PDA

View Full Version : سوال: شبکه و برنامه نویسی

vahed_2009
پنج شنبه 30 آبان 1387, 18:32 عصر
سلام بچه ها
من یه برنامه با C# و با دیتابیس sql server2005 نوشتم میخواستم این برنامه رو روی دو pc که یکی sever و دیگری client هستش و بروی هر pc فرم مربوط به خودش استفاده میشه و این دو فرم دیتابیس مشترکی با همدیگر دارند می خواستم بدونم اینا رو آیا باید به صورت p2p شبکه کنیم connection های داخل c# که با دیتابیس برقرار میشه اسم شان رو چی بذارم
منظورم این هستش

sqlconnection cc=new sqlconnection("database=name database;server=localhost
)")

نمی دونم درست نوشتم یا نه ولی منظورم localhost هستش که چی به جاش بنویسم
و چه نرم افزارهایی لازم که نصب بشند تا نرم افزار کار کند هر کی مدونه خواهش میکنم جواب بده خیلی ضروریه

اوبالیت به بو
پنج شنبه 30 آبان 1387, 18:38 عصر
چه نرم افزارهایی لازم که نصب بشند تا نرم افزار کار کند
SQL Server ورژن 7 به بالا

نمی دونم درست نوشتم
خير. پاسخ تويه اين پست:

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=636378&postcount=2

جاي localhost مي تونيد از نقطه هم استفاده كنيد.

vahed_2009
پنج شنبه 30 آبان 1387, 18:46 عصر
وقتی برنامه نصب رو تهیه کردی بعد چطوری میتونی به جای localhost یه اسم دیگه بگذاری؟
اسمش رو بگذاریم یا ip سرور رو؟

Alen
پنج شنبه 30 آبان 1387, 22:20 عصر
وقتی برنامه نصب رو تهیه کردی بعد چطوری میتونی به جای localhost یه اسم دیگه بگذاری؟
اسمش رو بگذاریم یا ip سرور رو؟

می تونی کانکشن استرینگ رو داخل app.config تعریف کنی و بعد اینکه نصبش کردی اسم سرور رو اونجا تعیین کنی
تا اونجا که میدونم در شرایط عادی خیلی فرقی نمیکنه ip بگذاری یا اسم

CYCLOPS
شنبه 02 آذر 1387, 05:13 صبح
اگر اشتباه نکنم تو همچین مواردی روی سیستمی که بانک روش نیست و میخوای از بانک جای دیگه استفاده کنی باید Connectivity Commponent رو از قسمت Tools توی نصب SQL نصب کنی و به هیچ چیز دیگه ای احتیاج نداری (یه خود SQL نیازی نداری ) میمونه رشته ی اتصال که obalitjoOon بهترین و کامل ترین راه رو گفتن . . . ( من از همین راه رفتم راحت جواب داد )
در مورد اسم یا آی پی سرور اینجور که من تست کردم فرقی نداره هر دو تاش جواب میده
موفق باشید

vahed_2009
شنبه 02 آذر 1387, 10:40 صبح
app.config تو کدو قسمت قرار داره
vahed_2009
شنبه 02 آذر 1387, 10:41 صبح
اگر اشتباه نکنم تو همچین مواردی روی سیستمی که بانک روش نیست و میخوای از بانک جای دیگه استفاده کنی باید Connectivity Commponent رو از قسمت Tools توی نصب SQL نصب کنی و به هیچ چیز دیگه ای احتیاج نداری (یه خود SQL نیازی نداری ) میمونه رشته ی اتصال که obalitjoOon بهترین و کامل ترین راه رو گفتن . . . ( من از همین راه رفتم راحت جواب داد )
در مورد اسم یا آی پی سرور اینجور که من تست کردم فرقی نداره هر دو تاش جواب میده
موفق باشید

می تونی در موردش بیشتر توضیح بدی؟

Alen
شنبه 02 آذر 1387, 18:18 عصر
از منوی project->yourprojectname properties
برو به قسمت setting اونجا یه اسمی بده (مثل connectionstring1) و سپس مقدار رو
به روش زیر هم میتونی بهش دسترسی داشته باشی تو برنامه

string sc=Properties.Settings.Default.connectionstring1

CYCLOPS
یک شنبه 03 آذر 1387, 06:13 صبح
می تونی در موردش بیشتر توضیح بدی؟

زمانی که فایل اجرایی برنامت روی یک سیستمه و بانکت هم روی یک سیستم دیگه برای اتصال سیستمی که فایل اجرایی برنامت روشه به بانکت باید بری در قسمت نصب اسکیو ال بعدشم Tools و Connectivity Commponent رو تیک بزنی و نصب کنی (روی سیستمی که فایل اجرایی اونجاست نه جایی که بانک هست ) اینجوری فایل اجراییت با یه رشته ی درست میتونه به یه بانک تحت سرور متصل بشه

