PDA

View Full Version : سوال: پيدا كردن بزرگترين عدد يك فيلد

iman2023
شنبه 02 آذر 1387, 08:27 صبح
با سلام. لطفاً تابعي رو معرفي كنيد كه يك فيلد عددي رو به عنوان پارامتر براش بفرستيم و برزگترين عدد اون فيلد رو برگردونه.
با تشكر

amirzazadeh
شنبه 02 آذر 1387, 08:42 صبح
با سلام. لطفاً تابعي رو معرفي كنيد كه يك فيلد عددي رو به عنوان پارامتر براش بفرستيم و برزگترين عدد اون فيلد رو برگردونه.
با تشكر
دوست عزيز تابع MAX همينكارو انجام ميده.
........................
موفق باشيد

iman2023
شنبه 02 آذر 1387, 09:36 صبح
نه نميشه.
من ميخام هر بار كه كاربر دكمه ذخيره رو فشار ميده. بزرگترين شماره فاكتور دربياد تا به اضافه يكش كنم و شماره فاكتور بعدي رو اختصاص بدم.
حالا چطوري از تابع MAX استفاده كنم. يادم مياد قلاً يه تابعي بود كه خيلي راحت اينكارو انجام مي داد ولي MAX نبود تو اسم تابع num هم بود.

amirzazadeh
شنبه 02 آذر 1387, 10:29 صبح
نه نميشه.
من ميخام هر بار كه كاربر دكمه ذخيره رو فشار ميده. بزرگترين شماره فاكتور دربياد تا به اضافه يكش كنم و شماره فاكتور بعدي رو اختصاص بدم.
حالا چطوري از تابع MAX استفاده كنم. يادم مياد قلاً يه تابعي بود كه خيلي راحت اينكارو انجام مي داد ولي MAX نبود تو اسم تابع num هم بود.
دوست من از اين نمونه كمك بگير.با واردنمودن نام نمونه آخرين شماره بعلاوه يك از يك تكست UNBOUND اخذ و وارد فيلد شماره نمونه ميشه.
...........................
موفق باشيد

dadsara
شنبه 02 آذر 1387, 11:01 صبح
نه نميشه.
سلام
این نمونه را ببینید
- به عنوان مثال در فیلد شماره یک عدد بین 100 الی 152 را وارد نمائید باتوجه به اینکه این اعداد وجود دارند مقدار مابقی فیلدها پر می شوند در غیر اینصورت بعد از مشاهده پیام مورد نظر شماره به صفر تبدیل می شود و بعد از پر کردن سایر فیلدها و فشاردادن کلید ذخیره مشاهده می کنید که آخرین عدد موجود در بانک +1 شده و ذخیره می شود

karmand
یک شنبه 03 آذر 1387, 08:47 صبح
اقای دادرس از رکورست استفاده نموده اند که خوب است اما راحتر فرمت را مستقیم به جدول وصل نکن record source زا مساوی

select * from table1 order by field_factor desc
قرار بده حال قبل از رکورد جدید شماره فاکتور را در متغیری ذخیره کن بعد کلید جدید را بزن