PDA

View Full Version : مشکل با ADO

Rambod
چهارشنبه 06 آبان 1383, 12:25 عصر
سلام
من توی VB یک دیتا‌بیس رو اینجوری باز میکنم:

DB.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\db.mdb;Mode=ReadWrite;Persist Security Info=False"

توی ایکس پی (که ویژوال بیسیک رو هم روی XP ریختم) هیچ مشکلی ندارم و همه چیز درست پیش میره. اما وقتی میخوام Exe برنامه رو توی ویندوز 98 تست کنم، به این خطا بر میخورم:

Runtime Error 3706 ADO could not find the specified provider
حالا این پرووایدر رو چجوری باید همراه با برنامم توی ویندوزهایی که قراره این برنامه توش نصب بشه بریزم؟! آیا dll خاصی رو باید همراه با برنامم اینستال کنم؟!
مرسی

coral
چهارشنبه 06 آبان 1383, 13:52 عصر
یک بار mdac را روی ویندوز خود نصب کنید.

Payam Moradi
چهارشنبه 06 آبان 1383, 14:07 عصر
شما باید Microsoft ActiveX Data Object رو هر سیستمی که برنامه نصب میشه، نصب کنی. البته تمام ویندوزها ورژن 2.0 این درایور رو دارند. ممکنه شما از ورژن ها بالاتر استفاده کرده باشی. پروژه ات رو باز کن و از منوی Project گزینه References رو انتخاب کن. ببین در داخل لیست کدوم ورژن از این درایور تیک خورده.
ضمنا این یک تنها یک دونه Dll نیست. یک برنامه ست آپ داره که میتونی از سایت مایکروسافت دانلود کنی. در سایت به نام Microsoft Data Access Component باید جستجو کنی.
اگر شما از ورژن 2.0 این درایور استفاده کنید توی خود سی دی ویژال بیسیک فایل ست آپش هست. همینطور میتونی از میسر نصب وی بی توی سیستم این فایل رو برداری و با خود برنامه هر جا نصب میشه، اونم نصب کنی. مسیرش اینه : فرضا درایو C

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98\Wizards\PDWizard\Redist
و فایل exe به نام MDAC_TYP.EXE است که این درایور رو نصب میکنه. اگه با پکیج خود وی بی ست آپ درست کنی خودش این درایور رو نصب میکنه. 8)
توجه داشته باش که این ورژن 2.0 ش است. شما ببین از کدوم ورژن استفاده کردی؟ :متفکر:

Rambod
چهارشنبه 06 آبان 1383, 17:49 عصر
آقا پیام حق با شما بود. من از ورژن 2.7 استفاده میکردم. ولی با تغییر دادن اون به ورژن 2 هیچ تغییری در مشکلم حاصل نشد و همچنان اون پیغام خطا رو دریافت میکنم. موقعی هم که میخوام Package درست کنم، میگه نمیتونم Ado رو به اینستالر بچسبونم!
ولی من مشکل رو جور دیگه حل کردم بجای استفاده از Jet 4.0 از Jet 3.51 استفاده کردم و مشکلم حل شد.

Payam Moradi
پنج شنبه 07 آبان 1383, 12:15 عصر
بهر حال خوشحالم مشکل شما هم حل شد.

موفق باشید :flower:

کم حوصله
جمعه 08 آبان 1383, 22:06 عصر
ولی من مشکل رو جور دیگه حل کردم بجای استفاده از Jet 4.0 از Jet 3.51 استفاده کردم و مشکلم حل شد.
دوست عزیز اگر دیتابیس شما اکسس ورژن 97 است حتما از 3.51 استفاده کنید و اگر 2000 یا XP است از 4.0 استفاده کنید !!! :reading:
این مثله را حتما دقت کنید !!! :)

Rambod
شنبه 09 آبان 1383, 00:04 صبح
دیتا بیسم اکسس XP بود که با 3.51 کار نمیکرد برای همین کانورتش کردم به اکسس 97 تا بتونم با 3.51 بهش وصل شم.

hmm
شنبه 09 آبان 1383, 07:18 صبح
شما اگه همون mdac البته نسخه 2.5 به بعدش رو رو 98 نصب میکردید مشکل شما حل میشد
چرا شما میخواهید به عقب برگردید

vbprogramer
شنبه 09 آبان 1383, 11:18 صبح
دوستان سلام
من هم دقیقاْ دو روز پیش به همین مشکل بر خوردم و کلی جلوی کارفرما ضایع شدم :dead:
ولی خدا رو شکر سی دی ویژال رو برداشته بودم و وقتی نصبش کردم مشکل حل شد و اشکال رو انداختم گردن سیستمشون :wink3:

