PDA

View Full Version : یادگیری php

milade
چهارشنبه 29 آبان 1387, 14:08 عصر
می دونم که دست مدیرا رفته برای"حذف این پست" اما شکیبا باشید!:قهقهه::بوس:
سلام
طراح وب(asp.net)و زبانم(vb.net)هست و نسبتا با تکنولوژی های دنیا به روز ام
اما...
حالا می خوام php رو در حد تحلیل کدها یاد بگیرم(برا استفاده در .net).
ایا کسی هست که بگه میزان اسون یا سخت بودن php نسبت به asp.net چه قدره؟
ایا سختتره؟
ایا تا بیایم یادش بگیریم مثل asp.net هست که بیش از 100000 کلاس ناشناخته داره؟
ایا این برانمش دیباگر داره؟
ممنون از توضیحاتی که میدید!:بوس::گیج::لبخند::قلب:

yaqubian
چهارشنبه 29 آبان 1387, 14:45 عصر
دوست عزیز
یادگیری هر مطلبی به خود آدم بستگی داره! در یادگیری یه زبون خارجی مثل انگلیسی می گن یادگیری اولیش خیلی سخته ولی واسه بقیه زبونها خیلی آسونتره! چون خیلی چیزها داخلش تکرار می شه! چه از نظر املایی یا چه تلفظ و خیلی چیزهای دیگه!
در مورد برنامه نویسی هم اعتقاد من همینه! چون شما پایه برنامه نویسی و تجربه قبلی دارید یادگیری php خیلی آسون به نظر می رسه اما چون شما VB کار هستید باید پایه C تون رو یه مقدار قویتر کنید. چون دستوارت php خیلی شبیه زبان C.
شما شروع کنید بچه های این تالار هم قول می دن کمکتون کنن.
موفق باشید

milade
چهارشنبه 29 آبان 1387, 15:21 عصر
سلام استاد یعقوبیان
اولا خوشم اومد که مدیر فروم هم که هستید خودتون رو بالا نمی گیرید(به همه پستها میرسید!).
در ضمن اگه میشه بگید ایا دیباگر داره؟
ایا محیط Design هم داره یا فقط کد نویسی؟
ممنون میشم یه خورده اطلاعات کاملتری بدید(از php بگید)

yaqubian
چهارشنبه 29 آبان 1387, 18:34 عصر
دوست عزیز
همه مدلش رو داریم. بسته به نوع editor ی که انتخاب می کنید تفاوت می کنه. البته باید یادتون باشه که php کامپایلر نداره بلکه مفسر داره.
البته شما که دات نت کار هستید می تونید از نسخه VS PHP استفاده کنید. یعنی دقیقا همون محیط Visual studio و استفاده از امکانات اون اما این دفعه با یه پراجکت php.
موفق باشید

musiox
چهارشنبه 29 آبان 1387, 21:24 عصر
ببینید بد نیست: http://www.php-compiler.net/doku.php

spsgorgan
چهارشنبه 29 آبان 1387, 21:55 عصر
یادگیریش برای کسانیکه با سینتکس c++ آشنا باشند در حد 3 روز طول میکشه . فوق العاده است این زبان. من که به .net ترجیهش میدم

milade
پنج شنبه 30 آبان 1387, 18:59 عصر
ای بابا
کلی وقت پیش تا 30% سی شارپ رو یاد گرفتم حالا هم باید برم c++ هر چند تفاوتی نداره
راستی این زبان perl هم چیزی هست یا نه؟(اخه فهمیدم php مجموع prel و C هست)
ممنون از اساتید

vahid4134
پنج شنبه 30 آبان 1387, 19:14 عصر
ای بابا
کلی وقت پیش تا 30% سی شارپ رو یاد گرفتم حالا هم باید برم c++ هر چند تفاوتی نداره
راستی این زبان perl هم چیزی هست یا نه؟(اخه فهمیدم php مجموع prel و C هست)
ممنون از اساتید
perl هم زبان قدرتمندی هست که اونم سی بیس
php هم core ش سی هست و باز سی بیس هست

yaqubian
جمعه 01 آذر 1387, 19:13 عصر
دوست عزیز
http://www.shabakeh-mag.com/Articles/Show.aspx?n=1003422
http://www.forum.microrayaneh.com/viewtopic.php?f=9&t=354
دو تا لینک در ادامه فرمایشات آقا وحید.
موفق باشید

