PDA

View Full Version : شبکه

شفیعی
یک شنبه 03 آبان 1383, 19:29 عصر
سلام
برای برنامه نویسی تحت شبکه باید از کجا شروع کرد کتاب یا سایت خوب در این زمینه چیست

omid_hasanpur
دوشنبه 04 آبان 1383, 10:27 صبح
عزیز با چه زبانی قصد نوشتن داری؟ چه نوع برنامه هایی قصد داری بنویسی(دیتابیس یا چیز دیگه).

MSK
دوشنبه 04 آبان 1383, 15:10 عصر
اتفاقا این سوال من هم بود؟

البته این طوری:

چطور میشه در شبکه بین دو برنامه مختلف یکی در غالب سرور و دیگری کلاینت اطلاعات ردو بدل کرد.
منظور از اطلاعات هرچیزی میتونه باشه مثلا مقدار یه متغیر خاص.

لطفا با یه مثال از اول اولش بگید.

ممنون :mrgreen:

شفیعی
دوشنبه 04 آبان 1383, 18:00 عصر
سلام
دوست عزیز با چه زبانی بهتر کار کنیم برنامه دیتا بیسی است قرار است یک برنامه دیتا بیس در زمینه شبکه به بنده پیشنهاد شود کدامیک از دوستان می توانند در این زمینه بنده را کمک کنند البته اگر برنامه را قبل کردم شرح کاملی از برنامه در اینجا می نویسم

omid_hasanpur
سه شنبه 05 آبان 1383, 08:32 صبح
سلام
شما می توانید با Delphi و دیتابیس MSSQL کار کنید.
در دلفی می توانید با ADO به دیتابیس خود متصل شوید و بقیه اش مانند یک برنامه سینگل ادامه پیدا می کند.
پس اصلا نگران نباش چون برنامه نویسی تحت شبکه خیلی راحتتر از اونیه که به نظر میاد. :wink:
جناب MSKشما می توانید در دلفی7 سراغ کامپوننتهای INDYبروید
کامپوننتهای زیاد و جالبی می بینید که همه کاری در شبکه می توانند انجام دهند. :تشویق:

shab navard
سه شنبه 05 آبان 1383, 11:15 صبح
با سلام
آقای امید حسن پور اگه توضیحات بیشتری در اینمورد بدید ممنون میشم .
مثلا برنامه MSSQL کارش چیه و نقشش در ارتباط دو برنامه کلاینت و سرور چیه ؟
چطور میشه کامپوننتهای ADO به دیتابیس متصل کرد ؟

در نهایت اگه یک نمونه برنامه لطف کنی در تاپیک بزاری ممنون میشم :sunglass: . چون من تموم این سایت را زیر و رو کردم
اما هنوز مطلب مفیدی نتونستم پیدا کنم :cry: . فقط میدونم تعداد زیادی از اعضا علاقمند به یادگیری این مسئله هستند .
من از طرف همه ازتون ممنونم :flower:

MiRHaDi
چهارشنبه 06 آبان 1383, 02:13 صبح
سلام
MSSQL چیه ؟
وای ! خدای من
SQL Server شنیدی چیه ؟ یه جور برنامس باهاش انواع فرمتهای صوتی و تصویری رو پخش میکنند
سایت مایکروسافت ساختتش که بشه تو شبکه هم باهاش کار کرد
چیز خوبیه
بای

vcldeveloper
چهارشنبه 06 آبان 1383, 03:03 صبح
SQL Server شنیدی چیه ؟ یه جور برنامس باهاش انواع فرمتهای صوتی و تصویری رو پخش میکنند
آقای میرهادی... بنده خدا سوال کرد. قرار نیست که همه همه چیز رو بلد باشند! اینطور که شما جواب دادی طرف از هر چی SQL Server متنفر میشه !
اینجا رو گذاشتن که هر کسی با هر سطحی از معلومات بیاد، سوال کنه و اگر هم کسی مایل بود جواب سوالش رو بده.. نه اینکه براش جوک تعریف کنه :wink:

Bye

omid_hasanpur
چهارشنبه 06 آبان 1383, 08:54 صبح
آقای شب نورد با SQL SERVERدیتابیس و Tableهای مورد نظر خودمونو ایجاد می کنیم.
اطلاعات بیشتر در مورد کامپوننتهای ADO را هم می تونی در Help دلفی پیدا کنی.
ولی اگه تا حالا برنامه نویسی دیتابیس انجام ندادی پیشنهاد می کنم اول یک برنامه دیتابیس Singleبنویس و بعد از اون سراغ برنامه نویسی تحت شبکه برو.
Bye :wink:

شفیعی
چهارشنبه 06 آبان 1383, 16:02 عصر
سلام
خسته نباشید
یک کتاب خوب در این زمینه به بنده معرفی نمائید
در ضمن برای برنامه نویسی تحت شبکه کدامیک از زبانهای برنامه نویسی بهتر است