PDA

View Full Version : سوال: کمک در خصوص گزارش گیری

A_Gh772
پنج شنبه 30 آبان 1387, 18:15 عصر
با سلام
من یه بانک دیتا دارم که توش آمار تعدادی از روزنامه های کشور آورده شده است
حال میخواهم جوری گزارش گیری کنم که به جای اینکه هر کدام از رکورد ها را جداجدا در یک خط نشان دهد ""با توجه به اینکه از هر کدام از روزنامه ها اطلاعات خاص و همچنین تکراری وجود دارد"" نام یک روزنامه را قرار دهد و مجموع اطلاعات مربوط به آن روزنامه را نمایش دهد و همچنین امکان پرینت نیز وجود داشته باشد.

این هم نمونه فایلم

25670

A_Gh772
جمعه 01 آذر 1387, 13:36 عصر
کسی نمیتونه کمکی کنه؟

karmand
یک شنبه 03 آذر 1387, 07:28 صبح
فکر کنم کوار نوع کراستب crosstabمشکل شما را حل کند
ولی توضیح کم داده اید
مگر الان هر رکورد مربوط به یک روزنامه نیست؟

A_Gh772
دوشنبه 04 آذر 1387, 08:32 صبح
ببینید با توجه به تعداد روزنامه ها اگر بخواهیم آخر هر ماه گزارشی کلی داشته باشیم که نام هر روزنامه یک بار ذکر شود اما اطلاعات نمایش داده شده آن مجموع اطلاعات موجود در یک ماه "هرکدام از روزنامه ها" باشد چه باید کرد؟

در حال حاضر نام هر روزنامه به تعداد رکورد های موجود با اطلاعات موجود در همان رکورد گزارش گیری می شود.

مهدی قربانی
دوشنبه 04 آذر 1387, 21:52 عصر
سلام
دوست عزيز شما بايد از گزارش باقابليت Group ايجاد كنيد ، با استفاده از ويزارد Report‌ و انتخاب فيلد نام روزنامه به عنوان فيلد گروه مي تونيد گزارش مورد نظرتون رو تهيه كنيد .

A_Gh772
چهارشنبه 06 آذر 1387, 22:15 عصر
دوست عزیز با توجه به تازه کار بودن من میشه یه کم بیشتر توضیح بدید یا یه نمونه برام بزارید؟
واقعا ممنون میشم:خجالت:

karmand
پنج شنبه 07 آذر 1387, 07:08 صبح
کواری که درست کرده اید را ادامه دهید درست است
از جدول نام روزنامه که نام را آورده اید
از جدول اصلی بقیه فیلدها را بیاور و بجای group انهایی که باید جمع شوند را sum کن انهایی که تکراری هستند را first کن و.....
همان گونه که قبلا گفتم با کواری از نوع crosstab کار کن تا اینگونه گزارشها را بگیری