PDA

View Full Version : ساختن فایل اجرایی مطلب

mohi_ka2
جمعه 01 آذر 1387, 18:53 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس
کسی هست بدونه که چطور می شه یک فایل نوشته شده با زبان مطلب رو تبدیل به فایل اجرایی کرد ؟؟؟
ویژگی برنامه ی من اینه که تماما از توابع آماده و کتابخانه ی مطلب استفاده کرده .آیا برنامه ی instalshield می تونه تشخیص بده که کدوم توابع کتابخانه ای رو باید اضافه کنه ؟

ممنون :لبخندساده:

mohi_ka2
یک شنبه 03 آذر 1387, 08:42 صبح
کسی نمی دونه من باید چیکار کنم ؟؟؟ :ناراحت::اشتباه:

mohi_ka2
سه شنبه 05 آذر 1387, 08:47 صبح
الووووووووو ... کسی نیست کمکم کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :افسرده::متفکر:

razavi_university
سه شنبه 05 آذر 1387, 23:29 عصر
قبلا در همين سايت در اين مورد سوال شده بود و يكي از مديران جواب داده بود
فكر مي‌كنم نحوه تبديل برنامه نوشته شده در Matlab به يك DLL بود تا بتوان از آن در ساير محيط ها استفاده كرد
البته جزئيات و نحوه كار رو يادم نيست (چون Matlab بلد نيستم و اون تاپيك مربوط به خيلي وقت پيشه) پس بهتره جستجو كنين

razavi_university
سه شنبه 05 آذر 1387, 23:59 عصر
چون فكر كردم كه ممكنه پيداش نكنين خودم جستجو كردم و اون پست رو كه استاد نصيري جواب دادند واستون مي‌گذارم
ارتباط با MathLAB (http://72.232.49.243/forum/showthread.php?t=17554)

البته انگار اين سايت براي ما قابل دسترسي نيست (در واقع براي IP ما) بهتره براي باز كردنش از ف.ي.ل.ت.ر.ش.ك.ن استفاده كنين يا با جستجو http://www.mathworks.com/ combuilder در گوگل سايتهاي مشابهي كه مطلبي مشابه دارند رو پيدا كنيد
البته آدرسي كه در پست بالا وجود داره به اين لينك (http://www.mathworks.com/products/netbuilder/)منتقل شده است.
اگر نتونستين به صفخات فوق دسترسي پيدا كنين بگيد تا همينجا قرار بدم

hmb2a4br
یک شنبه 08 دی 1387, 17:45 عصر
با سلام خدمت این دوست عزیز
با استفاده از مطلب با نسخه های بالاتر از 7.5 می توان فایل اجرایی ساخت. فایل اجرایی ساخته شده بر روی رایانه ای که مطلب روی آنها نصب نیست به شرطی اجرا می شود که
(Matlab Run time(MCRرا روی آن نصب کرده باشید. MCR بعد از نصب مطلب در شاخه زیر قرار می گیرد
C:\MATLAB\toolbox\compiler\deploy\win32
البته اگر شما مطلب را در دروایو دیگر نصب کرده باشید روشن است که باید از درایو مربوطه MCR را برداشته و روی رایانه دیگر اجرا نمایید.
حال برای اجرایی کردن ام فایل خود در پنجره comman wiodow درستورdeploytool را اجرا می کنیم. در این حالت پنجره با عنوان Deployment Tool با زمی شود. از تب های بالا این پنجره ایکون نیو ار کلیک می کنیم. در این حالت پنجره New Deployment Tool باز می شود از پنجره سمت راست این پنجره گزینه windows standalone application را انتخاب می کنید. روبروی گزینه های name و location از این پنجره می توانید نام project و محل ساخته شدن فایل با فرمت prj را مشخص نمایید. نام و محل به صورت پیش فرض به ترتیب Untitled1.prj و C:\Documents and Settings\hashem\My Documents\MATLAB قرار داده شده است. بعد از ok کردن این پنجره به پنجره deploytool باز می گردیم. از اکون های بالای این پنجره گزینه add را انتخاب می کنیم به این ترتیب پنجره ای بازمی شود و محل ام فایل را باید مشخص نمود. پس از add کردن ام فایل مربوطه در قسمت پایین این پنجره مشاهده می شود. بعد از این مرحله از آیکون های بالای این پنجره گزینه bulid the project را انتخاب می کنیم. به این ترتیب بعد از عمل compile کردن دو پوشه با نام های distribdistrib و src در محل نشان داده شده بالا ذخیره می گردد. فایل اجرایی در درون پوشهdistrib می باشد.
اگر برای اولین با این عمل را در مطلب انجام می دهید یک خطا از کابر گرفته می شود. که بایستی بر روی لینک خطای دادشده کلیک کند سپس به پنجره comman wiodow رفته و طبق دستورات آنقد y و عدد 1 وارد می کنیم تا مشکل مربوطه رفع گردد.
یک از دوستان به من گفت با اکسل هم می توان فایلهای مطلب را اجرایی کرد که در صورت که این مطلب را یافتم حتما در اختیار دوستان قرار می دهم. هر چند که فکر نمی کنم GUIمطلب را بتوان با اکسل اجرایی کرد.
با آرزوی موفقیت