PDA

View Full Version : کمک در مورد 2 سوال مبتدیانه

omidameri
دوشنبه 27 آبان 1387, 21:17 عصر
:لبخندساده::لبخندساده::بامز ::بامزه:با سلام من مي خواستم دو تا برنامه بنويسم ولي مشكل دارم لطفا كمكم كنيد
اولي اينكه چطور مي تونم بدون استفاده از For ده عدد از ورودي بگيرم و بزرگترين و كوچكترين رو چاپ كنم
دومي اينكه در ورودي كاربر يه عدد به ثانيه وارد كنه بعد خروجي برنامه به صورت ساعت و دقيقه و ثانيه نمايش پيدا كنه
ببخشيدا مبتديم ديگه:بامزه:

behzad_dr
دوشنبه 27 آبان 1387, 22:05 عصر
دوست خوب ..

شما برای اینگونه سوالات بهتره یه خورده خودتون تحقیق کنید ، اگر محقق این رشته هستید و جای اینگونه سوالات ابتدایی اینجا نیست .از کتابهای دبیرستان شروع کن ... امیدوار باش

SamaPic
دوشنبه 27 آبان 1387, 23:11 عصر
با سلام به شما دوست عزيز
ابتدا شما بايد دو عدد از ورودي دريافت و هردو عدد را در يك متغير بگذاريد.
سپس بوسيله ي دستور while تا زماني كه شرط درستي برقرار است وارد حلقه شده و براي اينكه حلقه ادامه پيدا كند در اتهاي حلقه دستور ()getch=x (بطور مثال ) قرار دهيد تا مجدادا از شما عدد بخواهد.
اين كار با عث مي شود تا حلقه به تعداد دلخواه ادامه پيدا كند. ولي شما مي توانيد با اوردن يك if ( در حالت درستي x=1 و در حالت نادرستي x=0 ) در انتهاي حلقه به مقصود خود برسيد( يعني حلقه 10 بار تكرار شود).
در مورد مثال دوم هم كمي فكر كن چون كسي كه مسئله اول را بتواند حل كند مطمئنا مسئله ي دوم را مي تواند حل كند. ولي با اين وجود اگر نتوانستي ايميل بزن كمكت كنم.
picsama@yahoo.com
من هم مثل شما مبتدي هستم ( يعني ترم اولي هستم ) ولي براي اينكه راه بيوفتيد به شما پيشنهاد مي كنم ابتدا كتاب "كامپيوتر و الگوريتم ها" نوشته ي "مهندس عين الله جعفر نژاد قمي و مهندس انيس كريم پور" را گرفته و حداقل تا فصل سوم اين كتاب كار كنيد و سپس سراغ كتاب "برنامه نويسي به زبان c" نوشته ي "جعفر نژاد قمي" و در نهايت به سراغ كتاب "برنامه نويسي پيشرفته انتشارات پيام نور" نوشته ي "احمد فراهي"برويد تا قوت بگيريد.
//من فصل اول كتاب " برنامه نويسي پيشرفته " (بصورت pdf ) را دارم اگر مايل بوديد ( البته فاقد مثال هاي كتاب است.) ايميل بزنيد برايتان بفرستم .//
اگر هم كسي چيزي به شما گفت ان را به عنوان يك نصيحت بپذيريد و سعي كن اشتباهاتت را به تدريج كمتر كني.
در انتها : هيچ گاه دل سرد نشو حتي اگر بلند ترين صخره ها بر سر راهت قرار داشت.
خدا نگهدار.

mohammady2
دوشنبه 27 آبان 1387, 23:11 عصر
شما برای شروع چند خط کد بنویس یا اصلا حتی اگه به مرحله کد نویسی هم نرسیدی . از پله اول اشکالاتو بپرس . چون اینطوری که شما نوشتی شده صورت دیگه ای از سفارش پروژه .

SamaPic
پنج شنبه 30 آبان 1387, 00:51 صبح
با سلام خدمت دوست عزيز.
پاسخ سوالات شما بصورت زير است:

1)
#include<iostream>
#include<conio.h>
void main()
{
long int Max,min,x,j=0,i=9;
clrscr();
cin>>x;