام من هم این مشکل شما را داشتم و لی با این راهنما خود کاربران تنظیمات ویندوز را انجام می دهند

احمد رایان
چهارشنبه 20 مهر 1384, 03:25 صبح
با سلام
ویندوز من mrt است . موقع نصب فارسی بود و العان هم خود ویندوز فارسیه و در کنترل پنل تمام مسایل مربوط به فارسی بودن رعایت شده است . اما بعد از یک مدتی که گذشته نمی دونم چه اتفاقی افتاده که در داخل محیط ویژوال بیسیک زمانی که فارسی می نویسم (زمان طراحی) مطالب فارسی نمی شوند و به صورت کدهای ناشناس نوشته می شوند . البته در زمان اجرا هیچ مشکلی نداره و همان مطالب به خوبی فارسی نوشته می شوند .
و من پیغام ها رو فارسی می بینم . اگه در زمینه این مشکل راه حلی دارید ممنون می شوم که راهنمایی بفرمایید