PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین راه برای جلو گیری از کپی نرم افزار

مهدی رحیم زاده
شنبه 02 آذر 1387, 21:08 عصر
سلام
ما یه نرم افزار طراحی کردیم که قیمتش خیلی پایینه و می خواییم برای جلوگیری از انتشار غیر قانونی اون یه کد فعال ساز براش بزاریم .
پیشنهاد شما برای این کار چیه . از چه الگوریتمی استفاده کنیم.
ما خودمون تصمیم گرفتیم توسط یک SMS کد رو به یه سرور ارسال و بعد کد فعال ساز رو با یک SMS دیگه به اون برنامه ارسال کنیم و بعد از هر ارسال اطلاعات اون کامپیوتر و کد نرم افزار رو توی بانک ذخیره کنیم و بعد اگه کاربر خواست از روی یک سیستم دیگه با اون سی دی که از ما گرفته عملیات فعال سازی رو انجام بده ، برنامه با بررسی بانک و وجود کد اون نرم افزار از فعال سازی اون جلوگیری کنه اما این روش زیاد جالب نیست .
شما چی پیشنهاد می کنید ؟؟؟؟
با تشکر

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 03 آذر 1387, 11:58 صبح
چرا کسی پیشنهادی نمی ده ؟؟؟؟

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 03 آذر 1387, 20:52 عصر
حد اقل بگین روش ما خوبه یانه ؟

rostamkhani
دوشنبه 04 آذر 1387, 01:42 صبح
سلام
دوست عزیز چرا روشی که گفتین زیاد جالب نیست و بدنبال روش بهتری هستین؟

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 04 آذر 1387, 05:48 صبح
چون کاربر همیشه باید یک SMS ارسال کنه و این شاید براش یه نموره سخت باشه.
همین و اینکه میشه الگوریتم قفل گذاری رو بدست آرود .

m110_110
دوشنبه 04 آذر 1387, 08:09 صبح
با سلام
من نمی دونم که چقدر نرم افزارتون براتون مهمه
ولی من یک برنامه برای یک جا نوشتم و برای اینکه اونها نتونند برنامه ی من رو به هر کسی بفروشند تو برنامه یک کد فعال ساز گذاشتم به این صورت که برنامه در اولین اجرا شماره سی پی یو دستگاه رو می گیره و با کمی تغییر به کاربر اعلام می کنه و بعد کاربر با من تماس (یا راه های دیگری) می گیره و کد رو اعلام می کنه تا من در صورت مجاز بودن اون کد رو به یه برنامه دیگه ای می دم و کدی که اون برنامه می خواهد رو بدست می اورم و به اون اعلام می کنم
در اجرا های بعدی برنامه شماره سی پی یو رو با کد وارد شده که در دیتابیس ذخیره شده است چک می کند و در صورت یکسان بودن برنامه اجرا می شود
به این ترتیب کسی نمی تونه بدون اطلاع من برنامه رو ، روی دستگاه دیگری اجرا کند

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 04 آذر 1387, 14:11 عصر
با سلام
من نمی دونم که چقدر نرم افزارتون براتون مهمه
ولی من یک برنامه برای یک جا نوشتم و برای اینکه اونها نتونند برنامه ی من رو به هر کسی بفروشند تو برنامه یک کد فعال ساز گذاشتم به این صورت که برنامه در اولین اجرا شماره سی پی یو دستگاه رو می گیره و با کمی تغییر به کاربر اعلام می کنه و بعد کاربر با من تماس (یا راه های دیگری) می گیره و کد رو اعلام می کنه تا من در صورت مجاز بودن اون کد رو به یه برنامه دیگه ای می دم و کدی که اون برنامه می خواهد رو بدست می اورم و به اون اعلام می کنم
در اجرا های بعدی برنامه شماره سی پی یو رو با کد وارد شده که در دیتابیس ذخیره شده است چک می کند و در صورت یکسان بودن برنامه اجرا می شود
به این ترتیب کسی نمی تونه بدون اطلاع من برنامه رو ، روی دستگاه دیگری اجرا کند
دوست عزیز ممنون بابت جواب و توجهتون اما این که دقیقا همونیه که من گفتم !
فقط من اینا رو به صورت اتومات و از طریق SMS انجام میدم .

Esmail Solhkhah
شنبه 09 آذر 1387, 18:44 عصر
جسارتاً میتونید از وب سرویس استفاده کنید.

linux
شنبه 09 آذر 1387, 19:02 عصر
سلام
ما یه نرم افزار طراحی کردیم که قیمتش خیلی پایینه و می خواییم برای جلوگیری از انتشار غیر قانونی اون یه کد فعال ساز براش بزاریم .
پیشنهاد شما برای این کار چیه . از چه الگوریتمی استفاده کنیم.
ما خودمون تصمیم گرفتیم توسط یک SMS کد رو به یه سرور ارسال و بعد کد فعال ساز رو با یک SMS دیگه به اون برنامه ارسال کنیم و بعد از هر ارسال اطلاعات اون کامپیوتر و کد نرم افزار رو توی بانک ذخیره کنیم و بعد اگه کاربر خواست از روی یک سیستم دیگه با اون سی دی که از ما گرفته عملیات فعال سازی رو انجام بده ، برنامه با بررسی بانک و وجود کد اون نرم افزار از فعال سازی اون جلوگیری کنه اما این روش زیاد جالب نیست .
شما چی پیشنهاد می کنید ؟؟؟؟
با تشکر
:)) مثل اکتیو کردن ویندوز نه! شرکتهای بزرگی مثل ماکروسافت توش موندن، شما یک چیزی درست کن در همین حدی که می خواهی، بعدش هم توکل کن به خدا، اگر نرم افزارت به درد خور باشه که حتما کرک میشه ، اگر نه همین سیستم جواب میده

majid325
شنبه 09 آذر 1387, 19:44 عصر
يه راهش هم در اين سطح ميتونه استفاده از قفل سخت افزاري باشه.