PDA

View Full Version : چگونه گی ساخت فایل jpg و dwg

بمب منطقی
شنبه 04 مرداد 1382, 14:30 عصر
با سلام خدمت همه باحالا

به طور مثال ما برنامه ای داریم که می تونیم به کمک ابزار های اون تصاویری رو ایجاد کنیم. حالا گه میشه مثالی بزنین که به وسیله اون بتونم تصویر ایجاد شده رو به صورت یک فایل jpg و dwg ذخیره کنم. :roll:

قربون you

سعید قدیری مقدم
شنبه 04 مرداد 1382, 14:49 عصر
سلام جناب بمب منطقی :wink: این کاری رو که می خواهی من از طریق کد نویسی نمیدونم چطور میشه انجام داد و اگر بین دوستان کسی بلد باشه لطف کنه به ما هم بگه که من هم مشتاق هستم :) اما من این کار رو از طریق ocx انجام میدم این فایل قادر هست که تصاویر با پسوند های bmp , jpg, gif رو به هم تبدیل کنه دقیقا خاطرم نیست از کجا داونلود کردم ولی فکر میکنم تو froum های قدیمی توسط دوستان دیگه ارایه شده بود :wink: شما میتونی تصویر مورد نظر رو با دستور savepicture با پسوند bmp ذخیره کنی و بلافاصله با این ocx اون رو به jpg تبدیل کنی امیدوارم مشکلت با این فایل حل بشه

بمب منطقی
شنبه 04 مرداد 1382, 18:08 عصر
دستت درد نکنه قدیری جون , فایلت رو download کردم :P , اما اگه میتونستم کد نویسی اونو یاد بگیرم که دیگه عالی می شد0 :roll:

سعید قدیری مقدم
شنبه 04 مرداد 1382, 22:51 عصر
سلام بمب منطقی من واقعا شرمنده :oops: یادم رفت کد استفاده از ocx رو بهتون بدم

از دستور save picture میتونی به این شکل استفاده کنی

SavePicture Image1.Image, PicPath

عکس داخل image1 در داخل مسیری که داخل متغییر PicPath با پسوند bmp ذخیره میشه

روش استفاده از متغییر هم بصورت زیر است

PicFormat321.SaveBmpToJpeg PicPath, picpathJpG,I

عکسی که با پسوند bmp داخل مسیر PicPath قرار داره در مسیر PicPathJpg با پسوند jpg ذخیره میشه متغییر I هم میزان فشرده سازی عکس رو مشخص میکنه

برای پسوند های دیگه اینگونه میتونی استفاده کنی

PicFormat321.SaveBmpToGif
PicFormat321.SaveGifToBmp
PicFormat321.SaveJpegToBmp

خوب امیدوارم مشکلت حل بشه :wink: :)

بمب منطقی
شنبه 04 مرداد 1382, 23:12 عصر
دست و پنجت درد نکنه
:P :P

بمب منطقی
یک شنبه 05 مرداد 1382, 01:18 صبح
خوب شد یادم افتاد , بابا جون من اصل کاری که یادمون رفت , dwg رو چیکارش کنم.

واقعا شرمنده همه شما دوستای خوب هستم.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
:P

سعید قدیری مقدم
یک شنبه 05 مرداد 1382, 09:01 صبح
شرمنده dwg چه جور پسوندیه؟ :oops: میشه توضیح بدی :!:

بمب منطقی
یک شنبه 05 مرداد 1382, 14:23 عصر
با سلام مجدد

منظورمن ازفایلهای با پسوند dwg,همان فایلهای مخصوص اتوکد می باشد.اگه می دونی بگو که توش خیلی گیرم.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

بمب منطقی
دوشنبه 06 مرداد 1382, 00:29 صبح
بابا مردیم یکی جواب بده.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

sayana
دوشنبه 06 مرداد 1382, 03:12 صبح
تا اونجایی که من میدونم تنها راه به وجود آوردن فایل dwg استفاده از اتوکده . برنامه باید با اتوکد در ارتباط باشه . در ضمن نمیتوان بقیه فرمت ها رو به dwg تبدیل کرد. ولی dwg رو از طریق همون برنامه اتوکد میشه به bmp تبدیل کرد . و بعد از طریق bmp به فرمتهای دیگه . فکر نکنم از طریق کد هم بشه فایلهای دیگه رو به dwg تبدیل کرد

Erfanian
دوشنبه 06 مرداد 1382, 06:54 صبح
با سلام
اصولا محیط اتوکد برای فایلهای برداری Vector بکار می‌رود نه فایلهای رستری Raster‌ نظیر bmp.
برای ایجاد فایل dwg‌می‌توانید با استفاده از VB و استفاده از Object هایی که قابل شناسائی
توسط VB است تمام فرامین ترسیمی،ویرایشی و ... اتوکد را از طریق VB‌ در داخل اتوکد ( نسخه 14 به بعد) پیاده کنید،
و یا با آموزش چگونگی ساختن فایلهای DXF ( یکی دیگر از فایلهای تبادلی با اتوکد) می‌توانید هرگونه ترسیمی را در اتوکد انجام دهید.( قالب این نوع فایل کاملا بصورت متنی است و برای هر عملی از کد آن فرمان و پارامترهای آن استفاده می‌شود وبسادگی قابل برنامه‌نویسی است) :lol:

بمب منطقی
دوشنبه 06 مرداد 1382, 19:13 عصر
با سلام خدمت آقای ارفانیان:

شما می تونید کتاب یا ترجیحآ سایتی که فارسی باشه ( ببخشید پر توقعی کردم :oops: ) رو در مورد چگونه گی ساخت فایلهای DXF , معرفی کنید.

خیلی ممنون. :oops: :oops:

Erfanian
سه شنبه 07 مرداد 1382, 07:07 صبح
با سلام
بهترین مرجع برای HELP،DXF‌ نرم افزار است که بصورا مجزا بهمین بحث برداخته است ( کد نسخه 14 و 2000 به بعد) و درمورد کتاب چناچه رفرنسهای 10 جلدی اتوکد 12 را گیربیاورید
یک کتاب مخصوص همین بحث دارد.
عرفانیان :lol:

شفیعی
شنبه 09 اسفند 1382, 05:30 صبح
سلام
خسته نباشید
کسی از دوستان در مورد ساختار فایلهای DWG اطلاعاتی دارد و یا سایتی را می شناسد که بتوان به ساختار این فایلها دسترسی پیدا کرد

شفیعی
چهارشنبه 20 اسفند 1382, 04:58 صبح
سلام
خسته نباشید
من دنبال یک OCX یا DLL می گردم که بتوانم با آن فایلهای اتوکد را نمایش دهم

saeed_vb
پنج شنبه 28 اسفند 1382, 01:21 صبح
منم ocx میخوام :cry: