PDA

View Full Version : متن متحرك در label

msadgd
دوشنبه 27 آبان 1387, 15:05 عصر
با سلام خدمت دوستان.
من توي يكي از صفحات كه از asp.net و master page استفاده ميشه، هنگام لود، از بانك يكي از فيلدهاي مورد نياز خوانده ميشه و توي يك label ريخته ميشه. حالا سوالم اينه كه اين متن نمايش داده شده در label را چطور ميشه به صورت متحرك نشون داد. (همون marquee خودمون)
ممنون ميشم.
پيروز و سلامت باشيد.

milade
دوشنبه 27 آبان 1387, 15:26 عصر
با asp.net که نمیشه مگه با جاوااسکریپت!
(مگه marquee چشه؟)

msadgd
دوشنبه 27 آبان 1387, 16:14 عصر
با asp.net که نمیشه مگه با جاوااسکریپت!
(مگه marquee چشه؟)

ميلاد جان ممنون از توجهت. خوب همون جاوا اسكريپتش رو چكار كنم؟ منظورت رو از مگه marquee چشه متوجه نشدم. منظور من اين بود كه مي خوام به صورت همون marquee توي lable نمايش داده بشه.

milade
دوشنبه 27 آبان 1387, 16:29 عصر
خوب همون جاوا اسكريپتش رو چكار كنم؟
وللش.

منظورت رو از مگه marquee چشه متوجه نشدم
گفتم یعنی ازش استفاده کن

منظور من اين بود كه مي خوام به صورت همون marquee توي lable نمايش داده بشه.
خوب عزیز من وقتی به marquee ایدی بدی یه کنترل سمت سروره و می تونی مثل هر چیز دیگه ازش استفاده کنی!
موفق باشی

mahdi_farhani
دوشنبه 27 آبان 1387, 16:50 عصر
دوست عزیز اصلا با لیبل نباید کار کنید باید از بایند مقدار متغییر در بین تگ marquee کار کنید.

اصلاً وجود ندارد ......... شما چطوری میخواهی یک مقدار را بایند کنی بین تگ Marquee
باید یک شئی باشه که بتونی بش بایند کنی پس باید یا Label و یا Span که runat="server و ID داشته باشه و استفاده کنی ،،،،،، شما حتی میتونی از یک دیتالیست استفاده کنی ....
پس نتیجه کلی :

<Marequee ..............>
<asp:Label ID="Label3" runat="server"></asp:Label>
</Marquee>

حالا زمانی که به Label یک مقداری اختصاص میدی تگ Marquee کار خودشو انجام میده

و اینکه الان marquee رو دیگه استاندارد نمی دونند.البته فکی کنم!
بله درست

RoostaYeBekr
دوشنبه 27 آبان 1387, 17:03 عصر
با سلام
:لبخند:
فایلش را برایتان فرستادم .
دانلود کنید.
ببین فقط یادتون باشه که Marquee چیز استانداردی نیست.

milade
دوشنبه 27 آبان 1387, 17:13 عصر
شما چطوری میخواهی یک مقدار را بایند کنی بین تگ Marquee

کی میگه نمیشه؟
خوبم میشه مثلا این:

<marquee>the example</marquee>

خوب فقط یه جایگزینی نیاز داره
موفق باشید

msadgd
دوشنبه 27 آبان 1387, 20:56 عصر
با سلام و تشكر از همه دوستان كه به خوبي به سوال من جواب دادن
بله همونطور كه گفتيد marquee يك كنترل استاندارد نيست.
خواستم ببينم آيا كنترل استانداردي هست كه كار marquee را انجام بده؟ و اگر نيست چكار بايد بكنم؟
من راهنمايي هاي شما رو انجام دادم و نوشته من به صورت متحرك نمايش داده ميشه ولي از طرف راست به چپ كه چون فارسي هست اصلا جالب نيست. اون هم به خاطر اينه كه كلا صفحه من rtl هست و متاسفانه امكان تغيير اون رو هم ندارم.
اگر بتونيد راه حلي پيشنهاد بكنيد كه هم از يك كنترل و روند استاندارد استفاده كنم و هم نتيجه كار از چپ به راست حركت كنه واقعا ممنون ميشم.
سلامت و پيروز باشيد

mahdi_farhani
دوشنبه 27 آبان 1387, 21:00 عصر
شما Direction تگ Marquee رو هم میتونید عوض کنید Right,left,down,up این از سوال اخرتون
جاوا اسکریپت در حال حاضر بهترین گزینه است.سرچ کنی کدهای قشنگی پیدا میکنی

msadgd
دوشنبه 27 آبان 1387, 21:22 عصر
شما Direction تگ Marquee رو هم میتونید عوض کنید Right,left,down,up این از سوال اخرتون
جاوا اسکریپت در حال حاضر بهترین گزینه است.سرچ کنی کدهای قشنگی پیدا میکنی

ممنونم جناب فرهاني. ببخشيد فراموش كردم بگم دايركشن marquee رو هم عوض كردم ام نشد و در مورد جوا اسكريپت هم چشم سرچ ميكنم. باز هم ممنون.
فقط عذر مي خوام كه اين موضوع رو اينجا مطرح مي كنم. من خواستم براي شما (آقاي فرهاني) يه پيغام خصوصي از طريق سايت بفرستم اما ظاهرا مشكل داره. يه كار مهم باهاتون دارم جسارتا اگر لطف كنيد و با ايميل من يه تماس بگيريد خيلي ممنون ميشم. deilami_2006@yahoo.com
باز هم ببخشيد اين موضوع رو اينجا مطرح كردم.
با تشكر از همه دوستان
سلامت و پيروز باشيد.

RoostaYeBekr
سه شنبه 28 آبان 1387, 01:12 صبح
با سلام و تشكر از همه دوستان كه به خوبي به سوال من جواب دادن
بله همونطور كه گفتيد marquee يك كنترل استاندارد نيست.
خواستم ببينم آيا كنترل استانداردي هست كه كار marquee را انجام بده؟ و اگر نيست چكار بايد بكنم؟
من راهنمايي هاي شما رو انجام دادم و نوشته من به صورت متحرك نمايش داده ميشه ولي از طرف راست به چپ كه چون فارسي هست اصلا جالب نيست. اون هم به خاطر اينه كه كلا صفحه من rtl هست و متاسفانه امكان تغيير اون رو هم ندارم.
اگر بتونيد راه حلي پيشنهاد بكنيد كه هم از يك كنترل و روند استاندارد استفاده كنم و هم نتيجه كار از چپ به راست حركت كنه واقعا ممنون ميشم.
سلامت و پيروز باشيد
سلام
:لبخند:
من یک برنامه در تالار جاوا اسکریپت با عنوان زیر :
سفینه ی متحرک ( دانلود انیمیشن )
و با یو آر ال زیر فرستادم :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=131784
این برنامه از Marquee استفاده نکرده و بنابراین مشکل غیراستاندارد بودن Marquee را ندارد و ضمنا برنامه ی پرکاربرد و تر و تمیزی است. شما اگر یک کم اون برنامه رو دستکاری کنید ، خیلی بهره برداری های مفیدی می توانید از آن بکنید .
مثلا به جای اون سفینه ی متحرک ، می توانید لیبلتان را قرار دهید و بعد هم تنظیمات دیگه رو انجام بدید.

milade
چهارشنبه 29 آبان 1387, 18:24 عصر
باید از همون marquee استفاده بشه و بهتره کمی ترفند بزنید و با جاوا اسکریپت بنویسیش و در حقیقت همون document.write
چاوا و رویداد سمت سرور؟
یعنی چی؟