مهران رسا
شنبه 02 آذر 1387, 09:42 صبح
ببخشید یک سوال فرعی :

php توسط کدوم کمپانی Support میشه ؟!

meysamm
شنبه 02 آذر 1387, 10:04 صبح
php یک زبان opensource هستش که توسط مرجع رسمی اون یعنی www.php.net (http://www.php.net) پشتیبانی میشه! دستورات این زبان از خانواده زبان های C هست البته با کمی تفاوت برای ساده کردن کار!

مثلا در زبان php شما هیچ نیازی به تعریف متغیر ها ندارید!

اگر علاقه مندید که برنامه های شما OO باشند باید از نسخه 5 به بعد استفاده کنید!

یکی از برتری های اصلی php نسبت .net اینه که به صورت cross platform ارائه میشه یعنی روی ویندوز ، لینوکس و حتی مک هم قابل اجراست! البته اکثر برنامه نویس های php ترجیح میدن که برنامه هاشون رو رویه سرورهای لینوکس قرار بدن!

معمولا همراه با php از بانک اطلاعاتی mySQL که اون هم رایگان هست استفاده میکنن!

راستی یادم رفت بگم که برای اجرای php نیاز به Apache سرور دارید!

برای شروع هم میتونید از لینک زیر کمک بگیرید!
http://webfocus.ir/portal/introduction-to-php-part-one-installing-xampp.html

yaqubian
شنبه 02 آذر 1387, 13:42 عصر
دوست عزیز

در php مثل vb متغیرها صریح تعریف می شن. البته می شه نوع هم واسشون تعریف کرد. بستگی به کار شما داره!
موفق باشید

vahid4134
شنبه 02 آذر 1387, 15:29 عصر
php یک زبان opensource هستش که توسط مرجع رسمی اون یعنی www.php.net (http://www.php.net) پشتیبانی میشه! دستورات این زبان از خانواده زبان های C هست البته با کمی تفاوت برای ساده کردن کار!

اگر علاقه مندید که برنامه های شما OO باشند باید از نسخه 5 به بعد استفاده کنید!

یکی از برتری های اصلی php نسبت .net اینه که به صورت cross platform ارائه میشه یعنی روی ویندوز ، لینوکس و حتی مک هم قابل اجراست! البته اکثر برنامه نویس های php ترجیح میدن که برنامه هاشون رو رویه سرورهای لینوکس قرار بدن!

معمولا همراه با php از بانک اطلاعاتی mySQL که اون هم رایگان هست استفاده میکنن!

راستی یادم رفت بگم که برای اجرای php نیاز به Apache سرور دارید!

برای شروع هم میتونید از لینک زیر کمک بگیرید!
http://webfocus.ir/portal/introduction-to-php-part-one-installing-xampp.html
در تکمیل فرمایشات ایشون. هسته php توسط شرکت zend ارایه شده
اطلاعات کامل هم در ویکی
http://en.wikipedia.org/wiki/PHP

مهران رسا
یک شنبه 03 آذر 1387, 10:27 صبح
لطفاً در مورد ضعف های php هم صحبت کنید . :لبخندساده:

I,Nobody
یک شنبه 03 آذر 1387, 10:54 صبح
ببخشید یک سوال فرعی :

php توسط کدوم کمپانی Support میشه ؟!
يك سوال فرعي ديگه :
لينوكس توسط كدوم كمپاني ساپورت ميشه؟
جواب سوال فرعي فوق :
لينوكس توسط كمپاني واحدي ساپورت نميشه و هر شخص حقيقي يا حقوقي مي تونه در توسعه لينوكس نقش داشته باشه و گرو ها و كمپاني هاي متعددي با فراهم كردن قابليت هاي و امكانات و توسعه لينوكس، نسخه هايي براي استفاده فراگير كاربران جهان ارائه دادند