البته من از wise هم برای ساخت ستاپ استفاده کرده بودم و روی سیستم هایی که mdac پایین تر داشته باشه خودش 2.6 رو که من تو برنامه استفاده کردم نصب میکنه ولی باز نمی دونم مشکل از کجاست ؟
البته من هم تو xp برنامه رو نوشتم ولی چون قبلش با 98 شروع شده بود از ورژن jet 3.5 استفاده میکنم
آیا مشکل از همینه ؟

واقعاْ گیج شدم

شاید هم mdac 2.6 رو سیستم درست نصب نشده؟ :متفکر:

شاید هم ......... :متفکر:

vbprogramer
شنبه 09 آبان 1383, 11:25 صبح
در ضمن وقتی از pakage ویژال هم برای ستاپ سازی استفاده میکنم اصلاْ فایلی به اسم mdac رو برام نمی سازه در شاخه suport و موقع نصب برنامه هم mdac نصب نمی شه

Rambod
یک شنبه 10 آبان 1383, 22:38 عصر
سلام! آقا من کلی ضایع شدم! :cry: برنامم توی ویندوز 98 خودم بعد از اینکه از جت 4 تبدیلش کردم به جت 3.5 درست کار میکرد! اما وقتی خواستم برنامه رو تحویل بدم، چشمتون روز بد نبینه!!!!‌نه توی XP نه توی 98 کار نمیکرد و همون Error 3706 رو میداد. خواهش میکنم هر کی میدونه این مشکل رو چجوری باید برطرف کنم، بهم بگه! واقعاً موضوع حیاتیه! :cry:

کم حوصله
یک شنبه 10 آبان 1383, 23:37 عصر
دیتا بیسم اکسس XP بود که با 3.51 کار نمیکرد برای همین کانورتش کردم به اکسس 97 تا بتونم با 3.51 بهش وصل شم.

ما ایرانی ها تا به یک مشکلی بر می خوریم که نمی توانیم حلش کنیم سریع صورت مسئله را پاک می کنیم !!!! :sorry:

Rambod
دوشنبه 11 آبان 1383, 00:24 صبح
خیلی جالبه! به خاطر این حرف شما هم که شده، دوباره از جت 4 استفاده کردم و این دفعه رفتم از سایت مایکروسافت آخرین ورژن MDAC یعنی ورژن 2.8 رو دانلود کردم. و در ویندوز 98 نصبش کردم! گفتم شاید درایور جت میخواد، اون رو هم دانلود کردم! دیگه هر کاری بگین کردم! واقعاً کلافم کرده! الان ساعت 2:30 شبه و من هنوز دنبال راه حل این موضوعم!!! دیگه دارم جوش میارم!!!! :mad:
ولی با همه این کارهایی که انجام دادم، همچنان همون Error رو دریافت میکنم! واقعاً کسی نمیدونه این چرا اینجوری میشه؟! من تا فردا باید برنامه رو تحویل بدم و همچنان این مشکل رو دارم :cry: :cry: :cry: :dead: :mad:

vbprogramer
دوشنبه 11 آبان 1383, 08:05 صبح
رامبد جان سلام
می دونم که شاید برای پاسخ دادن دیگه دیر شده باشه ولی جالبه بدونی من هم مشکل شما رو داشتم
یعنی error 3706
درسته این مشکل مال mdac هست
شما از چی برای ساخت ستاپ استفاده کردین؟
برنامه ستاپ سازی برای نصب ستاپ کامل و درست خیلی در این مورد می تونه مهم باشه
من چند بار امتحان کردم و وقتی که یک ستاپ کامل رو تونستم با wise بسازم دیدم که error بر طرف شد

امیدوارم که مشکل شما هم حل بشه

:mrgreen:

