PDA

View Full Version : ايجاد قالب سايت يا فتوشاپ

ahmad1358
یک شنبه 03 آذر 1387, 10:00 صبح
با سلام
من يه قالب تو فتوشاپ طراحي كردم و اين قالب رو هم با ابزار Slice تكه تكه كردم و با فرمت Html ذخيره كردم تا اينجاي كار همه چي درست بود ولي وقتي خواستم يه متن رو تو قسمت بدنه اصلي وب تو dreamWaver كپي كنم بعد از نمايش تمام ساختار قالبم بهم ريخت يعني اينكه من اصلا نميتونم چيزي به قالب اضافه كنم.
ميخوام بدونم چرا ساختار قالبم بعد از اضافه كردن مطلب بهم ميريزه آيا بايد همه يدنه رو تو Table ديگه اي قرار بدم يا كار ديگه اي انجام بدم. با تشكر

محمدامین شریفی
دوشنبه 04 آذر 1387, 13:24 عصر
سلام احمد جون.
هنگامی که شما متنی را از یک صفحه دیگر copy & paste میکنی،به همرا متنtext قالب آن همstyle کپی میشود.پس با CSS شما هماهنگ نیست.شما میتوانید متن را درون یک notepad ذخیره کنید و بعد از روی آن بخوانید.در ضمن یادتان نرود که این قالب های تکه،تکه شده باید از یک نوع متد CSS فرمانبرداری کنند.در غیر اینصورت شما inline css های گوناگونی دارید،که هنگتم ساختن فحات بعدی خودتان هم گیج میشوید.شما میتوانید از وبگاه هایی که css رایگان میدهند استفاده کنید،یا با استفاده از ابزارهایی قالب آن وبگاهایی-site- که از آنها خوشتان میآید را برای وبگاه خودتان انتخاب کنید.
استفاده زیاد از جداول آن هم در اندازه های بزرگ خطاست

as13851365
سه شنبه 05 آذر 1387, 09:25 صبح
استفاده زیاد از جداول آن هم در اندازه های بزرگ خطاست
درست می گید ولی سایت های مهمی مانند سایت بانک ملت ( مخصوصا حسابهای اینترنتیش ) و... رو کلا با جدول ساختن هم قالب سایت و هم خود سایت و هم ....

اگر می خواهید به صورت آسان و ساده و بدون درگیری با مسائل دیگه سایت داشته باشید بهترین گزینه همان جدول است
اگر دنبال استاندارد و دردسر و ... هستید بهتر است از Div استفاده کنید

محمدامین شریفی
سه شنبه 05 آذر 1387, 12:25 عصر
درست می گید ولی سایت های مهمی مانند سایت بانک ملت ( مخصوصا حسابهای اینترنتیش ) و... رو کلا با جدول ساختن هم قالب سایت و هم خود سایت و هم ....

اگر می خواهید به صورت آسان و ساده و بدون درگیری با مسائل دیگه سایت داشته باشید بهترین گزینه همان جدول است
دوست من اگر میخواهید خیلی راحت وبسایت تولید کنید به سایت پیام نور (http://www.pnu.ac.ir/) نگاه کنید
دیگه از این سایت بزرگتر!.
بله همنجور که دوستمون گفتند استاندارد خیلی چیز مزخرفی هست و در هیچ شرایطی نباید از آن استفاده کرد(با شوخی).کاشکی زود تر میگفتید تا کتاب"designing without tables (http://rapidshare.com/files/120068790/SitePoint_1_.HTML.Utopia.Designing.Without.Tables. Using.CSS.2nd.Edition.Apr.2006.rar.html)" رو نمیخوندم.

m.hamidreza
سه شنبه 05 آذر 1387, 13:31 عصر
ولی فکر نمی کنم با فتوشاپ که بسازید بشه برات تگ هم کریت کنه.
css
چرا تگ هم ایجاد میکنه. ابتدا تمپلیت رو تو فتوشاپ طراحی کنید بعد به ImageReady سوئیچ کن اونجا Slice بزن و بعد .... .
موفق باشید.

