PDA

View Full Version : پرینت از فاکتور متغیر

habib1367
شنبه 02 آذر 1387, 15:36 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه فاکتور متغیر دارم ولی نمی دونم چجوری با کریستال ازش پرینت بگیرم
منظورم از فاکتور متغیر اینه که من میخام یه فاکتور برای یه مغازه بنویسم این مغازه ممکنه بعضی وقتا 5 قلم جنس فاکتور کنه بعضی وقتا 10 قلم جنس پس فاکتور ما نمی تونه ثابت باشه و بستگی به تعداد جنسایی که فروشنده فاکتور میکنه فاکتور ما هم بزرگ و کوچیک میشه در ضمن میخام به صورت جدولی هم پرینت کنم یعنی نام جنس قیمت کالا جمع کل
متشکر میشم اگه کمکم کنید

reza1944
شنبه 02 آذر 1387, 22:33 عصر
میتونی یک فرم بسازیی مثل شکل فاکتور و بعد از عکس فرمت رو برای چاپ بفرستی یا از کامپوننت stimol استفاده کنی من خودم برای برنامه ام از روش اول استفاده میکنم

habib1367
یک شنبه 03 آذر 1387, 02:12 صبح
با تشکر ولی آخه فاکتور من ثابت نیست که فرمشو بسازم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن من میخام از کریستال خود vb.netاستفاده کنم
اگه ممکنه یه کم راهنمایی بیشتر
لطفا

reza1944
یک شنبه 03 آذر 1387, 12:07 عصر
به فرض آقای x از فروشگاه شما 5 قلم جنس میخرد این آقا x در یک جدول و محصولات اون در جدول دیگر قرار میگیرد این دو جدول با ارتباط یک به چند به هم وصل است .
در نتیجه فرم ساختن اون و یا گزارش گیری راحت ترین کار ممکنه!

از بانک اطلاعاتی استفاده میکنی ؟
Access or SQL

habib1367
دوشنبه 04 آذر 1387, 12:49 عصر
از بانک اطلاعاتی استفاده میکنی ؟
Access or SQL[/quote]
من از access استفاده میکنم
ولی عزیزم من چند ماهی بیشتر نیست که با وی بی کار می کنم و تقریبا هیچی بلد نیستم یه توضیح جامع میخام اگه ممکنه با چندتا مثال
لطفا
ممنون میشم:افسرده:

davoodrm666_666
دوشنبه 04 آذر 1387, 13:30 عصر
فیلد های مورد نظرتو مثل کد کالا - نام کالا - قیمت و... رو به قسمت Details در کریستال اضافه کن مشکلت فکر کنم حل بشه چون اگر 5 تا رکورد برای یه فاکتور داشته باش خوب 5 سطر برات می یاره اگر هم 10 تا رکورد داشته باشی 10 سطر برات می یاره بستگی به شرطی داره که به کریستال ارسال می کنی

arsalansalar
دوشنبه 04 آذر 1387, 14:43 عصر
فیلد های مورد نظرتو مثل کد کالا - نام کالا - قیمت و... رو به قسمت Details در کریستال اضافه کن مشکلت فکر کنم حل بشه چون اگر 5 تا رکورد برای یه فاکتور داشته باش خوب 5 سطر برات می یاره اگر هم 10 تا رکورد داشته باشی 10 سطر برات می یاره بستگی به شرطی داره که به کریستال ارسال می کنی
توضیحاتی که از دوستمون نقل قول کردم و کاملا انجام بده.
مثال chobin رو هم از لینک زیر ببین(بخش چاپ دیتاگرید و گزارش)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69916&page=8