PDA

View Full Version : طراحي ماژول دسترسي به Data

parmila
چهارشنبه 29 آبان 1387, 16:12 عصر
سلام به دوستان عزيز .
من شرح اين ماژول رو براتون مي فرستم . ازتون ممنون مي شم كه كمكم كنين.
ايجاد يك ماژول استاندارد جهت استفاده در پروژه هاي ترم افزاري به طوري كه تمامي عمليات لازم جهت كار با پايگاه داده هاي Access و Sql Server در داخل لايه هاي استاندارد كار با داده در داخل ماژول مذكور قابل پياده سازي باشد. استاندارد ماژول تهيه شده همراه با راهنماي استفاده از ماژول مورد نياز است.
- تمامي عمليات و اقدامات لازم جهت مديريت منابع Server در موقع اجراي نرم افزار به عهده ماژول است.
- ابزار كمكي جهت پيكربندي نرم افزار در هنگام استفاده از ماژول مورد نياز است (نرم افزار تحت ويندوز كمكي)
كه در نهايت به صورت يك dll درآيد.

yasmeen
چهارشنبه 29 آبان 1387, 16:25 عصر
می توانی از ماژولهای آماده که در سایت www.irandnn.ir موجود است استفاده کنی

kiosksoft
چهارشنبه 29 آبان 1387, 17:18 عصر
من یه ماژول نوشتم که تقریبا اکثر عملیات روی یک database رو انجام میده,

اما با access کار نمیکنه ... برای database های sqlserver , oracle و informix و ODBC هستش .

اگه خودتون میتونید ,برای access رو بهش اضافه کنید, بگید که سورسش رو همینجا براتون بزارم(یا اینکه از همون ODBC استفاده کنید). خودتون میتونید به عنوان یک dll ازش استفاده کنید.
نمونه توابعش رو اینجا میتونید ببینید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=126978
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=619108

کلیه توابع, summary به زبان فارسی براشون گذاشتم ,پس برای استفاده از اون مشکلی نخواهید داشت.

parmila
شنبه 02 آذر 1387, 09:33 صبح
از بابت راهنمايي تون خيلي ممنونم.
با توجه به اينكه طراحي اين ماژول خيلي برام حياتيه، اگه ممكنه سورس برنامه اي كه مي گفتين برام بفرستين.

kiosksoft
شنبه 02 آذر 1387, 09:41 صبح
چشم,
فقط الان نمیتونم ,تو الکامپ هستم.

parmila
شنبه 02 آذر 1387, 11:15 صبح
خيلي ممنون. كي مي تونين برام بفرستين. من همچنان منتظرم.

parmila
شنبه 02 آذر 1387, 11:35 صبح
من تو اين سايت ماژولي در اين مورد پيدا نكردم.در ضمن من سورسشو احتياج دارم

Saber_Fatholahi
یک شنبه 03 آذر 1387, 01:49 صبح
من تو اين سايت ماژولي در اين مورد پيدا نكردم.در ضمن من سورسشو احتياج دارم

ببین دوست من سورس کدی که میخوای توی سایت AspAlliance می تونی پیداش کنی من دیدم خیلی کامله اگه پیداش کردم اپلود می کنم همینجا

parmila
یک شنبه 03 آذر 1387, 08:36 صبح
ببین دوست من سورس کدی که میخوای توی سایت AspAlliance می تونی پیداش کنی من دیدم خیلی کامله اگه پیداش کردم اپلود می کنم همینجا

من يه نگاهي به اين سايت انداختم، اما چيزي كه مد نظرم بود پيدا نكردم. اگه شما قبلا ديده باشين با يه نگاه يادتون مي افته، خيلي ممنون مي شم اگه برام بفرستين.

Saber_Fatholahi
یک شنبه 03 آذر 1387, 09:38 صبح
من يه نگاهي به اين سايت انداختم، اما چيزي كه مد نظرم بود پيدا نكردم. اگه شما قبلا ديده باشين با يه نگاه يادتون مي افته، خيلي ممنون مي شم اگه برام بفرستين.
با سلام دوباره
دوست من این لینک (http://aspalliance.com/837_Implementing_a_Data_Access_Layer_in_C)اون صفحه امیدوارم به کارت بیاد من اینارو پیاده سازی کردم که توی همین پست میتونی دانلودش کنی

behnam_fagih
سه شنبه 26 آذر 1387, 12:47 عصر
سلام
من دو تا کلاس خیلی کامل و مفصل برای این کار نوشتم توی VB.Net. که تقریبا همه کارهای ارتباط با پایگاه داده رو انجام می ده و با SQL Server جواب می ده.
تولید دستور SELECT
تولید دستور INSERT
تولید دستور UPDATE
تولید دستور DELETE
تولید انواع Scalar Query
کار با VIEW ها
کار با STORED PROCEDURE ها
و ...
این کلاسها طوری نوشته شدن که از انعطاف پذیری خیلی بالایی برخودارند.
در ضمن طوری طراحی شدن که وابسته به INTERFACE برنامه نیستن و توی هر نوع پروژه ای جواب می دن. هم WINDOWS APPICATION و هم WEB APPLICATION
من خودم تو پروژه های تجاری خودم از این کلاسها استفاده می کنم.