Dj Filippo
جمعه 08 آذر 1387, 00:35 صبح
من خودم با فتو شاپ قالب وب رو میسازم به اینصورت که اول در فرونتپیج یا دریم ویور تیبل بندی میکنم بعدا اندازه هر قسمت رو که بالای همون قسمت از تیبل نوشته وارد فتو شاپ میکنم عکس رو میسازم و اون تصویر رو به عنوان
بک گراند تیبل مورد نظر قرار میدم فیکس فیکس هم در میاد اما اگه بیش از اون اندازه ی عکس متن بنویسید خود برنامه به صورت خودکار عکس رو repet میده اگه این مشکل رو داری که بحثش جداست و باید از اسکرول بار استفاده کنی
اگه خواستی بگو تا کد اسکرول بار رو بهت بدم بهت بدم

موفق باشی

امید امرایی
جمعه 08 آذر 1387, 01:03 صبح

وبسایت بانک ملت کجاش مهمه ؟
توی یه انجمن مثل اینجا چیزی مهمه که ارزش فنی و علمی داتشته باشه .
نقل انتقالات مالی به اینکه طراحی با table بوده یا div اهمیتی نمی دن !!!

بنده معتقدم اگر دنبال دردسر می گردید از table استفاده کنید .

atoofy
جمعه 08 آذر 1387, 01:39 صبح
بنده معتقدم اگر دنبال دردسر می گردید از table استفاده کنید .
سلام. میشه دلیلش را هم بفرمایید؟آخه تیبل ها که خودشون مثل آدم جاشون را توی صفحه پیدا می کنند. این div ها هستند که برای قرار گرفتن صحیح در صفحه حتما باید دست به دامن css بشن.

موفق باشید...
یاعلی

محمدامین شریفی
جمعه 08 آذر 1387, 05:03 صبح
سلام. میشه دلیلش را هم بفرمایید؟آخه تیبل ها که خودشون مثل آدم جاشون را توی صفحه پیدا می کنند. این div ها هستند که برای قرار گرفتن صحیح در صفحه حتما باید دست به دامن css بشن.

موفق باشید...
یاعلی

دوست من در این وبگاه باید حرف علمی زد،و هیچ وبگاهیی هم تا زمانی که از استاندارد ها پیروی نکرده باشد،استاندارد نیست حتی اگر وبگاه nasa باشد.
شما اول کتاب را بخوانید،بعدش کمی هم تو این وبگاه جستجو کنید در این باره خیلی بحث شده است.
دوست من این پست دقیقا جواب پرسش شماست (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108189)

atoofy
جمعه 08 آذر 1387, 21:49 عصر
دوست من در این وبگاه باید حرف علمی زد،و هیچ وبگاهیی هم تا زمانی که از استاندارد ها پیروی نکرده باشد،استاندارد نیست حتی اگر وبگاه nasa باشد.
شما اول کتاب را بخوانید،بعدش کمی هم تو این وبگاه جستجو کنید در این باره خیلی بحث شده است.
دوست من این پست دقیقا جواب پرسش شماست (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108189)

سلام. خیلی ممنون.
خوب اتفاقا table هم که end استاندارد هست. یعنی شما می فرمایید سایتی که از table استفاده می کنه، از استانداردها پیروی نکردی و این امر تنها با استفاده از div محقق خواهد شد؟

پ.ن : البته شکی نیست که css در هر دو مورد table و div کاربرد داره اما کم و زیاد داره و بحث سر این هست که tabel نسبت به div خودش از نظر شکل پذیری، استقلال بیشتری داره.

یاعلی

محمدامین شریفی
شنبه 09 آذر 1387, 06:07 صبح
سلام. خیلی ممنون.
خوب اتفاقا table هم که end استاندارد هست. یعنی شما می فرمایید سایتی که از table استفاده می کنه، از استانداردها پیروی نکردی و این امر تنها با استفاده از div محقق خواهد شد؟

پ.ن : البته شکی نیست که css در هر دو مورد table و div کاربرد داره اما کم و زیاد داره و بحث سر این هست که tabel نسبت به div خودش از نظر شکل پذیری، استقلال بیشتری داره.

یاعلی

در برنامه نویسی هر چیزی را که کمتر بشود کنترلش کرد،کمتر استاندارد هست.
و از این رو که شکل دهی چند div با css راحت تر از شکل دهی چند table بزرگ میباشد،پس div نسبت به table بیشتر استاندارد هست.و همینطور نظر به این مورد که هر div به صورت جداگانه render میشود و از هم مستقل هستند،هم مسئله مهمی است.

پیروز باشید