I,Nobody
یک شنبه 03 آذر 1387, 11:12 صبح
لطفاً در مورد ضعف های php هم صحبت کنید . :لبخندساده:
موافقم.
شايد بهتر باشه شما شروع كنيد.
معمولاً منتقدين بهتر ميتونن نقاط ضعف رو ببينند.

vahid4134
یک شنبه 03 آذر 1387, 21:25 عصر
یکی از ضعفهای php در پشتیبانی نکردن در utf-8 هست که در نسخه 6 اصلاح میشه
در کل ضعفهای php در مقوله خودش بسیار کم خواهد شد. به نظر خیلی از منتقدین php6 غولی خواهد بود که با ورودش php از سایر رقباش بسیار پیشی میگیره .
البته اگر می خوایید نظر بدید یادتون نره که php برای وب هست.

yaqubian
دوشنبه 04 آذر 1387, 09:21 صبح
دوست عزیز
در ادامه فرمایشات آقا وحید، بد نیست نیگاهی به php6 داشته باشید:
http://www.corephp.co.uk/archives/19-Prepare-for-PHP-6.html
موفق باشید

I,Nobody
دوشنبه 04 آذر 1387, 10:09 صبح
دوست عزیز
در ادامه فرمایشات آقا وحید، بد نیست نیگاهی به php6 داشته باشید:
http://www.corephp.co.uk/archives/19-Prepare-for-PHP-6.html
موفق باشید
با توجه به تغييرات ذكر شده در لينك مذكور، ميشه گفت PHP6 يك ايده انقلابي داره و سعي بر برچيده كردن كدها و برنامه هاي قديمي PHP مخصوصاً برنامه هايي كه با ورژن هاي قبل از 5 نوشته شده اند داره.
البته با توجه به قابليت هاي قابل ملاحضه اي كه قرار داده، من مشتاقم كه از اين ورژن استفاده كنم ولي 3 مشكل وجود داره :
1- تا همه سرورها شروع به نصب اين ورژن كنند، زمان زيادي صرف ميشه
2- كلاس ها و فانكشن هايي كه قبلاً يكبار نوشتم و توي برنامه هاي جديد فقط ازشون استفاده مي كنم، نياز به بازسازي دارند
3- اكثر برنامه هاي نوشته شده قبلي ام بايد بازسازي بشن

البته احتمالاً اين مشكل در ابتداي كار اپيدمي خواهد شد

vahid4134
دوشنبه 04 آذر 1387, 10:48 صبح
با توجه به تغييرات ذكر شده در لينك مذكور، ميشه گفت PHP6 يك ايده انقلابي داره و سعي بر برچيده كردن كدها و برنامه هاي قديمي PHP مخصوصاً برنامه هايي كه با ورژن هاي قبل از 5 نوشته شده اند داره.
البته با توجه به قابليت هاي قابل ملاحضه اي كه قرار داده، من مشتاقم كه از اين ورژن استفاده كنم ولي 3 مشكل وجود داره :
1- تا همه سرورها شروع به نصب اين ورژن كنند، زمان زيادي صرف ميشه
2- كلاس ها و فانكشن هايي كه قبلاً يكبار نوشتم و توي برنامه هاي جديد فقط ازشون استفاده مي كنم، نياز به بازسازي دارند
3- اكثر برنامه هاي نوشته شده قبلي ام بايد بازسازي بشن

البته احتمالاً اين مشكل در ابتداي كار اپيدمي خواهد شد
درسته
اما باید درست فکر کرد. همیشه به روز باشید.
این مشکلی هست که توی ایران وجود داره. هنوز هم بعضی از سرورها php4 روشون نصب هست. البته به خاطر مدیران سرور نیست. به خاطر کسایی هست که دارن از سرور استفاده می کنند. مدیر سرور هم بر اساس نیاز یک بسته ای رو نصب می کنه.
در ضمن تغییرات در اسکریپتها آنچنان زیاد هم نیست.
من که با ورود نسخه 6 حداقل یک ماه بعد به نسخه 6 کوچ می کنم.

