PDA

View Full Version : گفتگو: بچه ها بیایید با هم یه سیستم ساده رو از اول شروع کنیم

odiseh
دوشنبه 27 آبان 1387, 08:59 صبح
سلام
من تو بحث تحلیل و طراحی سیستم یه تازه کارم. خیلی مایلم که این مبحث رو خوب یاد بگیرم و خوب هیچ چیزی به اندازه دست به کار شدن توی یادگیری موثر نیست.
می خوام یه سیستم ساده رو که نوع کارش برای همه جا افتاده و نیازی به توضیح منطق کار نداره رو برای شروع کار تحلیل و طراحی کنم.

اگه دوستان مایلند با هم و قدم به قدم این کار رو شروع کنیم.

سیستم مورد نظرم که همه باهاش آشنا هستند، سیستم ثبت نام توی آموزشگاه هست.

یعنی یه آموزشگاهی وجود داره که دوره های آموزشی برگزار می کنه. یک نفر به عنوان فراگیر وارد می شه و توی یه دوره اسمش رو ثبت نام می کنه.

حالا اگه موافقین این تاپیک رو ادامه بدیم با هم.

Elham_gh
دوشنبه 27 آبان 1387, 09:07 صبح
موضوعات اینچنینی زیاد شروع شدند و نصفه رها شدند. چرا موضوعات قبلی رو ادامه نمیدین مثل بررسی سیستم کتابخانه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=122544)

odiseh
دوشنبه 27 آبان 1387, 09:54 صبح
موضوعات اینچنینی زیاد شروع شدند و نصفه رها شدند. چرا موضوعات قبلی رو ادامه نمیدین مثل بررسی سیستم کتابخانه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=122544)

سیستم کتابخانه هم گزینه خوبیه. من اصراری روی سیستم آموزشگاه ندارم.

odiseh
دوشنبه 27 آبان 1387, 13:27 عصر
خوب بنابراین در این تاپیک موضوع تحلیل و طراحی سیستم کتابخانه رو دنبال می کنیم. خواهشی که دارم اینه که همه دوستان کمک کنن تا این یکی به سرانجام و نتیجه برسه و به قول elham_gh نیمه نصفه رها نشه.

در ابتدا چارچوب کار رو تعیین می کنیم::
می خواهیم از RUP کمک بگیریم و با استفاده از UML طرح سیستم کتابخانه رو در بیاوریم.

odiseh
دوشنبه 27 آبان 1387, 14:24 عصر
همانطور که در پست قبلی گفته شد، ما از متد RUP استفاده خواهیم کرد.
در این متد ، اولین بخش فاز Inception است. در این فاز به بررسی وضعیت موجود می پردازیم::
وضعیت موجود : کتابخانه ای داریم که تعدادی کتاب دارد.
*این کتابخانه به هر کسی که عضو این کتابخانه می شود، این امکان را می دهد که به او کتاب قرض بدهد.
*عضو شدن بوسیله کارتهای عضویت انجام می گیرد. در کارتهای عضویت اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی و آدرس کامل و شماره تلفن ثابت و همراه فرد دریافت می شود.
* هر عضو بیش از 3 کتاب نمی تواند قرض بگیرد و می تواند که کتاب یا کتابهایی را از قبل رزرو کند.
* کتابخانه حق دارد اگر کسی در موعد مقرر کتابی را برنگرداند با او تماس گرفته و آن کتاب را مطالبه کند.
* مدت زمان قرض دادن کتاب 2 هفته است اما هر عضو می تواند آن را دوباره تمدید کند مشروط بر اینکه کسی همان کتاب را رزرو نکرده باشد.

لطفا دوستان نظر بدهند تا شناخت وضعیت موجود تکمیل شود.