در مورد رشته اتصال رشته ی این تاپیک رو تست کن خبرش رو بده

http://barnamenevis.org/forum/showpo...78&postcount=2 (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=636378&postcount=2)

بازم سوالی بود در خدمتیم

CYCLOPS
یک شنبه 03 آذر 1387, 06:17 صبح

دوست عزیز یه مقدار در موردش بیشتر توضیح بدی ممنونت میشم . . .
دلیل اینکه اینجوری استفاده کنیم چیه ؟؟
مزیت خاصی داره ؟؟

CYCLOPS
یک شنبه 03 آذر 1387, 06:19 صبح

دوست عزیز دلیل اینکه اینجوری استفاده کردید چیه ؟؟؟
مزیت خاصی داره ؟؟؟
ممنون میشم یه مقدار بیشتر توضیح بدید . . .:چشمک:

Alen
یک شنبه 03 آذر 1387, 20:12 عصر
دلیل اینکه از app.config استفاده کردم؟
خوب مثل webconfig مهمترین مزیت اینه که connectionstring فقط یه جا تعریف شده و اگه بخوام تغییری بدم همین یه جا تغییرش میدم و همه جا به راحتی ازش استفاده می کنم .در ضمن بعدا به راحتی میتونم رو سیستمی که VS نداره با notepad بازش کنم و به فرض نام سرور رو عوض کنم .
به جای این کار میتونی تو یه فایل text هم همچین کاری رو انجام بدی ولی باید کد بنویسی و از فایلت مقادیر رو بخونی ولی اینجا دسترسی ساده تره

Alen
یک شنبه 03 آذر 1387, 20:18 عصر
زمانی که فایل اجرایی برنامت روی یک سیستمه و بانکت هم روی یک سیستم دیگه برای اتصال سیستمی که فایل اجرایی برنامت روشه به بانکت باید بری در قسمت نصب اسکیو ال بعدشم Tools و Connectivity Commponent رو تیک بزنی و نصب کنی (روی سیستمی که فایل اجرایی اونجاست نه جایی که بانک هست ) اینجوری فایل اجراییت با یه رشته ی درست میتونه به یه بانک تحت سرور متصل بشه

در مورد رشته اتصال رشته ی این تاپیک رو تست کن خبرش رو بده

http://barnamenevis.org/forum/showpo...78&postcount=2 (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=636378&postcount=2)

بازم سوالی بود در خدمتیم

نمیدونم منظورتون رو درست فهمیدم یا نه
ولی من یه exe روی یه سیستم میذارم و پایگاه داده رو رو سرور (کلاینت sql نداره) و به راحتی متصل می شم .
آیا روش من مشکلی ایجاد می کنه؟

CYCLOPS
یک شنبه 03 آذر 1387, 21:07 عصر
من تو یه پروژه بانکم روی سرور بود البته کلاینت هم SQL Express داشت و سرور هم نسخه DEVELOPER ولی واسه کانکت شدن مشکل داشت تا از یه کسی پرسیدم و بهم گفت SQL کلاینت رو کلا پاک کن وبه جاش Connectivity Commponent رو نصب کن منم این کار رو کردم و مشکلم حل شد البته شاید به نسخه ی دات نت فریم ورک هم ربطی داشته باشه
اصولا اگر الان برنامه کانکت هست نباید تو دستگاهی با همین مشخصات هم مشکلی داشته باشه رو یه دستگاه دیگه تست کنید کاملا مشخص میشه

Alen
دوشنبه 04 آذر 1387, 19:28 عصر
راستش من با delphi و sql server 2000 زیاد این کار رو کرده بودم (رو کلاینت فقط exe ونه sql و روی server خوب طبیعتا sql) همینطور با #C تا به حال مشکلی نداشتم . به نظرم جالب اومد اون بحثتون

CYCLOPS
سه شنبه 05 آذر 1387, 05:33 صبح
در هر حال سوادم انقدر جواب داد الان برای خودم هم جالب شده که بدون Connectivity Commponent هم جواب میده یا نه ؟؟ . . .
سعی میکنم تست کنم نتیجش رو بگم
اگر کسی از دوستان عزیز هم میدونه راهنمایی کنه ممنون میشم.