I,Nobody
دوشنبه 04 آذر 1387, 11:04 صبح
درسته
اما باید درست فکر کرد. همیشه به روز باشید.
این مشکلی هست که توی ایران وجود داره. هنوز هم بعضی از سرورها php4 روشون نصب هست. البته به خاطر مدیران سرور نیست. به خاطر کسایی هست که دارن از سرور استفاده می کنند. مدیر سرور هم بر اساس نیاز یک بسته ای رو نصب می کنه.
در ضمن تغییرات در اسکریپتها آنچنان زیاد هم نیست.
من که با ورود نسخه 6 حداقل یک ماه بعد به نسخه 6 کوچ می کنم.
در اينكه بايد هميشه به روز باشيم شكي نيست.
من كه با تغييرات داده شده در PHP6 خيلي حال كردم و فكر مي كنم خيلي تغييرات مفيدي هستند.
ولي گاهي اوقات به روز شدن، ممكنه زمان زيادي رو از ما بگيره ولي اگر گام به گام تغييرات انجام ميشد، شايد بهتر بود.
ضمناً بحث من سر به روز بودن خودم نيست. بحث سر به روز بودن يزنامه ها هست.
شما فرض كن يك مهندس عمران هميشه سعي كنه با امكانات و معماري هاي جديد خودش رو به روز كنه.
ولي آيا مي تونه به سرعت كلي تغييرات بنيادي توي ساختمان هايي كه ساخته بده؟

در هر صورت تغييرات مذكور در ورژن 6 بايد انجام مي شد ولي تغييرات تحميلي و جابرانه اي داره كه بهتر بود قدم به قدم انجام بشه(نظر من بود)

vahid4134
دوشنبه 04 آذر 1387, 11:48 صبح
در اينكه بايد هميشه به روز باشيم شكي نيست.
من كه با تغييرات داده شده در PHP6 خيلي حال كردم و فكر مي كنم خيلي تغييرات مفيدي هستند.
ولي گاهي اوقات به روز شدن، ممكنه زمان زيادي رو از ما بگيره ولي اگر گام به گام تغييرات انجام ميشد، شايد بهتر بود.
ضمناً بحث من سر به روز بودن خودم نيست. بحث سر به روز بودن يزنامه ها هست.
شما فرض كن يك مهندس عمران هميشه سعي كنه با امكانات و معماري هاي جديد خودش رو به روز كنه.
ولي آيا مي تونه به سرعت كلي تغييرات بنيادي توي ساختمان هايي كه ساخته بده؟

در هر صورت تغييرات مذكور در ورژن 6 بايد انجام مي شد ولي تغييرات تحميلي و جابرانه اي داره كه بهتر بود قدم به قدم انجام بشه(نظر من بود)
شاید توی مقوله های دیگه اینطور باشه اما توی این زمینه به روز بودن باید در کمترین زمان ممکن انجام بگیره دلیلش هم کاملا مشخص هست. امنیت امنیت امنیت. البته بحثهای پشتیبانی و optimize بودن و ... به کنار.
کوچ کردن از php5 به php6 کار سختی نیست. تغییرات به ساختار php5 انچنان شدید نیست که زمان زیادی رو ببره. البته کوچ کردن از php4 صد البته خیلی سنگین هست.

I,Nobody
دوشنبه 04 آذر 1387, 12:35 عصر
شاید توی مقوله های دیگه اینطور باشه اما توی این زمینه به روز بودن باید در کمترین زمان ممکن انجام بگیره دلیلش هم کاملا مشخص هست. امنیت امنیت امنیت. البته بحثهای پشتیبانی و optimize بودن و ... به کنار.
کوچ کردن از php5 به php6 کار سختی نیست. تغییرات به ساختار php5 انچنان شدید نیست که زمان زیادی رو ببره. البته کوچ کردن از php4 صد البته خیلی سنگین هست.
قطعاً همينطور هست.
البته من برنامه هاي زيادي دارم كه با PHP4 نوشته شدن و با PHP5 هم كار ميكنن.ولي فكر كنم بهتره هر چه زودتر نسخه منطبق با PHP6 شون رو آماده كنم و با توجه به زمان آزاد كمي كه دارم و پروژه هايي كه دستم هستند، گمون نكنم به سرعت بتونم انجامش بدم.

در هر حال من فكر كنم بحث تاپيك داره كمي منحرف ميشه.
ديگه سعي مي كنم نظري ندم