Rambod
دوشنبه 11 آبان 1383, 09:46 صبح
من از خود Packaging وی‌بی استفاده میکنم. ولی موضوع اینه که من از سایت مایکروسافت آخرین ورژن MDAC رو دانلود کردم ولی مشکلم همچنان پابرجاست! من فکر میکنم این MDAC لعنتی درست نصب نمیشه!!! :mad:
در ضمن هنوز دیر نشده! چون تا امروز بعد از ظهر ساعت 4 وقت دارم! فکر میکنم کم‌کم باید به فکر نصب vb روی کامپیوتر‌هایی که میخوام برنامه رو روش بریزم باشم! :mrgreen:
حالا نکته جالبترش اینجاست که من به سایت برنامه‌نویس کفایت نکردم و توی خیلی از این فرومهای کامپیوتری سرچ کردم. خیلی‌ها مشکل من رو داشتند و خیلی‌ها هم جواب اونها رو دادند. اکثراً میگفتند که mdac رو نصب کنی مشکلت حل میشه. ولی طرف بعداً پیغام میداد که mdac رو هم نصب کرده ولی مشکلش همچنان باقیه! :مسخره:

hmm
دوشنبه 11 آبان 1383, 12:07 عصر
اگه میشه اون خط برنامه که اشکال میگیره بهمراه پیغام خطا رو بنویس بیبینیم چی میشه :wink:

Rambod
دوشنبه 11 آبان 1383, 18:14 عصر
سلام! :mrgreen:
من فکر کنم اشکال از MDAC 2.8 بود که سیستمم رو مورد عنایت قرار داده بود! :(
برای همین من ویندوز 98 رو پاک کردم و از اول ریختم (دیگه نمیدونستم چجوری میشه از دست MDAC 2.8 خلاص شد!!!). MDAC 2.1 رو هم دانلود کردم و روی ویندوز 98 ریختم و خوشبختانه مشکلم حل شد! :موفق:

امیدوارم دیگه به همچین مشکلاتی بر نخورم که خیلی پا روی اعصابم گذاشته بود! :wink3:

vbprogramer
دوشنبه 11 آبان 1383, 20:16 عصر
سلام
آره درسته یه راهش این بود که شما ویندوزت رو عوض کنی و mdac 2 یا 2.1 رو نصب کنی چون همون طور که خودت گفته بودی از jet 3.5 استفاده کردی در برنامه
همه از جمله خود من فکر میکنند که jet 3.5 با mdac 2.5 یا بالاتر سازگاره در صورتی که اشتباهه
شما دو راه داشتی یا jet 4 استفاده کنی و یا mdac 2 یا 2.1

البته ناسازگاری MDAC 2.8 با Jet 3.5 روی سیستمی که ویژال نصب باشه مشخص نمی شه دلیل اینکه بعد از نصب ویژال درست کار میکنه همینه 8)

پس نتیجه چی شد ؟
یا MDAC 2.5 به بالا با Jet 4.0 و یا استفاده از MDAC 2.0 با Jet 3.5

انشاالله که موفق باشید :flower:

Rambod
دوشنبه 11 آبان 1383, 21:47 عصر
vbprogrammer جان؟! من که از جت 3.5 استفاده نمیکردم! اون اوایل بله ولی وقتی فهمیدم جت 3.5 رو فقط MDAC 2 ساپورت میکنه از جت 4 استفاده کردم و این مشکلات رو با جت 4 داشتم!

a_roshanfekr2
سه شنبه 12 آبان 1383, 02:23 صبح
این مورد آخری که گفتی مال اینه که توی win98 برای نصب MDAC به DCOM98 احتیاج هست
اگه دقت کرده باشی بعد از اتمام ساخت Package این نکته گزارش می شه

a_roshanfekr2
سه شنبه 12 آبان 1383, 02:27 صبح
این مورد آخری که گفتی مال اینه که توی win98 برای نصب MDAC به DCOM98 احتیاج هست
اگه دقت کرده باشی بعد از اتمام ساخت Package این نکته گزارش می شه

hmm
سه شنبه 12 آبان 1383, 07:03 صبح
همه از جمله خود من فکر میکنند که jet 3.5 با mdac 2.5 یا بالاتر سازگاره در صورتی که اشتباهه

اتفاقا سازگاره من mdac 2.7 رو دارم هم بانکهای 97 کار میکنه هم با بانکهای 2000 هم با بانکهای 2003
مشکل دوستمون احتمالا از چیز دیگه بود

vbprogramer
سه شنبه 12 آبان 1383, 07:29 صبح
اتفاقا سازگاره من mdac 2.7 رو دارم هم بانکهای 97 کار میکنه هم با بانکهای 2000 هم با بانکهای 2003
:متفکر: نمی دونم والا ولی مشکل من که با عوض کردن جت 3.5 حل شد .
راستی شما روی سیستمهای دیگری که ویژال نداشته باشند هم برنامتون رو نصب کردین ؟ error 3706 نداد ؟

شاید هم من اشتباه می کنم ؟ :گیج: :confy2: