PDA

View Full Version : سوال در مورد IP

twelve
پنج شنبه 30 آبان 1387, 22:02 عصر
سلام 2 تا سوال دارم از دوستان :

1- هر فردی که به اینترنت متصل میشه یه ip دریافت میکنه ، این ip میتونه valid یا invalid باشه ، سوال من اینه که آیا میشه دو نفر همزمان با ip مشابه به اینترنت متصل بشن ؟! به فرض اینکه این دو نفر هر جای جهان میتونن باشن !!

2- من میخوام کاربرانی که به سایت وارد میشن رو تفکیک کنم ، چه این کاربر عضو شده باشه چه نشده باشه ، به نظر شما بهترین شناسه ای از هر کاربر که میشه مطمئن بود مختص اون کاربر هست و همزمان کاربر دیگه ای اون شناسه رو نمیتونه داشته باشه چی هست که در بانک ذخیره کنم ؟! نظر خودم Session ID هست ولی نمیدونم بهینه ترین هست یا نه.

mahdi_farhani
پنج شنبه 30 آبان 1387, 22:34 عصر
1-بله
2-بستگی داره برای چه مدت میخواهی این کاربر شناس باشه ؟
چیزی که به نظر من میرسه که یک GUID براش بسازی و تو کوکی ذخیره کنی

twelve
پنج شنبه 30 آبان 1387, 23:30 عصر
بستگی داره برای چه مدت میخواهی این کاربر شناس باشه ؟

از زمانی که وارد سایت میشه و شروع به Navigation میکنه تا زمانی که صفحه سایت رو می بنده ، و هیچ صفحه ای از سایت رو باز نگه نداشته باشه. من میخوام سیستمی شبیه به کاربران آنلاین طراحی کنم ، با این تفاوت که کاربران آنلاین در اینجا همه کاربرانی هستند که دارن سایت رو می بینن که شامل کاربران رجیستر شده و رجیستر نشده هستن.

چیزی که به نظر من میرسه که یک GUID براش بسازی و تو کوکی ذخیره کنی
نمیدونم منظورتون از Guid چیه آقا مهدی، با توجه به توضیحی که دادم باز هم این روش رو پیشنهاد میکنید؟ کمی توضیح میدین من بیشتر متوجه بشم؟!

mahdi_farhani
جمعه 01 آذر 1387, 07:45 صبح
GUID یک شناسه منحصر به فرد است ، که توسط شما تولید میشه . حالا یک جایی باید باشه که این نگه داری کنی
1-Session
2-کوکی
3-ViewState
4-Cache
5-Application
6-Database که پیشنهاد نمیشه

ali_sorouri2005
جمعه 01 آذر 1387, 09:21 صبح
چه جوري بايد guid‌رو ساخت كه منحصر به فرد باشه؟؟

merlin_vista
جمعه 01 آذر 1387, 10:10 صبح
چه جوري بايد guid‌رو ساخت كه منحصر به فرد باشه؟؟

string id= Guid.NewGuid().ToString();

hassanf
جمعه 01 آذر 1387, 10:13 صبح
با کلاس GUID بساز .
خودش منحصر به فرده.

ali_sorouri2005
جمعه 01 آذر 1387, 18:23 عصر
با تشكر از دوستان
مي خواستم ببينم اين guid اصلا تكراري نميشه در طول زمان؟؟؟
عددي كه توليد ميكنه در چه رنجي هستش؟؟؟
آيا ميشه براي توليد اعداد تصادفي در عكس هاي امنيتي از اون استفاده كرد؟؟؟

علیرضا مداح
جمعه 01 آذر 1387, 19:25 عصر
سلام دوست عزیز،

بهتره از همون random() استفاده کنید.

اما این روش(استفاده از کلاس Random) برای تولید مقادیر تصادفی واقعی و ایمن به هیچ عنوان توصیه نمی گردد ، شما بهتر است که از کلاس System.Security.Cryptography.RNGCryptoServiceProvi der بدینمنظور استفاده نمایید ،/