PDA

View Full Version : گزارشگیری بین دو تاریخ در چند فیلد از بانک

alicomputer
سه شنبه 28 آبان 1387, 22:44 عصر
با سلام
لطفا کدهای زیر را برای من اصلاح کنید
البته من با این کد ها برای گزارش گیری بین دو تاریخ استفاده کردم حالا من در بانکم چندتا فید تاریخ گذاشتم و می خواهم در جستجو برای گزارش گیری تمامی فیلد های تاریخ را جستجو کند بعد من کد را به شکل زیر تغییر دادم ولی حالا تمامی اسامی را به من نشان می دهد

DataEnvironment1.rsSabtenamDR.Source = "select * from sabtenam where date between '" & MaskEdBox4.Text & "' and '" & MaskEdBox5.Text & "' or date2 between '" & MaskEdBox4.Text & "'"

و یا

DataEnvironment1.rsSabtenamDR.Source = "select * from sabtenam where Date>='" & MaskEdBox4.Text & "' and Date <='" & MaskEdBox5.Text & "' or Date2>='" & MaskEdBox4.Text & "' and Date2 <='" & MaskEdBox5.Text & "'"

البته من برای جستجو بین دو تاریخ از یک فیلد از کد زیر استفاده می کنم

DataEnvironment1.rsSabtenamDR.Source = "select * from sabtenam where Date>='" & MaskEdBox4.Text & "' and Date <='" & MaskEdBox5.Text & "'"

hamed_F
چهارشنبه 29 آبان 1387, 09:02 صبح
سلام دوست عزیز
من این روش رو خودم امتحان نکردم ولی به احتمال 99% جواب میده

select * from sabtenam where Date>='" & MaskEdBox4.Text & "' and Date <='" & MaskEdBox5.Text & "' union select * from sabtenam where Date2>='" & MaskEdBox4.Text & "' and Date2 <='" & MaskEdBox5.Text & "'"

لطفا خبر بده !

mpmsoft
چهارشنبه 29 آبان 1387, 09:36 صبح
دوست عزیز Datatype شما جهت ذخیره مقادیر تاریخ در بانک چی هست ؟

m_vb1386
چهارشنبه 29 آبان 1387, 11:15 صبح
فكر كنم از نوع تكست باشه احتمالا از نوع تاريخ نيست.

alicomputer
پنج شنبه 30 آبان 1387, 08:39 صبح
سلام دوست عزیز
من این روش رو خودم امتحان نکردم ولی به احتمال 99% جواب میده

select * from sabtenam where Date>='" & MaskEdBox4.Text & "' and Date <='" & MaskEdBox5.Text & "' union select * from sabtenam where Date2>='" & MaskEdBox4.Text & "' and Date2 <='" & MaskEdBox5.Text & "'"

لطفا خبر بده !
پیغام
[
cannot use memo, ole , or hyperlink object field 'pic' in the select clause of a union query.
من در فرم ثبت نامم از استفاده کردم (binary)memo , ole

alicomputer
پنج شنبه 30 آبان 1387, 08:41 صبح

برای ذخیره تاریخ در بانک datatype را از نوع text انتخاب کردم

mpmsoft
پنج شنبه 30 آبان 1387, 09:41 صبح
لابد Union نمی تونه فیلدهای OLE رو انتخاب بکنه دیگه

alicomputer
پنج شنبه 30 آبان 1387, 11:24 صبح
لابد Union نمی تونه فیلدهای OLE رو انتخاب بکنه دیگه

حالا من چی کار کنم .........

reza_mn
پنج شنبه 30 آبان 1387, 13:10 عصر
دوست عزیز من تو برنامه هام به این شکل عمل میکنم و جواب هم میده
برای کارکرد صحیح between ، فیلدها رو نامریک در نظر بگیر و تاریخها رو بصورت عددی ذخیره کن مثلا برای 87/10/11 بنویس 871011 ( به کمک یه تابع کوچک میتونی این دو تا رو به هم تبدیل کنی ) .

alicomputer
شنبه 09 آذر 1387, 19:41 عصر
حالا به نظر شما من چی کار کنم