PDA

View Full Version : scanتصاویر در asp.net

jannati
سه شنبه 05 آبان 1383, 10:31 صبح
با سلام
من یک برنامه دارم که میخوام تو یه قسمتش یک سری سند scanبشه و بعد ضمن uploadروی سرور آدرسش تو دیتابیس ذخیره بشه.بدون اینکه کاربر در نام گذاری فایلها دخالت داشته باشه.
مشکل من تو قسمت scanاست.میخواستم بدونم چطور در ASP.NETاینکار رو میشه کرد؟Componentخاصی داره یا با کدهای خودش میشه اینکار رو کرد؟اگر کسی چیزی میدونه لطفا راهنمایی کنه.ممنون میشم. :oops:

jannati
شنبه 09 آبان 1383, 14:07 عصر
من اینکار رو با vbانجام داده ام.حالا میتونم به صورت یک فایل اجرایی ازش در برنامه های وبم استفاده کنم؟ :(

Vahid_Nasiri
شنبه 09 آبان 1383, 18:20 عصر
خیر. سوال شما مانند این است که آیا می شود از ایران توسط یک برنامه تحت وب asp.net با محدودیت های امنیتی و دسترسی کم به منابع کامپیوتر سرور ، عکسی را در یک سرور در کانادا اسکن کرد؟!

faramarz_s
شنبه 09 آبان 1383, 19:14 عصر
حالا فرض بفرمایید که در بخش دبیرخانه کارمندی بخواهد اسکن دستی خود را که با نرم افزار مشخصی انجام می داده و فایلی را بر روی هارد خویش ذخیره می کرده است اکنون با کلیک بر روی باتنی مشخص انجام دهد و در من با اتمام اسکن تصویر بصورت خدوکار به سرور منتقل شود :متفکر:
فرض ما هم بر این است که به وی آموزش داده شده که اسکنر باید نصب باشد.
خالی نباشد و ....
این چطوره؟ :sunglass:
اگه نشه که خیلی محدودیت بزرگیه :strange: :confy2:

Vahid_Nasiri
شنبه 09 آبان 1383, 20:20 عصر
شبیه به این کار انجام شدنی است:
1- اسکن جدا انجام شود.
2- فایلها در یک فولدر ریخته شود.
3- یک نفر مسؤول آپلود فایلهای اسکن شده به سرور شود (و شده :wink3: ).

jannati
یک شنبه 10 آبان 1383, 09:12 صبح
از همتون ممنونم :mrgreen:

faramarz_s
یک شنبه 10 آبان 1383, 19:19 عصر
یادمه در مشاوره امکانسجی پروژه یک مطلبی فرموده بودید که اونها پول می دهند تا چیزی را که دلشان می خواهد ببینند :D
حتا اگر خنده دار یا نشدنی باشد :mad: :sunglass:
متاسفاه دقیقا سناریوی فوق را خواسته اند!
آخه من که دسترسی به کد منبع برنامه اسکنر ندارم که این کارا را بکنم :strange: :confy2:

Vahid_Nasiri
یک شنبه 10 آبان 1383, 19:52 عصر
شما هم می تونید کمی در این زمینه ایشان را موعظه کنید. :wise1:
http://forums.aspfree.com/archive/t-17713

There's no way an ASP.NET enabled webserver is going to be able to respond to your scanners (plugged into a client computer)

و در ادامه ایشون با شک و تردید پیشنهاد ساخت *وب سرویس* را داده اند.
==========
برای کار با اسکنر کامپوننت و اکتیوایکس زیاد هست ولی تمام اینها کلاینت ساید هستند.